ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

BAHÇELI: MHP, NE BIR TOPRAK VERIR NE BIR INSAN KAYBEDER

Bu haber 03 Mart 2014 - 16:01 'de eklendi ve 730 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, demokratikleşme açılımının Türkiye’yi gelecekte tehlikeye sokacağını söyledi.

db-izmir13112132

Devlet Bahçeli, TBMM’de kabul edilen “Demokratikleşme paketine” ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Demokratikleşme paketi adı altında demokratikleşme açılımı zırvası içinde Türkiye’yi gelecekte tehlikeye koyan gelişmeler olacaktır. Herkes aklını başına alsın” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçim çalışmaları kapsamında iki günlük İzmir temasları Beydağ’da başladı. Ulus Meydanı’nda partililerine hitap eden Bahçeli, 30 Mart’ta yapılması beklenen yerel seçimlerde oy kullanmanın önemine değinerek adayları için destek istedi. Gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan Bahçeli, ‘Demokratikleşme paketi’ olarak bilinen Temel Hak ve Hürriyetlerin Geliştirilmesi Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Etnik ve mezhep anlayışı üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini belirten Bahçeli, demokratikleşme paketini ‘zırva’ olarak tanımladı.

Türkiye’nin 11 yıldan bu yana AK Parti tarafından yönetildiğini anlatan Bahçeli, şöyle konuştu: “Ancak, geçen süreç içinde Türkiye önemli sıkıntılara düşmüştür. Şu an Türkiye bu yönüyle kamplaşma, kutuplaşma ve bir kriz yaşamaktadır. Bu böyle devam ettiği takdirde Türkiye’de bir kavga ve çatışmayı beraberinde getirir. Seçimleri dikkate alırken milletimizin geleceğini de dikkate almalıyız. Demokratikleşme paketi adı altında demokratikleşme açılımı zırvası içinde Türkiye’yi gelecekte tehlikeye koyan gelişmeler olacaktır. Meclis’teki çoğunluk bu amaçla kullanıldı. Belki de AK Parti’ye oy veren kardeşlerim mecliste Ak Partili milletvekillerinin çoğunluğu ile kabul edilen bir paketi kabul etmeleri mümkün olmayabilir. Nitekim de biz öyle inanıyoruz ki birçok Ak Parti’ye oy veren kardeşlerimiz bu gelişmelerden rahatsızdır. Bunların yapılması Türkiye ne fayda getirecektir. Türkiye’yi bölmek kimin işine yarayacak? Türkiye’ye özerklik kazandırmak Oslo’dan İmralı’ya İmralı’dan Kandil’e bir müzakere sürecinde al ver ile nereye hizmet edeceğiz? Türkiye’nin karmakarışık olduğu bir ortamda komşumuz Suriye’nin halini görüyorsunuz. 130 bin insan hayatını kaybetmiş, 2 milyon insan toprağını terk etmiş. 700 bini Türkiye’ye gelmiştir.”

Suriye’de bir iç savaş olduğunu belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi İstanbul’da dilencilik yaparak surların altında yatarak hayatlarını devam ettirmek istiyorlar. Bir ülke karışırsa sonuç bu ondan sonra toparlanmak mümkün değil. Hangi partiden olursak olalım. Bu ülke bizim. Türkiye’yi bu hale koymaya gerek yok. Bin yıldan bu yana kardeşçe yaşıyoruz. Hangimiz hangi hakka sahipsek güneydoğuda da vatandaşımız o hakka sahip. Birileri Türkiye’yi bölmek için Kuzey Kürdistan Özerk yönetimini oluşturmak için bir ihanet içine düşüyor. İhanetin farkında bile değil üç beş oy gelecek diye çok büyük tehlikeler içine giriyoruz. Bu bölünme tehdidi yarın gelişirse Allah muhafaza Türkiye’de çok şey olur. Herkes aklını başına almalı. Söz gelimi MHP, ne bir toprak verir ne bir insan kaybeder. Ne gerekiyorsa da yapılır.”

Bahçeli, seçim çalışmaları için Kiraz’a giderken güzergahta bulunan Kaymakçı beldesinde partililerini selamladı. Partililer tarafından, ‘Devlet babanın evlatlarıyız’, ‘Vur de vuralım öl de ölelim’ sloganları ile karşılanan Bahçeli, bir kahvehane önünde partilileri ile birlikte çay içti.

Bahçeli’ye bisküvi ikram edildi. Bahçeli’nin ikramlık bisküviyi çayına banarak yediği görüldü, basın mensuplarına da ikramda bulundu. Bu sırada vatandaşlardan biri çocuğunu Bahçeli’nin yanına getirdi. Bahçeli de küçük çocuğa sevgi gösterisinde bulunarak masaya oturttu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat