DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

BAHÇELI: YARIN IKTIDARDAN DÜŞTÜĞÜN TAKDIRDE SEN YAVRU BILE OLAMAZSIN

BAHÇELI: YARIN IKTIDARDAN DÜŞTÜĞÜN TAKDIRDE SEN YAVRU BILE OLAMAZSIN
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin üniter yapısı, milli değerleri, devlet yapısı, toprak bütünlüğü çok büyük tehdit altına alınıyor ve Türkiye bölünmenin eşiğine doğru sürükleniyor” dedi.
10003326_554171004690918_481425568_n

Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında Tire ilçesinde düzenlediği mitingde, AK Parti’nin 11 yıldır Meclis’te sahip olduğu çoğunlukla ülkenin her sorununu çözmeye, vatandaşlar arasında birliği ve beraberliği sağlayabilecek politikaları üretme imkanına sahip olduğunu ama aradan geçen sürede bu imkanı kullanamadığını savundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yasama ve yürütmede var olan gücünü, demokrasilerde 4. güç olarak yer alan medyayı baskı altına alarak, anayasal ve yasal düzenlemelerle yargı alanına da genişlettiğini savunan Bahçeli, bunun kendisini ister istemez kibre sevk ettiğini ve kendisini tek güç olarak görmeye başladığını ileri sürdü.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın hissetiği bu güç ile siyaseti yozlaştırdığını, herkesi küçük gördüğünü ve Türkiye’nin bir çok sorunu varken anlaşılmaz faaliyetler içine girdiğini iddia ederek, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin üniter yapısı, milli değerleri, devlet yapısı, toprak bütünlüğü çok büyük tehdit altına alınıyor ve Türkiye bölünmenin eşiğine doğru sürükleniyor. Şimdi dördüncü demokratik paket olarak adını koyduğu zırvalarla Türkiye’nin nereye sürükleneceğini görmesine rağmen gerekli tedbiri almıyor, dolayısıyla ortak akıl olarak, Oslo’dan İmralı’ya, İmralı’dan Kandil’e kadar müzakere süreciyle Türkiye’yi kardeş kavgasının içine sokmaya çalışıyor. Bunun demokrasiyle insan haklarıyla, özgürlüklerle alakası yok. Bin yıldan bu yana kardeşçe yaşayan insanları birbirine hasım etmenin kime ne faydası var? Bu uygulama artık iyi anlaşılmalı, Adalet ve Kalkınma Partisi arka bahçesinde hangi düşünceler varsa dayatmayla onu toplum hayatına geçirmeye çalışıyor.”

Başbakan Erdoğan’ın bunları yaparken, “milletimizin yüzde 51’i bizimle beraber” dediğini, yüzde 49’u ise adam yerine koymadığını, hatta MHP’yi “yavru muhalefet” diye tanımladığını hatırlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Sayın Başbakan, sen Kasımpaşa’nın arka sokaklarında top kovalarken, Milliyetçi Hareket Partisi, Türk siyasi hayatında büyük tehlikeleri aşarak, mağduriyet ve mahkumiyet yaşayarak Türkiye’nin bağımsızlığını koruyarak bu güne kadar gelmiş bir partidir. Sen, hasbel kader Türkiye’nin yaşamış olduğu sosyal ekonomik kriz sonrası, milletimizin bir arayışa başlaması ve yeni kurulmuş bir parti olarak size yönelmesi halini, ‘ben her şeyde varım, cumhuriyet döneminden beri bu millet benimle mi zannediyorsun?’ Yarın iktidardan düştüğün takdirde sen yavru bile olamazsın.”

– “AK’ı bugünleri hesap ederek söylemişler”

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın yine muhalefeti küçümsemek için CHP ve MHP kısaltmalarını “h” harfini “ha” diye telaffuz ettiğini, buna karşılık Adalet ve Kalkınma Partisi kısaltmasını ısrarla “AK Parti” olarak kullanılmasını istediğine işaret etti.

“Parti kısaltmasında ‘AK’ ısrarının, daha parti kuruluşunda bugünleri hesap ederek, yolsuzluk ve rüşvet iddialarını örtme amaçlı konulmuş olabileceğini ifade eden Bahçeli, 17 Aralık’ın kara bir leke olarak tarihe geçtiğini iddia etti.

Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gidilmemesinin toplumlar için çok ağır sonuçları olduğunu, bunun en yakın örneklerinin Endonezya, Tunus, Mısır, Libya ve Suriye’de görüldüğünü dile getirdi.

Başbakan’ın Mısır’daki halk direnişinin sembolü olarak kullandığı “Rabia” işaretinin bu operasyon sonrası, “Dört bakan ve çocukları” olarak anlamlandığını ileri süren Bahçeli, Başbakan’ın ülkenin geleceği için çocukları ve bakanlarıyla yargıya hesap vermesi gerektiğini savundu.

Bahçeli, Tire Ticaret Odasını da ziyaret ederek, sivil tolum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi.

– Ödemiş ve Bayındır mitingleri

Devlet Bahçeli, Ödemiş ve Bayındır ilçelerinde düzenlediği mitinglerde ise 30 Mart seçimlerinin yerel yönetimlerin Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem taşıdığını bildirdi.

Yapılacak seçimlerle birlikte yaşananlara “dur” denilmesi gerektiğini dile getiren Bahçeli, MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer ve ilçe belediye başkan adayları için vatandaşlardan destek istedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.