DEVLET MALINI PARTİYE KAYDIRMAK

Bu haber 13 Mart 2014 - 12:20 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.

30 Mart seçimleri ile Büyükşehir olmuş ve halen Büyükşehir statüsünde bulunan illerimizde il genel meclisleri kalktığından Köy Hizmetleri’nin dağıtılmasından sonra AKP’nin çiftliği olan İl Özel İdareleri de ömrünü tamamlamış olacak. Cumhuriyet iktidarları boyunca Türkiye’nin her yanını önce  elektrik sonra da yol-su ve sulama şebekeleri ile donatan  “YSE-Köy Hizmetleri”de birkaç sene evvel” Belediyeclilk”den başka devlet tecrübesi olmayan Bay Başbakan tarafından   valiliklere devredilmiş ve bu müesseselerin dev makine parkları ya çürümeye terkedilmiş yahud da haraç-mezat satılmıştı. Böylece bu kurumun yıllarca kendi imkânları ile yaptığı hizmetler ”Köydes” adı altında  yandaş taşaronlara ve muhtarlara  dolgun paralarla yaptırılmıştır. Öyle ki bu partizan kuruluşun ihâle adı altında yaptığı güya hizmetlerde hiçbir tecrübe ve kurumsallaşma aranmamış fatura getirene devletin kasası boşaltılmıştır. Bu uygulamadan en güzel şekilde Doğu ve Güneydoğu’da PKK’lı şahıslar yararlanmıştır. Ülkenin dışarıya sattığı profesyenel müteahhitlik hizmetlerinin ilk basamakları böylece tasfiye edilmiştir. O dönemden bugüne kadar İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yapıp da Karun gibi zengin olmayan kalmamamıştır. Bunların birçoğu paralı ve tecrübeli ihale pazarlamacıları olarak şu anda AKP listelerinde aday durumundadır.

Ali BADEMCİ

Ali BADEMCİ

Şimdi durum biraz daha değişmiştir. İl Özel İdarelerinin hurda diye sattığı dev makinalar yerine yeni dönemde satılanların yerine dev makine parkları oluşturulmuştur. Özel idareler işlerini müteahhit ve taşeronlara yaptırdığından bu  araç ve ekipmanları  partizan emeller peşinde koşmaktan başka iş yapmıyordu. Şimdi bu muazzam servet 30 Mart ile birlikte Büyükşehirlere devredilmesi gerekirken bir AKP İl başkanı gibi çalışan Valiller, AKP’nin seçim alma umudu olmayan yerlerde bu ağırlıkları Karayolları ve civar illere dağıttıkları gibi şeytan zekası mahsulü olan bir çalışmanın başlatıldığı şayiaları dolaşmaktadır.

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nin bir mahalli televizyon kanalında yaptığı açıklamada bu işin öncülüğünü Adana Valisi yapmakta imiş.. Yani işin canlı örneği de var. Vay memleketin haline! AKP’nin Belediye’yi kazanma şansı herhalde yokmuş ki böyle bir yola başvuruluyor. Partizanlığın böylesi nerede görülmüş?

Öyle ya parti ile devlet iç-içe.. Devletin malı parti malı gibi tasarruf ediliyor.. Valiler de parti valisi olduktan sonra gerisini siz düşünün. Efenim çoğunluk iktidarı imiş! Batsın böyle çoğunluk iktidarı.! Resmen diktatörlükten başka bir şey değil.

Sağlıcakla kalın.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al