DİNAR MHP GENÇLİK’TEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bu haber 18 Mart 2014 - 0:06 'de eklendi ve 653 kez görüntülendi.

mhpgn1

Afyonkarahisar’a bağlı Dinar ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gençlik Kollarına bağlı bir gurup genç tarafından tüm şehitlikler ziyaret edildi.

Dinar Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Saffet Acar’ın talimatı ile Dinar MHP Gençlik Kollarına bağlı bir gurup genç tarafından Dinar merkez ve bağlı bulunan kasaba ve köylerdeki tüm şehitlikler ziyaret edildi. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününe istinaden yapılan anlamlı davranışta MHP’li gençler Emekli Öğretmen Cemalettin Bozkurt ve Fahrettin Çağlar öncülüğünde ilk olarak Dağlıca Şehidi olan ve Burunkaya Köyünde metfun bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal’ın anıtına ziyarette bulundular. MHP’li gençler, Çöl Ovası, Dombay Ovası ve Saz Ovasında bulunan köylerdeki tüm şehitlikleri sırasıyla yaptıkları ziyaretlerde kabir temizliği yaparak eski bayrakları ise yenileri ile değiştirdiler. Gençler, kabir başlarında Kuran-ı Kerim den sure, ayet ve dualar okuyarak şehitlerimizin ruhlarını şâd ettiler. Yapılan program sonrasında Fahrettin Çağlar yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü öncesinde Belediye Başkanımız Saffet Acar’ın talimatı ile ilçemiz merkez ve bağlı bulunan köylerde bulunan şehitliklere arkadaşlarım ile birlikte ziyaretler gerçekleştirdik. Yaptığımız bu ziyaretlerde; mezarların iç ve dış kısımlarını temizledik, ağaç, çiçek ve mezarlara çapa yaparak sulama yaptık, eski bayrakları yenileriyle değiştirdik ve şehitlerimizin ruhlarına Kuran-ı Kerimden Sureler ve Dualar okuduk. Bu tür anlamlı davranışından dolayı bizi yönlendiren Başkanımız Saffet Acar’a ve Cemalettin Bozkurt’a şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Bizler Müslüman Türk gençleri olarak; vatan, namus ve al bayrak için kanlarını feda etmiş, Cenabı Allah katında Şehitlik Makamını elde etmiş, kimi genç kimi ise çocuk denilecek yaşta şehadet şerbetini yudumlamış bu aziz şehitlerimizin ebedi bekçileriyiz. Milliyetçi Hareket Partisi Dinar Gençlik Kolları adına, 18 Mart Çanakkale Zaferini kutlar, tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarım, Allah bizleri Şehitlerimizin şefaatlerine nail eylesin” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al