Erdoğan’a ‘güle güle’ demenin zamanı geldi

Bu haber 17 Mart 2014 - 12:43 'de eklendi ve 771 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,”AKP’ye artık ‘yeter’ demek gerektiğini, ‘milli irade ile geldik’ diyen Başbakan Erdoğan’a milli irade ile ‘güle güle’ demenin zamanı geldiğini” söyledi.

HaberRes_34086

Türkiye’yi adım adım gezen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarmayı sürdürüyor. Bahçeli, Kayseri Pınarbaşı ilçe meydanında yaptığı konuşmada, “AKP’ye artık ‘yeter’ demek gerektiğini, ‘milli irade ile geldik’ diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a milli irade ile ‘güle güle’ demenin zamanı geldiğini” söyledi.

17 Aralık’ın Türkiye için bir kara gün olduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu: “17 Aralık Adalet ve KalkınmaPartisi için bir yüz karasıdır. Ekonomik açıdan sıkıntılar yaşadığınız bir süreçte, gelir seviyenizi yükseltmek için, iş bulabilmek için üç dönemdir bu partiye hoşgörü ile yaklaştınız. Fakat bu kadar emeğinizin ve sabrınızın bir ayakkabı kutusuna hapsedilmesini nasıl kabulleniyorsunuz? Dört tane bakan çocuğunun ülkeyi soyup soğana çevirmesi için mi siz bunları iktidara getirdiniz. Ev ev sohbetler yapıp halen sizi aldatacaklarını mı zannediyorlar acaba. Bunları halen dinleyecek misiniz. Bunlara ‘AK Parti’siniz ama karardınız, aklanıp da gelin’ demelisiniz.”

 

”OSLO GÖRÜŞMELERİNİN İÇERİĞİNİN HALKA AÇIKLANMASI GEREK”

Daha sonra Bünyan ilçe meydanında da halka hitap eden Bahçeli, AKP’nin Türkiye’nin sorunları çözmek için yola çıktığını ancak başarılı olamadığını vurguladı. Oslo görüşmelerinin içeriğinin halka açıklanması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti: “Adalet ve Kalkınma Partisi, milletten aldığı destekle milleti milli ve manevi değerlerinden koparmak, üniter yapısını sarsmak, milli devlet anlayışını zedelemek ve toprak bütünlüğünüparçalayacak bir gafletin içerisine düşmekten çekinmemiştir. Demokratik açılım denilen zırvayı iyi analiz etmekgerekir. Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermiş kardeşlerime sormak istiyorum.

 

”ERDOĞAN HER YERDE YALAN ÜZERİNE KONUŞUYORSUN. GERÇEKLERİ SAKLIYORSUN”

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin demokratik açılımdan neyi amaçladıklarını biliyorlar mı acaba. Oslo’da başlayan İmralı’da denkleştirilen ve Kandil’de sonuçlanan bu müzakere sürecinden milletimizin ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermiş vatandaşlarımızın, milletvekillerinin bilgisi var mıdır? Sayın Recep Tayyip Erdoğan her yerde yalan üzerine konuşuyorsun.

Gerçekleri saklıyorsun, yüreğin varsa Oslo’dan başlayan İmralı ile uzlaşılan Kandil’de noktalanan müzakerenin tutanaklarını, ne görüşüldüğünü, kiminle nasıl görüştüklerinizi, medyada milletimize açıklayabilir misin ? Ankara Gölbaşı’nda Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı bir binada ilk demokratikleşme açılımı görüşmesini kiminle yaptınız? Eğer bu gerçekleri açıklamış olsanız bu millet sizi o günden itibaren iktidardan kovardı. Birçok konuda herkese yalan söylüyorsunuz. Neden gerçekleri açıklayamıyorsunuz. Hangi amaçla PKK ile işbirliğinizi geliştirdiğinizi açıklayabilir misiniz?”

Bahçeli’ye konuşmasının ardından Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen, el dokuması Bünyan halısı hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al