MHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ KEMALETTİN YILMAZ’IN KADINLAR GÜNÜ MESAJI:

Bu haber 07 Mart 2014 - 13:58 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

kemalettin-y¦-lmaz-300x1998 Mart Dünya Kadınlar günü bir kutlama günü olmasının yanı sıra tüm Kadınlarımızın Hak Arama Mücadelesi Olan Sembolü Bir Gündür. Bugün de yapılan bu kutlamalar esasen kadınların erkelerle eşit sayılması ve özgürlük ilkelerinin ön plana çıkarılmasının günüdür.

Eski Türk toplumlarında aile en önemli sosyal birlik olduğundan, ailenin temelini teşkil eden kadın, Türk destanlarında, Türk felsefesinde, Türk örf ve adetlerinde yüce bir mertebeye oturtulmuştur. Aynı şekilde dinimizde de kadının yeri ve önemi büyüktür. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) kadına hak etmiş olduğu değeri vermiş ve ”Cennet annelerin ayağı altındadır. ”diyerek bu önemi vurgulamıştır.

Bugüne kadar vali, bakan, milletvekili gibi her makam ve mevkide yer alan kadınlar tüm insanlar için her ne kadar hak-hukuk ve özgürlük varsa istifade etmelidir. Kadınlara ve kadın haklarına verilen ve verilecek olan değer hem kadınlarımızın hem de geleceğin teminatı olan gençlerimizin yetiştirilmesi adına büyük önem arz etmektedir.

Bu düşüncelerle, istiklal mücadelesinin kahraman kadınları Nene Hatun, Kara Fatma gibi cesur ve fedakâr olan tüm Türk kadınlarımızı saygıyla anıyor ve bu önemli günlerini başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al