Kamu-Sen: Ermeni taziyesi şehitlerimizin ruhunu incitmiştir

Bu haber 27 Nisan 2014 - 19:17 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

HaberRes_34945

Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, Başbakanlık tarafından yayınlanan ve sözde soykırım iftirasının kabul edilebileceğinin bir işareti olarak algılanan taziye mesajının şehitlerin ruhunu incittiğini söyledi. Doğruyol, bu tavrın aynı zamanda Türkiye’ye ve Türk milletine hizmet etmeyen bir tavır olduğunu savundu. Doğruyol, “Bu tavır, maksatlı ve Türkiye’nin bütünlüğünü bozmaya yönelik politikaların bir ürünüdür.” dedi.

 

Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, yayımladığı mesajda, sözde soykırım iftiralarında, Ermenistan’ın avukatlığına soyunan, Ermenistan’a her türlü desteği veren, Ermenistan’a ‘sen kenarda dur biz sizin adınıza Türkiye’yi sıkıştırmak için her türlü girişimde bulunuruz’ şeklinde davranan batılı ülkelerin tavrına paralel bir tavır olduğunu ileri sürdü. Ahmet Doğruyol, “Batılı ülkeler, önce kendi kirli tarihlerini gözden geçirsinler. Afrika’da, Avrupa’nın göbeğinde, Balkanlar’da yaşanan gerçek anlamdaki soykırım hareketlerine seyirci kalanlar, sözde Ermeni soykırım iddialarına ve yalanlarına destek vermeleri bunun en açık göstergesidir. Ermeniler, tarih boyunca hakimiyeti altında yaşadıkları devletlere ihanetlerinden dolayı bir çok kez buna benzer göç hareketlerine tabi tutulmuşlardır. Sasaniler 379’larda 70 bin Ermeni’yi İran’a, Bizanslılar 1025’lerde Doğu Anadolu’daki 40 bin Ermeni’yi Sivas ve Kayseri’ye, Memluklar 1250’lerde 10 bin kadar Ermeni’yi Mısır’a, 1743’de İranlılar 24 bin Ermeni’yi İran içlerine ve 1777’de Kırım’ı işgal eden Ruslar, bölgedeki binlerce Ermeni’yi steplere zorunlu göçe tabi tutmuştur. Tarih boyunca sayısız göç ve sürgün olayına maruz kalan Ermeniler, bunların hiç birini gündeme getirmemekte, sadece 1915’te Osmanlı devleti tarafından son derece haklı gerekçelerle yer değiştirmeye tabi tutulmalarını sözde soykırım adı ile sorun haline getirmeye çalışmaktadırlar.” diye ifade etti.

 

Ermenilerin, yüzyıllar boyunca Osmanlı’nın himayesinde güven ve huzur ortamında yaşadığını aktaran Doğruyol, şöyle devam etti: “1877-1878 Türk-Rus Savaşı’ndan sonra güçsüz kalan Osmanlı Devleti’ne karşı Ruslarla işbirliği yapan, ardından kurulan Ermeni terör örgütleri ile Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde Osmanlı Devleti’ne karşı isyana başlayan Ermeniler, Osmanlı’nın Birinci Dünya Savaşı’na girmesini fırsat bilerek, gönüllü alaylar kurarak Rus saflarına katılan Ermeniler, Rus işgal kuvvetleriyle birlikte Doğu Anadolu’da ve Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde isyanlar çıkartıp, Osmanlı kuvvetlerini arkadan vuran Ermeniler, Osmanlı’nın birkaç cephede savaşmasıyla boş kalan Anadolu’da sivil Türk halkına karşı sayısız katliam yapan Ermeniler, Van’da isyan başlatarak Türkleri zorda bırakan, Kurtuluş Savaşı’nda Fransızlarla işbirliği yaparak Türkleri sırtından vuran yine Ermeniler, zor döneminde sırtından vurulan Osmanlı Devleti, 27 Mayıs 1915 tarihinde Rus cephesindeki Ermenilerin güneye göç ettirilmesi kararını almıştır. Ortada bir soykırım yoktur. Ermenilerin asıl amacı toprak talebi.

 

Ermeniler, sözde Ermeni soykırım iddiaları vasıtasıyla önce meselenin tanınmasını, daha sonra soykırım olarak kabul edilmesini, bu yolla Türkiye’den tazminat ve toprak talebinde bulunmak istemektedir. Türkiye’nin kimseye verecek bir karış toprağı ve tazminatı yoktur. Türk milleti şerefli bir tarihe sahiptir. Hiç kimseye verilecek bir hesabı, hiç kimseden dilenecek bir özrü yoktur. Ecdadımızın acılarına ortak olmayanlardan Türk milleti adına hiç kimse özür dileyemez. Çanakkale’de, Doğu Anadolu’da, Irak’ta, Suriye’de bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizin torunları olarak, onların incitilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Başta Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere milleti temsil eden makamları, Türk milletinin hukukunu savunmaya, milletimizin şerefine halel getirecek adımların atılmaması için gerekli tavrı ortaya koymaya davet ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al