ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MHP’Lİ ADAN: ŞEHİT EDİLEN DİPLOMATLARIMIZIN KEMİKLERİ SIZLADI

Bu haber 25 Nisan 2014 - 14:06 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi.

celaladan2

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan,”Ermeni diasporasının Türkiye’yi mahkûm ettirmek için atacağı adımların fırsatını bizzat Başbakan vermiştir. Onlarca yıldır milli bir onur meselesi olarak gördüğümüz, uğruna şehit diplomatlar verdiğimiz, acılar çektiğimiz fakat hiçbir koşulda geri adım atmadığımız bu konuda Sayın Başbakan’ın takındığı tavrı ve sözlerini tarih affetmez, millet affetmez, memleketine ve devletine sadık Türk milliyetçileri affetmez.”dedi.

Adan’ın açıklaması şu şekilde:

Son birkaç haftadır AKP Hükümeti’nin ve Sayın Başbakan’ın akıllara durgunluk veren açıklamalarını ve uygulamalarını hayretle izlemekteyiz.

AKP’li dört eski bakanın fezlekelerinin görüşülmesinin ötelenmiş olması; bu bakanların millet ve tarih vicdanındaki mahkûmiyetini asla öteleyemez. Bu hırsızlıkları AKP öteleyip ertelese de, Milliyetçi Hareket Partisi milletimizin her kuruşunun takipçisi olmaya devam edecektir.

Fezlekelere konu olan şey; milletimizin parasıdır, vergisidir, alın teridir, beytül mala uzanan ellerdir. Milliyetçi Hareket Partisi iliklerine kadar sömürülen, soyulan ve talan edilen yetimin hakkının hesabını mutlaka soracaktır.

Dün (23 Nisan 2014) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızda, yani milli egemenlik günümüzde Sayın Başbakan’ın yaptığı Ermeni açıklaması; milletimize, tarihimize, benliğimize, atalarımıza ve cumhuriyetimize hakarettir.

Ermeni diasporasının Türkiye’yi mahkûm ettirmek için atacağı adımların fırsatını bizzat Başbakan vermiştir. Onlarca yıldır milli bir onur meselesi olarak gördüğümüz, uğruna şehit diplomatlar verdiğimiz, acılar çektiğimiz fakat hiçbir koşulda geri adım atmadığımız bu konuda Sayın Başbakan’ın takındığı tavrı ve sözlerini tarih affetmez, millet affetmez, memleketine ve devletine sadık Türk milliyetçileri affetmez.

Milletimiz adına soruyoruz: 23 Nisan Bayramımızı bize zehir edip, Ermenilere zafer çığlıkları attırmaya ne hakkınız var Sayın Başbakan? Sözde Ermeni soykırımına ilişkin böylesine talihsiz bir açıklama yapmanız nereden icap etti? Yoksa Cumhurbaşkanı olabilmek için Ermenilerin de mi desteğini almanız gerekti? Haklı resmi duruşumuzu berhava ederek ulaşmaya çalıştığınız nihai sonuç nedir?

Sayın Başbakan ve AKP Hükümeti bütün milli değerlerimizi ve kazanımlarımızı 12 yıldır yok etmeye devam etmektedir. Bölücülerin sırtlarını sıvazlayan bu zihniyet, şimdi de Ermenilerin içine su serpmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı bizzat Ermenileri heveslendirmiştir ve onlara cesaret vermiştir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Ermenilerin katlettiği vatandaşlarımızın hatıralarına hürmet duymayan, aksine onları katledenlere sempati besleyen bu zihniyeti kınıyoruz. Viyana, Beyrut, Paris, Madrid, Roma, Atina, Lahey, Vatikan, Cenevre ve Sidney’de Ermeni ASALA örgütünce şehit edilen diplomatlarımızın kemiklerini sızlatan bu kafayı Allah’a havale ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat