Türkmenistan’da Cumhurbaşkanı Gül adına at yarışı düzenlendi

Bu haber 27 Nisan 2014 - 23:28 'de eklendi ve 1.791 kez görüntülendi.

 

Cumhurbaşkanı Gül, Türkmenistan gezisi kapsamında At Bayramı etkinliklerine katıldı. Yarışlarda Türkiye Cumhurbaşkanlığı Koşusu da yapıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, At Bayramı etkinliklerine katıldı.

Türkmenistan Devlet Başkanlığı Atçılık Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenler öncesinde Gül, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile kahvaltıda bir araya geldi.

Keyik Restorandaki kahvaltı basına kapalı gerçekleşti.

Türkmenistan Devlet Başkanlığı Atçılık Spor Kompleksi’ndeki açılış törenine Rusya Federasyonu Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ve Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile katılan Gül, at gösterilerini ve yarışları izledi.

Gül adına at yarışı düzenlendi

At Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 7 at yarışından biri de Türkiye Cumhurbaşkanlığı Koşusu oldu.

Yarışı Türkmen At Bakanlığının atı Dalbedew kazandı. Yarışın sonunda düzenlenen ödül töreninde Dalbedew’in jokerine ödülünü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker verdi.

Gül, yarışlar arasında Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov ile başbaşa görüşme de gerçekleştirdi.

Ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra ise Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov’un ev sahipliğinde düzenlenen öğle yemeğine iştirak etti.

Toy Mekanı’ndaki yemek basına kapalı gerçekleştirildi.

Türkmenistan’da At Bayramı

turkmenistanda-at-bayrami9c57e1f0cb26b974cbce

Türkmenistan Devlet Başkanlığı Ahal Teke Atçılık Birliği’nde yapılan törende, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov at üzerinde hünerini gösterdi. Türkmen milli kıyafetiyle Berdimuhamedov, at üzerinde şov yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments