MEHMETÇİK VE KOMUTAN

Atilla ÇİLİNGİR

Büyükataman: Sayın Arınç bu üçün biri meselesine kafayı iyice takmış bulunmaktadır

Bu haber 05 Mayıs 2014 - 15:02 'de eklendi ve 948 kez görüntülendi.

yazir87170b325

İsmet Büyükataman: “Sayın Arınç MHP seçmenin en az üçte birinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adaylarına oy vereceğini iddia etmektedir. Sayın Arınç daha önce de MHP tabanın 3’te 1’inin çözüm sürecine destek verdiğini söylemişti. Anlaşılan odur ki, Sayın Arınç bu üçün biri meselesine kafayı iyice takmış bulunmaktadır.”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Arınç’ın sert çıkışları ve bu sert çıkışların kendi genel başkanınca terbiye edilişi Türk siyasi tarihinin en acı, en trajik vakalarındandır” dedi.

Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ilişkin sözlerine tepki gösterdi. MHP’nin ne Arınç’ın ne de yol arkadaşlarının fikirlerine ihtiyacı olmadığını ifade eden Büyükataman şunları kaydetti:

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptığı basın açıklamasında; “zırva tevil götürmez” nev’inden açıklamalar yapmakta ve yavuz hırsız misali yolsuzluk ve rüşvet bataklığına gömülen partisine ve yol arkadaşlarına bakmaksızın MHP’yi dizayn etme küstahlığına soyunmaktadır.

Sayın Arınç’ın öncelikle bilmesi gerekir ki; MHP’nin ne onun, ne de yol arkadaşlarının fikirlerine ihtiyacı yoktur.

Bir ara terörist başına teslimiyet filminin fragmanlarını yayınlayan Arınç ve mensubu olduğu kirli zihniyetin oyununu MHP bozmuş, Öcalan’a teslimiyet filmleri MHP iradesine toslamıştır. Bu senaryoyu Türk milletine dayatmaya kalkanlar, karşılarında Milliyetçi Hareket’i ve onun Değerli Genel Başkanını bulmuşlardır. Bu nedenle ülkeyi bölünmenin eşiğine getiren AKP hükümeti, Türkiye’nin birliği ve güvenliği noktasında ülkenin sigortası olan MHP’yi karıştırma telaşına düşmüştür.

Öte yandan Sayın Arınç MHP seçmenin en az üçte birinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adaylarına oy vereceğini iddia etmektedir.  Sayın Arınç daha önce de MHP tabanın 3’te 1’inin çözüm sürecine destek verdiğini söylemişti. Anlaşılan odur ki, Sayın Arınç bu üçün biri meselesine kafayı iyice takmış bulunmaktadır. Bu haliyle Arınç, TRT’de yayınlanan Seksenler isimli dizide her şeyi 7 ve 5’e bağlayan ve bu yüzden adı Yedi Beş Neco’ya çıkan tiplemeyi andırmaktadır. 

Bülent Arınç, Paris’te 3 PKK terör örgütü üyesinin öldürülmesinin ardından, “Böyle ölmeyi hak etmediler” ve “Üzüldüm” açıklamaları yapmıştı. Şimdi de partimizle ilgili “acıdım” demektedir. Acınacak bir durum varsa bu da kendi partisinin battığı hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet bataklığıdır. Arınç ve mensup olduğu zihniyet zemzemle yıkansa temizlenmeyecek ve “Akdeniz’e düşse Akdeniz’i Karadeniz edecek kadar kirli ve müvelles”tir.

Arınç’ın sert çıkışları ve bu sert çıkışların kendi genel başkanınca terbiye edilişi Türk siyasi tarihinin en acı, en trajik vakıalarındandır. Yaşına başına aldırmadan, bu yaştan sonra ikbal için küçük duruma düşmekten çekinmemenin en net örneğidir. Hiçbir söylediği diğerini tutmayan, yalan söylemeyi âdet edinen ve düne kadar Bölücübaşını aklamadan sorumlu hükümet üyesi olan Arınç, anlaşılmaktadır ki artık MHP’yi dizayn etmeye çalışmadan sorumlu bakan olarak görevlendirilmiştir.

Aziz milletimiz bu siyaset kalpazanlarının ve siyasi kapkaççıların arkasındaki çirkin yüzü elbette görecek ve hükmünü verecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat