Kemalettin Yılmaz: Hıdırellez baharın başlangıcı, bereket ve bolluğa adım atışımızın ilk günüdür

Bu haber 05 Mayıs 2014 - 17:15 'de eklendi ve 1.039 kez görüntülendi.

yazir87173b325

Kemalettin Yılmaz: “Kültürel anlamda önem arz eden, dini ve milli günlerde olduğu gibi insanları birbirine yaklaştıran, kutuplaşma ve ayrışmaya imkân tanımayan insan hayatını yakından ilgilendiren ve hayatımızda önemli yer eden doğa hareketlerini de kapsayan Hıdırellez bir bayram günü olarak kutlanmaktadır.”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 6 Mayıs Hıdırellez Günüdolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı. Kemalettin Yılmaz mesajında şunları kaydetti:

“Hıdırellez baharın başlangıcı, bereket ve bolluğa adım atışımızın ilk günüdür. Türk tarihi dünyasında mevsim bayramı olarak bilinen Hıdırellez birlik, beraberlik ve bütünlüğü oluşturmak adına saygı, sevgi, barış ve kardeşlik anlamlarını taşıyan bütün güzelliklere kapılarını açan bir kaynaşma günüdür.

Baharın gelmesiyle ortaya çıkan doğadaki tabi güzellikler insanların ruhlarına işleyerek sevinç ve mutluluk ortamının oluşmasına imkân tanımaktadır. Tüm dini ve milli günlerde olduğu gibi Ülke genelinde de Hıdrellez günü insanlarımız tarafından kutlanmakta dargınlık ve küslüklerin giderilip yerine barış, huzur ve mutluluk getirmekte huzurlu bir yaşamı isteyenler için istenilen zeminin oluşmasını sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 6 Mayıs Hıdrellez gününü kutlar. Bir yıl boyunca tüm iyi dileklerinin yerine gelmesini ve halkımızın asıl ihtiyacı olan sağlık, huzur, bereket ve barış dolu günler getirmesini dilerim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al