TÜRK DÜNYASININ ACI KAYBI

Bu haber 03 Mayıs 2014 - 22:53 'de eklendi ve 759 kez görüntülendi.

139913182196759271

Irak Türkleri Derneğinin Kurucusu ve İzzetin Kerkük Vakfının Başkanı İzzettin Kerkük yaşamını yitirdi.

Kerkük Vakfı (İzzettin Kerkük Kültür ve Araştırma Vakfı)’nın Başkanı,  İzzettin Kerkük, 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü sabaha karşı tedavi gördüğü Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.Irak Türkleri Derneğinin Kurucusu ve İzzetin Kerkük Vakfının Başkanı merhum İzzetin Kerkük’ün cenazesi yarın Pazar 04.05.2014 öğle namazı akabinde Şişli Camisinde cenaze nemazı kılınacaktır. Arkasında cenaze Zincirlikuyu Mezarlığında defin işlemi yapılacaktır.

İZZETTİN KERKÜK KİMDİR?

Irak Türkmen davasına ömrünü veren, Kerkük Vakfı’nın kurucusu ve başkanı olan İzzettin Kerkük, Türkiye’de Irak Türkmen davasının bayrak isimlerinden biriydi. Hayatını Kerkük ve Türkmeneli’nin mücadelesine adayan, ve her mahfilde öne çıkaran İzzettin Kerkük, ilk kez Türkiye’de yayımladığı Fuzuli dergisi ile Kardaşlık dergilerinde kalemini Türkmen davasının emrinde kullanmıştır. Kerkük  yolunda verdiği mücadele ile tanınan Kerkük, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin hayatta olan son kurucusu idi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al