İçeride bayrağımız indiriliyorsa dışarıda da birileri toprağımıza, toprağımızdaki dalgalanan bayrağa el uzatmaya cesaret eder.

Bu haber 14 Haziran 2014 - 1:03 'de eklendi ve 533 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır’da Türk bayrağına yapılan saldırının ve Musul’daki olayların, AK Parti’nin yeni Türkiye vizyonunun eseri olduğunu iddia etti. 

Türkiye’ye düşmanlık eden unsurlarla birlikte hareket etmenin ülkeyi güvenlik riski ile karşı karşıya getirdiğini öne süren Vural, özellikle dış politikanın, terör örgütlerinin oyuncağı haline getirildiğini iddia etti. 

Yaşanan bu süreçleri tüm boyutlarıyla değerlendireceklerini belirten Vural, “Sussam gönlüm razı değil, konuşsam zamanı değil. Rehinelerimiz var, şimdi onların can güvenlikleri önemli. Bu konuda sorumluluğu olanlar elbette hesap verecekler. Ancak şimdi önceliğimiz, rehinelerimizin kurtarılmasıdır. MHP bu süreçte çok dikkatli hareket etmektedir. Türk dış politikasının zaafları, gelinen bu nokta tüm boyutlarıyla değerlendirilecektir” diye konuştu. 

Hükümetten Musul’da gelişmelerle ilgili Meclis’i bilgilendirmelerini talep ettiklerini anımsatan Vural, şöyle devam etti: 

“Dün siyasi partileri bilgilendirdiler. Meclis’e de bilgi vereceklerdi ancak kaçırılan vatandaşlarla ilgili hassas süreçten geçildiğini, bu konuda sonuç almak üzere olduklarını ifade ettiler. Meclis’te bilgilendirmeyi daha sonra yapacaklarını açıkladılar. Dün yapacaklardı olmadı. Bugün yapacaklardı ancak hükümet gelişmeler bittikten sonra Meclis’i bilgilendirme iradesini ortaya koydu. Anlaşılıyor ki bugün de Meclis’te böyle bir bilgilendirme olmayacak. 

Beklentiler dün sabah serbest bırakılacağına ilişkindi. Ama netice alınmış değil. Biz de bu hassas sürecin dikkatli bir ölçüde sürdürülmesi gerektiğini düşünüyoruz. 

Milli benliklerini koruyamayan milletler başka milletlerin avı olur. Bayrağımıza yapılan saldırı içeride meşrulaştırıldığı müddetçe, yabancıların sizi dikkate alması mümkün değildir. İçeride varlığını kararlı şekilde koruyamayanların, dışarıda da kendi değerlerini koruması tehlikeye girer. İçeride bayrağımız indiriliyorsa dışarıda da birileri toprağımıza, toprağımızdaki dalgalanan bayrağa el uzatmaya cesaret eder.” 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vural, Türkiye’nın sınırlarının, terör gruplarının militanlarını besleme, lojistik destek sağlama sınırı haline dönüştüğünü ileri sürdü. 

Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda Türk bayrağının indirilmesine değinen Vural, “Bayrak konusu adli bir soruşturma konusu değildir. Asıl önemli olan, o bayrağımızı indirmeye cüret edenleri cesaretlendirenler, onlarla birlikte çözüm sürecini sürdürenlerin ortaya koyduğu politikalardır. O bayrağın koruduğu değerler ortadan kaldırılmıştır. Mahkemeler kuruyorlar, insanları dağa çıkarıyorlar, vergi topluyorlar” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al