DOLAR
8,6206
EURO
10,3685
ALTIN
504,06
BIST
1.431
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Cuma Gök Gürültülü
26°C
Cumartesi Gök Gürültülü
27°C
Pazar Gök Gürültülü
26°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

ÜLKÜ OCAKLARI 2.GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASI FİNALİ

ÜLKÜ OCAKLARI 2.GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASI FİNALİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın düzenlediği 2. Geleneksel Türkiye Geneli Bilgi Yarışması finali 23 Haziran 2014 tarihinde MHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Finalde yarışacak illerin belirlenmesi için gerçekleştirilen 1. etap neticesinde Adana, Amasya, Bolu, Bursa, Düzce, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa, Samsun, Yalova illerinden üçer yarışmacı; Türk tarihi, İslamiyet, Genel Kültür, Teknoloji, Spor, Edebiyat, Müzik, Sinema, Ülkücü Hareket ve Ülkemizde yaşanan güncel olayları kapsayan toplam 30 soruya tabi tutularak tatlı bir rekabet içerisinde yarıştı.

Yarışmanın final etabına MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, MHP Divan Üyeleri, MHP Milletvekilleri, İl Ocak Başkanları ve çok sayıda Ülkücü katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlanan programın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz şunları söyledi:

“Fikirleri ve şahsiyetiyle her zaman bizlere örnek olan, Ülkücü gençliğin gelişip, güçlenmesi için desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen çok saygıdeğer Genel Başkanım,
MHP’nin çok kıymetli başkanlık divanı,
Değerli MYK Üyeleri,
Geleceğimizin umut ışığı olan genç bozkurtlar,
Parti ve ocaklarımızın çok kıymetli yöneticileri,
Muhterem misafirler,
Ülkü Ocakları tarafından bu yıl 2. Si düzenlenen Bilgi Yarışmasına hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen, bugün ikincisi düzenlenecek olan bilgi yarışması, Allahın izniyle bundan böyle geleneksel hale gelerek her yıl gerçekleştirilecektir.
Ülkü Ocakları Türk gençliğinin Lider Ülke Türkiye hedefine ulaşması için yoğun bir çaba sarf etmektedir.
Bugün burada gerçekleştirilecek olan bilgi yarışması da, bu hedefe giden yolda küçük bir işaret taşı olacaktır.
Ülkü Ocakları bir muhabbet kapısı olduğu kadar, bir ilim tedrisinin de adresidir.
Türk- İslam medeniyetinin zengin kaynaklarından beslenen kurumumuz, Türk gençliğinin de bu kaynaklardan feyz alarak yetişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkülerimiz zaman ve mekânları taşıran bir yüceliği bünyesinde barındırmaktadır. Ancak bu yüce hedefe ulaşmak için herşeyden önce kendimizi tanımak ve geliştirmek durumundayız.
Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olması için, Türk gençliğinin bilgili ve azimli olması gerekmektedir.
Çünkü büyük hedeflere ancak büyük ruhlu insanlar ulaşabilirler.
Türk milletinin layık olduğu huzur ve refah zeminine kavuşabilmesi için, Türk gençliğinin kararlı ve gayretli olması şarttır.
Türk gençliği ilmi ve ahlakı kendisine rehber edinerek, karşılaştığı problemleri akılcı ve makul öneriler getirmek suretiyle aşarak, milletimiz için aydınlık bir yolu inşa edecektir.
Bu zorlu yolu aşmak için muhtaç olduğu kuvvet de damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
Köklü bir dile, yüksek bir kültüre, büyük bir medeniyete sahip olan yüce milletimiz her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır.

Ezilmeye, sömürülmeye, itilip-kakılmaya asla tahammül edemeyiz. Geri kalamayız ve güçsüz düşemeyiz.
Ecdadımızın açtığı milli istiklal ve milli istikbal yolunda daha hızlı bir şekilde ilerlemek mecburiyetindeyiz.
Tarih şuuru, millet menfaati ve milli ülkü bize bunu gerektirmektedir.
Türk- İslam medeniyetinin adalet ve refahından tüm insanlığı nasiplendirmek en nihai amacımızdır.
Ülkü Ocakları işte bu inanç ve gayenin neşv-ü nema bulduğu bir mukaddes çatıdır.
Türk milletini mutlu, Türk devletini kutlu kılma mücadelesi her ülkücünün şahsında yankısını bulan büyük bir idealdir.
Kerkük’ün yaralarını sarmak, Kaşgar’ın gözyaşını dindirmek, Halep’in ağrılarını durdurmak ve Kudüs’ün yüzünü güldürmek; ancak ve ancak ülkücülerin kıtaları kuşatan ufku ve dağları titreten kararlılıklarıyla mümkün olabilecektir.
Disiplinsiz, metotsuz ve plansız bir yere varmak asla mümkün değildir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de belirttiği gibi “Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgâr tayin eder”

Teşkilatlarımız büyük bir inanç ve disiplin içerisinde, Ülkücü hareketin başarıya ulaşması için gayret göstermekte, yaşamlarının birçok merhalesinden fedakârlıkta bulunarak davaya hizmet etmeye devam etmektedir.
Ülkü Ocakları çağın şartlarını doğru ve milli bir bakış açısıyla okuyarak, temel değerlerinden kopmadan, gelişmeye devam edecektir.

Eğitim faaliyetlerimiz hız kesmeden sürecek, Türk gençliğinin karşılaştığı her problem; gerekli analizlere tabi tutulduktan sonra, ülkücü bir bakış açısıyla cevap bulacaktır.
Cenab-ı Allah bu kutsal yolda hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Bu vesileyle yarışmanın düzenlenmesine yüksek müsaade ve teşvikleriyle destek veren Saygıdeğer Genel Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.
Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyor, hayatları boyunca sağlıklı ve mutlu yıllar geçirmelerini temenni ediyorum.
Başta Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey olmak üzere, tüm konuklarımıza sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Konuşmanın ardından Türkiye Geneli Bilgi Yarışması’nın final etabına geçildi. Türkiye genelinde Ülkü Ocakları’nın katılımıyla gerçekleştirilen bilgi yarışmalarında değişik kategorilerde sorulan sorulara en fazla doğru yanıtı veren genç Ülkücüler, Ankara’da bilgi yarışması finali için toplandı.

Yarışmada ilk üç sıralamasına giren iller şu şekilde belirlendi:
1. Samsun Ülkü Ocakları: Arzu Bilgin, Semih Ayna, Esen Kahraman,
2. Kocaeli Ülkü Ocakları: Burak Oruç, Ertuğrul Gazi Karasu, Melih Çalık
3. Bursa Ülkü Ocakları: Alperen Karabulut, Batuhan Kürşat Haspolat, Muhammet Kürşat Ünlüer

Yarışma sona erdikten sonra dereceye giren Ülkücülere hediyeleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından verildi. Ayrıca Devlet Bahçeli tüm katılımcılara saat hediye etti. Ardından milletvekilleri, MHP Başkanlık Divanı ve MYK Üyeleri tarafından tüm katılımcılara teşekkür edilerek katılımlarından ötürü hediyeleri verildi.

Program bittikten sonra Devlet Bahçeli ve Olcay Kılavuz, tüm katılımcılar ve İl Ocak Başkanları ile hatıra fotoğrafı çekildi.
Ülkü Ocakları 2. Bilgi Yarışması Finali Yapıldı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.