YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Adana Büyükşehir’den Kerkük’e

Bu haber 15 Ağustos 2014 - 9:49 'de eklendi ve 677 kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi, çok asil ve yerinde bir kararla Irak Türkmeneli’nde yaşayan soydaşlarımıza başta ilâç olmak üzere,  muazzam bir insanî yardım organize etmiş ve konvoyunu Kerkük’e göndermiştir. Bu örnek hareket, her türlü takdirin üzerindedir. Bazen “zülfü yâre” dokunuyoruz diye yönetici arkadaşlarımız bana kızıyorlar. Fakat hiçbir zaman ve ortamda Sayın Hüseyin Sözlü’nün ülkücülüğüne toz korundurmamışızdır. Seçim sathı mailinde Aytaç Durak’ın aday olmaması için en sert yazılar bu imza ile ve bu sütunlarda çıkmıştır. Elbette iyiye iyi, kötü hareketlere de kötü diyeceğiz. Çünkü başta Adana-Mersin-Manisa olmak üzere MHP’li il ve ilçe belediyeleri hepimizin haysiyetidir.

Neleri tenkit ettiğimiz bellidir: Tayin edilen bürokratların hataları ve yaptıkları yanlış işler. Bu yanlışlıklar maddî istismarları da içine alıyorsa tamiri de mümkün değildir ve insana ne denileceğini biliyoruz. Ehh.. Yani Sözlü’yü uçurduğumuz zaman iyiydik de şimdi mi kötü oluyoruz. Şahsen 45 yıldan beri Adana’da MHP’nin göbeğindeyiz ve pek kıymet verip kendisinden gelecek beklediğimiz ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Tahir Avşar, seçimlerden önce büyük abileri iken şimdi telefonlarımıza çıkmıyorsa; Türkçesinde “Yok” kelimesi bulunmayan Sayın Sözlü bir meselede tabanını ikna edemiyorsa ne yapalım? Bu aksaklıkları yazmayalım mı? Ceyhan’dan getirip  süper yetkilerle bürokrat yaptığı Mehmet Şahin, hem ihale makamı hem de müteahhitliğe soyunuyorsa bu hususu Sözlü’ye nakletmeyelim mi? Yarın bir gün bu yanlışların hesabını Şahin mi verecek, Sözlü mü?

Şimdi Türkmenlere yardım gibi çok güzel ve yerinde bir icraat sergilenmiş,  neden eleştirmeyip de seviniyoruz? Kimsenin kimseye düşmanlığı yok! Ama ne yazık ki mutlaka “Dost acı söyler” düşman ise koşuya getirir ve yalakalık yapar. Şahsen böyle bir şey yapmaya yaşımız ve başımız, yani kişiliğimiz müsait değildir! Bizi başkalarının hataları çok alâkadar etmiyor; ama kendi yanlışlarımızı da mı görmeyeceğiz! Bu site yarı resmi bir sitedir ve kişilikleri çok düzgün olan örnek MHP’liler tarafından yöneltilmektedir. Genel Merkez ve Genel Başkanı dahi tenkit ediyoruz da, kimse bir şey demezken bizim büyük Başkan ”Yazsın bakalım” diyormuş.. Ne var yazmakta! Hangi sıfatla diyeceksiniz! Vallahi ailem olarak 6 oyumuzu Sözlü’ye verdik, işi takip etmek özellikle ülkücü mağdurları, kimse dinlemese de,  vatandaş olarak korumak zorundayız; bu da bizim görevimiz. Darılmanın ne manası vardır?

İşte şimdi de, şeref duyarak alkışlıyoruz ve tebrik ediyoruz, Allah’ın nice güzel icraatları nasip etmesi için O’na dua ediyoruz.

Muhabbetle.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.