YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Ayrık Otları Yeşermeye Başladı

Bu haber 13 Ağustos 2014 - 15:32 'de eklendi ve 550 kez görüntülendi.

Bir yazarın dediği gibi, Ayrık otu temizlemek için hiç uğraştınız mı bilmem. Öyle sıkıntı verirler, insanı öylesine uğraştırırlar ki anlatılması zordur
 
Çok sinsi gelişirler, çevreyi bir anda sararlar. Başka bitkilere kesinlikle hayat hakkı tanımazlar.Etrafını çevirir, sıkar ve boğarlar.
 
Asıl güçlü bağlantıları yerin altındadır. Kazdıkça yenisi çıkar, deşeledikçe daha karmaşık bağlantılarla karşılaşırsınız.
 
Geç kalırsanız işiniz zordur.
 
Müsamaha ederseniz, biraz boş verirseniz büyük sıkıntı çekersiniz. Çok zor temizlersiniz.
 
Temizleseniz dahi, çevreye verdikleri zarar büyük olur.
 
Tıpkı yasa dışı örgütlere benzerler…
 
Çevrelerini sıkıştırır, sindirirler. Asıl hedefleri de zaman içinde yok etmektir.
 
Ülkücü Hareket’in ayrık otları da tabiattaki ayrık otlarına birebir benzerler. Siyasetin dingin zamanlarında sinsice, sessiz sessiz inlerinde otururken, ne zaman ki MHP bir seçime ya da kongre sürecine girsin ortaya çıkarak ihanetlerini sergilerler.
 
Cumhurbaşkanı Seçimlerini idrak edeli henüz 1 hafta bile geçmedi. Ayrık otları yine sahnedeler. “Yok Efendim, dünyanın hiçbir ülkesinde 8 defa seçim kaybeden lider partisinin başında kalmaz mış, v.s.,v.s.” 
 
Sevgili ayrık otları, size iki çft sözüm var:
 

1.  Bu hareket Başbuğ Alparslan Türkeş döneminde 7 Genel Seçim, 5 Yerel Seçim yaşadı.Bunların hiçbirinde MHP birinci değildi. O zamanlar da aynı sözleri söylediniz mi?

 

2.  MHP, %10-18 arasındaki oy yüzdesine Sayın Devlet Bahçeli döneminde erişti. İtiraz var mı?

 

3.  Çatı Aday” MHP’nin yıllardır ortaya koyduğu en önemli projelerden birisidir. MHP ve CHP’nin münferiden oy yüzdelerini biliyorsunuz; o miktarla Cumhurbaşkanlığı Seçimini kazanmak mümkün müydü sizce?

 

4.  Çatı Aday” Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kimliği, kişiliği, fikir dünyası CHP’den daha çok MHP’ye yakındır. Şu anda CHP’de yaşanan parti içi kavgaların temel sebebi budur. Ortak Aday sol görüşlü, steril laik bir kişilik olsa daha mı hoşunuza gidecekti?

5.  Seçim öncesinde ve sonrasında aday olarak ileri sürdüğünüz Sayın Meral Akşener MHP tarafından aday gösterilseydi yüzde kaç oy alırdı? Kazanabilir miydi? Cevabınızı kendinize verin.

6.  Cumhurbaşkanlığı seçimini R. Tayyip Erdoğan kazanmış, ancak AKP’nin oyu artmamıştır.Sizler ve CHP’de bozguncu benzerleriniz seçimi boykot etmeseydiniz veya başka partilere oy vermeseydiniz Erdoğan’ın oyu yüzde 43-44’lerde kalırdı. Bu yüzden son Cumhurbaşkanlığı Seçiminde bir başarısızlık görüyorsanız, bunun tek suçlusu sizlersiniz.

 
AYRIK OTLARI ARTIK TEMİZLENMELİDİR
 
Hayatının 40 yılını Ülkücü Teşkilatlarda geçirmiş birisi olarak, MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’ndan tek bir talebim var… 
 
Bu ayrık otlarına yeteri kadar tahammül gösterilmiştir. Ülkücü Hareket’in içerisine nifak sokan bu münafıklar en kısa sürede temizlenmelidir ki taban ile tavanın “Büyük Buluşması” gerçekleşsin ve kazanılan yeni sinerji ile iktidara yürünsün.
 
SAYIN MERAL AKŞENER’E ÇAĞRI
 
Siz, Bakanlık yapmış, şu anda da Partimizi TBMM Başkan Vekili olarak başarı ile temsil eden sevilen bir milletvekilisiniz. Adınızı bu ayrık otlarının ağzında gezdirtmeyin. Bana göre yapacağınız iki şey var:
 

1.  Gerçekten MHP Genel Başkanlığına aday olmak gibi bir düşünceniz varsa, kongre sürecinde tıpkı geçmişte Koray Bey ve Müsavvat Bey’in yaptığı gibi ortaya çıkın ve yarışa katılın;

2.  Eğer böyle bir düşünceniz yoksa açık bir çağrıda bulunun bu adamlar sizi de hareketi de yıpratmasınlar.

 
BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA ÇAĞRI
 
Milliyetçi Hareketin değerli belediye başkanları; Sizler seçilmiş, mümtaz şahsiyetlersiniz. Ama sizleri seçenlerin tabandaki vefakâr ve cefakâr ülkücüler olduğunu unutmayın. Son Cumhurbaşkanlığı Seçiminde seçim bölgenizde MHP oyunda kayma varsa, kendi kendinize “Ben Ülküdaşlarımı küstürdüm mü, acaba?” diye sorun. Korkmayın, Ülkücü sizi zora sokmaz. Ne rant bilir, ne de ihale. İstediği sadece oğlunu, yeğenini, vs. işe yerleştirmektir. Bu kadarcık ta hakkı olsun. İstihdam sağlayamıyorsanız da kırmadan izah edin.
 
Tanrı Türk’ü ve Türklüğüm yegâne teminatı Ülkücü Hareketi korusun!

FERİDUN YILDIZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.