ÖN YARGI

Zeliha Alkan

MHP’li Çetin: Erdoğan, Türkiye’yi teröristlerin sığınma evine çevirdi

Bu haber 16 Eylül 2014 - 14:32 'de eklendi ve 657 kez görüntülendi.

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, dünya kamuoyunda Türkiye’nin terör destekçisi olduğu algısının oluşmasında Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük kabahati olduğunun, Katar dönüşü yaptığı son açıklamadan anlaşıldığını belirterek, “Katar gibi bir ülkenin dahi rahatsız olduğu terör örgütü yöneticilerine Türkiye’nin kapılarını açan Tayyip Erdoğan, ülkemizi teröristlerin sığınma evine çevirmiştir” dedi.

 

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, AKP hükümetinin basiretsiz dış politikasının Türkiye’nin güvenliğini riske attığını ve terör örgütlerinin yanı sıra büyük devletlerin hedefi haline getirdiğini söyledi.

ABD’nin hazırladığı IŞİD koalisyonu ve yapılan savaş hazırlıklarının taşıdığı riskler hakkındaki yazılı basın açıklaması yapan MHP’li Çetin, haziran ayından bu yana Musul konsolosluğundaki 49 personelini rehin tutan IŞİD’in kendisine karşı harekete geçmemesi için Türkiye’ye şantaj yaptığı ve terörist eylemlerle tehdit ettiğinin bilindiğini hatırlatarak, “Türkiye’ye Ortadoğu’nun jandarması rolünü vermek için AKP hükümetinin sırtını sıvazlayan ABD, bir taraftan da Tayyip Erdoğan ve Davutoğlu’nun İhvan ve El Nusra gibi bağlantılarını kullanarak terör destekçiliği suçlamalarıyla şantajda bulunmaktadır. Dünya kamuoyunda Türkiye’nin terör destekçisi olduğu algısının oluşmasında Tayyip Erdoğan’ın büyük kabahati olduğu, Katar dönüşü yaptığı son açıklamadan anlaşılmaktadır. Katar gibi bir ülkenin dahi rahatsız olduğu terör örgütü yöneticilerine Türkiye’nin kapılarını açan Tayyip Erdoğan, ülkemizi teröristlerin sığınma evine çevirmiştir. İmralı’daki bebek katiline beş yıldızlı otel konforu sunmasıyla tanınan AKP, İslam dünyasını kana bulayan teröristlere hizmet yarışına girerek Türkiye’nin uluslararası saygınlığını ve güvenliğini zedelemektedir.” ifadelerini kullandı.

 

RİCCİARDONE’NİN SÖZLERİ

Çetin, nitekim ABD’nin Ankara eski büyükelçisi Ricciardone’nin, Türkiye’nin Suriye’deki bazı muhalif gruplara yardım ettiği ve yaptıkları uyarılara rağmen birlikte çalıştıklarına dair sözlerinin, Türkiye’nin ABD’nin baskı ve şantajıyla karşı karşıya olduğunu gösterdiğini kaydetti. Amerikan yayın organı McClatchy’de, AKP hükümetinin El Nusra ve Ahrar El Şam gruplarıyla bağından söz eden ABD eski elçisinin bu son derece ciddi iddialarının derhal Başbakan Davutoğlu ve hükümetince açıklığa kavuşturulmasının şart olduğundan söz eden MHP’li Çetin, AKP hükümetinin beceriksiz politikaları yüzünden Türkiye’nin ABD gibi küresel bir gücün emperyal politikalarıyla IŞİD gibi birçok terör örgütünün tehdit ve zorlamaları arasında bir tercihe zorlandığını, bu sırada ise bölgede Türkiye için asıl büyük tehdit Kürdistan’ın palazlanmakta ve bir devlet haline dönüşmesi için Türkiye’ye yeni roller verildiğini dile getirdi.

 

‘IŞİD’E KARŞI SAVAŞ PLANLARININ ARKASINDA KÜRDİSTAN KURMA VAR’

“AKP’nin dış politikası iflas etmiş, ABD ve IŞİD’in kıskacında can vermiştir.” diyen Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“IŞİD’e karşı yapılan savaş hazırlıklarının arka planında Kürdistan’ı kurma niyetlerinin olduğu çok açıktır. Türkiye’nin sınırında yapılacak bu savaştan en fazla etkilenen ülke olması kaçınılmazdır. Zaten iki milyonu bulan mültecinin sayısı daha da artacaktır. Sınırımızda kirli bir savaşın hüküm sürdüğü yeni bir Afganistan’ın ortaya çıkması için bugüne kadar her türlü yanlış politikayı izleyen AKP iktidarı, bu kaos ve savaş ortamından etkilenmesi kaçınılmaz olan Türkiye’nin de bir Pakistan haline dönüştürülme riskinin baş sorumluları arasındadır. Bugün IŞİD bahanesiyle yapılan savaş hazırlığı, aslında ABD’nin yıllardır devam ettirdiği Büyük Ortadoğu Projesi’nin yeni bir adımıdır. ABD’nin BOP projesini gerçekleştirmek için Ortadoğu’nun merkezine Kürdistan kurmaya çalıştığı çok açıktır. Eski yapıyı darmadağın ederek yıkmak üzere sahaya sürülen IŞİD örgütünün aslında bir taşeron olduğu ve Kürdistan projesi için orada Türkmenler gibi istenmeyen etnik grupları temizlemek ve dağınık Kürt grupları birleştirmek için görevlendirildiğini yaşanan gelişmeler ortaya çıkarmaktadır. Bütün dünyada İslam adına kelle kesmesiyle tanınan bu gözü dönmüş IŞİD terör örgütü, Amerika tarafından BOP projesinin temeline yerleştirilen ikinci İsrail Kürdistan için sahayı temizlemektedir.” değerlendirmesini yaptı.

 

MHP’li Şefkat Çetin, AKP hükümetinin ABD ile ikinci bir at pazarlığının yanı sıra tehdit ve şantajla IŞİD ittifakına örtülü bir şekilde girerken, PKK ve uzantısı terör örgütleriyle ilgili yeterli hassasiyeti göstermeyerek asıl hayati hatayı yapmakta olduğunu vurguladı.

 

AKP HÜKÜMETİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

 

“Türkiye’nin menfaatlerine taban tabana ters, şantaja ve baskılara boyun eğen teslimiyetçi politikaların esiri olmuş AKP hükümeti gözden geçirilmeli ve daha fazla Müslüman kanının akıtılmasına katkı sağlamasına engel olunmalıdır” diyen Çetin şunları kaydetti:

“Türkiye’de milli duruşun yegâne temsilcisi olan Milliyetçi Hareket Partisi, ülkemizin ve milletimizin şerefli tarihine yakışır bir şekilde komşularımıza, tarihi ve dini bağlarımız olan topluluklara yönelik emperyalist saldırıların daima karşısında durmaktadır. 2002’deki hükümet değişikliğinin en önemli sebebi, ABD’nin Irak operasyonuna MHP’nin geçit vermeyeceğinin bilinmesidir. Bu yüzden AKP hükümetinin ülkemizi soktuğu Ortadoğu bataklığından Türk milleti yine ancak kendi inanç ve birlikteliği ile çıkabilir. Bu inanç ve birlikteliği sağlayacak tek adres ise Milliyetçi Hareket Partisi ve onun iktidarıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.