YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

VURAL: RÜŞVET ÇETESİ DARBE YAPIYOR

Bu haber 14 Aralık 2014 - 15:58 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Aslında medyaya yapılan bu baskı ve tehdit halkın gerçekleri öğrenmesinden korkanların zihniyetidir. Zamanlaması itibarıyla yapılan operasyonun bu hedefler içerisinde siyasi amaç taşıdığı, doğrudan doğruya demokrasiye, medyaya, bu milletin hakkına, hukukuna el uzatan 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk çetesinin halk tarafından öğrenilmesini engellemeye yönelik olduğu kanaatindeyim.” dedi.

Vural: Rüşvet Çetesinin Hukuk Devletine Yaptığı Darbe Devam Ediyor

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, medyaya yönelik dün sabah başlatılan operasyon için, “25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet çetesinin açıkçası, adli kolluğa, hakimlere, hukuk devletine yaptığı darbe devam ediyor.” dedi.

TBMM Genel Kurulunda 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmeleri devam ediyor. Başkan Vekili Sadık Yakut, başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu saat 11.00’de görüşmelerine başladı. Oturumun açılmasının ardından söz alan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, bu sabah aralarında Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiye yönelik ‘makul şüphe’den gözaltı kararını değerlendirdi.

Vural’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul Tutanağında yer alan konuşması şöyle: “Sayın Başkanım, günlerden beri konuşulan, hatta bazı mahfiller tarafından operasyon yapılacağı haberleri bugün gerçek oldu ve bugün bir medya grubuna, çalışanlarına yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Aslında zamanlaması itibarıyla, 17-25 Aralık sürecini unutturmak amacıyla böyle bir operasyonun yapılacağı günlerden beri konuşuluyordu. Ama 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet çetesinin, açıkçası, adli kolluğa, h‰kimlere, hukuk devletine yaptığı darbe devam ediyor ve bugün, anladığımız kadarıyla, zamanlaması itibarıyla da 17-25 Aralık sürecini unutturmak isteyenler çeşitli medya organlarına baskı yapmak suretiyle gündemi değiştirmek ve bu yönüyle halkın bilgi edinme özgürlüğünü elinden almak istiyorlar. Aslında medyaya yapılan bu baskı ve tehdit halkın gerçekleri öğrenmesinden

korkanların zihniyetidir. Zamanlaması itibarıyla yapılan operasyonun bu hedefler içerisinde siyasi amaç taşıdığı, doğrudan doğruya demokrasiye, medyaya, bu milletin hakkına, hukukuna el uzatan 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk çetesinin halk tarafından öğrenilmesini engellemeye yönelik olduğu kanaatindeyim. Bu bakımdan, demokrasiye, medyaya, özgürlüklere, hakkımıza, hukukumuza el uzatan yolsuzluk çetesiyle mücadele etme konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisinin kararlılıkla hareket etmesi gerektiği kanaatimi paylaşmak istiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.