DOLAR
8,3534
EURO
10,1249
ALTIN
499,00
BIST
1.459
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Salı Gök Gürültülü
22°C
Çarşamba Gök Gürültülü
22°C
Perşembe Gök Gürültülü
26°C
Cuma Gök Gürültülü
27°C
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...
ZİYA GÖKALP   Kenan EROĞLU              Bir süredir paylaştığımız Ziya Gökalp konusuna Kadircan Kaflı’nın görüşleri ile devam ediyoruz.            Yazı okunurken 1956 şartlarında yazıldığı unutulmamalıdır. Tek parti döneminin zapturapt uygulamaları, inanç ve fikir yönünden toplumun Batılılaşma-Çağdaşlaşma gibi belirsiz bir yöne doğru evirilmeye çalışıldığı zamanlardan de geçilip 1956’lara gelindiği de unutulmamalıdır.              Garip ve çeşitli uygulamalarla...

Milliyetçi-Ülkücü hareketin liderinin adını ağzına almaktan men ediyoruz

Milliyetçi-Ülkücü hareketin liderinin adını ağzına almaktan men ediyoruz
23.01.2015
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın da Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ı uyararak, “Gelecekte AKP iktidardan gittiğinde İbrahim Korkmaz gibilerin düşeceği psikolojik travma çok büyük olacaktır. Bu travmaya, millete vereceği hesap da eklenince ortaya tükenmiş bir ” hazret ” silueti çıkacaktır. Aynalar ise buna şahitlik edecektir.

İkaz ediyoruz ve kendisini Milliyetçi-Ülkücü hareketin liderinin adını ağzına almaktan men ediyoruz. sAyrıca kendi partisi tarafından bir an evvel sıkı bir kaşağıdan geçirilmezse İbrahim Korkmaz’a MHP olarak kemali memnuniyetle ayar vereceğimizi duyururuz ” dedi.

HaberRes_40081.jpg.pagespeed.ce.Xgr9g2cyY5

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın  “AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, zaman zaman boyundan büyük laflar eden, çam devirerek kendini rezil duruma düşüren Meclis üyelerinin başında gelmektedir. Kazara Meclise girdiğini her vesileyle belli eden Korkmaz, Düzce’nin sorunlarını da hep eline yüzüne bulaştırarak temsil ehliyetinden mahrum bir vekil olduğunu ortaya koymaktadır.

Düzce halkı nezdinde, özellikle üniversite çevrelerinde antipatik tavırları ve kavgacılığıyla bilinen Korkmaz’ı, eminiz ki bu ilimizden milletvekili yapanlar da pişmandır” açıklaması yaptı.

Yalçın, şunları söyledi: “İbrahim Korkmaz denilen hazret, takındığı üslup ve kullandığı kelimeler yüzünden eleştirilince cehaletini itiraf edip sesini keseceğine daha çok cehlin içine batmıştır. Düzce iline yakışmayan bu vekilin öncelikle ağzına ayar verilmeli sonra da Türkçe eğitiminden geçirilmelidir.

Hazretin TBMM çatısı altında yaptığı külhanca açıklamaların, bir milletvekiline ait olduğunu düşünmek zordur. Gerek ” hazret ” ve ” hazreti ” kelimelerinin kullanılışındaki yanlışlık ve sapkınlıkları gerekse Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli hakkındaki sözleri ise Korkmaz’ın psikolojik sorunları olduğunun delilidir. İbrahim Efendi, milletvekilliğini hazmedememiş, bu sıfat kendisine birkaç numara bol gelmiştir. Onun içindir ki hal ve tavırlarından taşan aşağılık ve hazımsızlık duygularını isminin başına birtakım lakap ve unvanları getirerek telafi etmeye çalışmaktadır.

‘Hazret ” kelimesi ile ” hazreti ” kelimelerinin aynı kökten gelmekle birlikte farklı yerlerde, farklı şekilde kullanıldığını ilkokul öğrencileri bile bilir. ” Hazret “; herhangi bir insanın ismiyle birlikte değil, müstakil bir sıfat olarak ve nitelendirme için kullanılır. Üstelik bu kullanımın içinde ya iltifat ya da aşağılama iması vardır.

“Hazreti ” ifadesi ise peygamberlerle bir dinin önemli şahsiyetleri için kullanılır.

 

” İKAZ EDİYORUZ VE KENDİSİNİ MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ HAREKETİN LİDERİNİN ADINI AĞZINA ALMAKTAN MEN EDİYORUZ 

Tayip Erdoğan’ı peygamber ve Allah’ın seçilmiş kulu yerine koyan anlayıştan, isminin başına “hazreti” ifadesini getirmekten utanmayan tipler çıkması aslında çok da yadırganmamaktadır. Muhtemelen bu hazret, kendisini “Yeni Türkiye peygamberinin ashabı” olarak görmektedir. Bu mübarek(!) milletvekilinin yakında kendine alternatif bir cemaat kurup el öptürmeye başlaması şaşırtıcı olmayacaktır.

 

İbrahim Korkmaz dün cahil cüretiyle fevkalade seviyesiz bir üslup takınmış, hem partisini hem de kendisini rezil etmiştir. Düzce milletvekilinden sadır olan, gerçek İslam’ı idrakten yoksunluktur. Allah indinde bir Müslüman’ınhissetmesi gereken tevazu ve nezaket, cehaletinin bir göstergesi olarak Korkmaz’da yerini kabalık ve uluhiyet izharına bırakmıştır. Bir k‰mil Müslüman’da bulunması elzem olan akıl salabeti ne yazık ki iktidar sarhoşluğuyla ayarı bozulan İbrahim Korkmaz’da yoktur. Hazretin paçalarından akan; şaşkınlık, belahat ve cehalettir.

Gelecekte AKP iktidardan gittiğinde İbrahim Korkmaz gibilerin düşeceği psikolojik travma çok büyük olacaktır. Bu travmaya, millete vereceği hesap da eklenince ortaya tükenmiş bir “hazret” silueti çıkacaktır. Aynalar ise buna şahitlik edecektir.

İkaz ediyoruz ve kendisini Milliyetçi-Ülkücü hareketin liderinin adını ağzına almaktan men ediyoruz.

Ayrıca kendi partisi tarafından bir an evvel sıkı bir kaşağıdan geçirilmezse İbrahim Korkmaz’a MHP olarak kemali memnuniyetle ayar vereceğimizi duyururuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.