GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

Büyük Kurultay’a davet

Bu haber 16 Mart 2015 - 13:09 'de eklendi ve 337 kez görüntülendi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ”21 Mart’ta Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştireceğimiz 11. Olağan Büyük Kurultayımıza tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi

 

”Bizimle Yürü Türkiye… Çünkü biz, Milliyetçi Hareket’iz. Çünkü biz, Türkiye sevdalısı, fazilet timsali dava ve gönül kaleleriyiz” diyen Büyükataman, ”Üç hilalli bayrak dedelerimizin ihtişamı idi. Şimdi torunlarının azameti olacak. Türk milleti buna hasret, Milliyetçi Hareket buna muktedirdir. Ortak paydamız, vatan, bayrak ve millet sevgisidir. Ortak değerimiz, Türkçe seslenebilmektir. Ortak noktamız, “Ne mutlu Türk”üm diyene” diyebilmektir” açıklaması yaptı.

Büyükataman, ”Bu aziz vatanı ve büyük Türk milletini temiz ve samimi duygularla seven herkesin yeri Milliyetçi Hareket’in safları olmalıdır. Bizim yüreğimizde herkese yer vardır. Bizim gönlümüzde herkese yetecek sevgi vardır. Bu topraklara  ‘Vatanım’ diyen, bu insanlara ‘Milletim’ diyen herkese kucağımız açıktır. ‘Bu bayrak benim, bu ülke benim’ diyen herkese kapımız açıktır” dedi.

HaberRes_41069.jpg.pagespeed.ce.UrhPsfvmW9

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,21 Mart 2015 günü yapılacak olan 11. Olağan Büyük Kurultay’a ilişkin açıklama yaptı ve ”Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştireceğimiz  Büyük Kurultayımıza tüm vatandaşlarımız davetlidir”  dedi.

Büyükataman, ”Bizimle Yürü Türkiye… Çünkü biz, Milliyetçi Hareket’iz. Çünkü biz, Türkiye sevdalısı, fazilet timsali dava ve gönül kaleleriyiz. Biz inanıyoruz ki; Mete Han’ın emaneti, Atilla’nın zaferleri, Bilge Kağan’ın buyrukları bizimle yürümektedir.

Anadolu’ya vatan mührünü vuran Alparslan’ın ve Söğüt-Domaniç yöresinden tekbirler eşliğinde kılıç sallayarak üç kıtaya tutunan şanlı Türkmen varlığının vasiyeti bizimle yürümektedir.

Haçlılara bedenini siper eden I. Kılıçarslan’ın anıları bizimle birlikte yürümektedir. Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal’in hatıraları bizimle yürümektedir” açıklaması yaptı.

 

”ORTAK PAYDAMIZ, VATAN, BAYRAK VE MİLLET SEVGİSİDİR”

”’Hareketimizin kurucusu merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in sözleri, nasihatleri asla ayrılmayacağımız hilallerle parıldayan yolumuzun ışığıdır, bizimle yürümektedir. Şehitlerimiz bizimle yürümektedir” diyen Büyükataman, ”Hazreti Mevlana ne de güzel söylüyor: “Aynı dili konuşanlar değil; aynı duyguları, aynı heyecanları paylaşanlar anlaşır.” Aziz milletimizle aynı dili konuşmakla yetinmeyip aynı duyguları, aynı heyecanları paylaşmaktan dolayı huzurluyuz.

Fetih Marşı’nda merhum şairimiz Arif Nihat Asya’nın dediği gibi:

“Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin!

Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın!

Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın…”

Biz de diyoruz ki “Bizimle Yürü Türkiye” yeniden cihanşümul bir devlet olma hazırlığı başlasın.

Üç hilalli bayrak dedelerimizin ihtişamı idi. Şimdi torunlarının azameti olacak. Türk milleti buna hasret, Milliyetçi Hareket buna muktedirdir.

Ortak paydamız, vatan, bayrak ve millet sevgisidir. Ortak değerimiz, Türkçe seslenebilmektir. Ortak noktamız, “Ne mutlu Türk’üm diyene” diyebilmektir” açıklaması yaptı.

 

 “BİZİMLE YÜRÜ TÜRKİYE” 

Büyükataman, şunları söyledi: ”Milliyetçi Hareket Partisi, kurulduğu günden bu yana millet eksenli siyaset yapmakta ve Türk milletinin bütün kararlarını siyasetinin merkezine koymaktadır.

Bu hareket; Türk’ün yüzyıla damgasını vuracağı günlere doğru kırk altı yıl önce başlatılan bir yürüyüşün adıdır. Bu yürüyüş; yufka yüreklilerle çetin yolların aşılmayacağını bilenlerin onurlu ve kararlı yolculuğunun tanımıdır.

Türkiye’nin ufku perdelenmek, tarihî yürüyüşü sekteye uğratılmak istenmektedir.

Bu kirli hesapları bozacak tek güç Milliyetçi Hareket’tir. Bu yolda attığımız her adımda Türk milletini yanımızda görmek istiyoruz. O yüzden “Bizimle Yürü Türkiye” diyoruz. Çünkü bizim siyasetimizin öznesi Türk milletidir.

Haysiyetlerini rafa kaldırmış, millî ve insani değerlerini zihinlerinin mahzenine kapatmış seviyesizlere Türkiye’yi ve Türk milletini feda ettirmeyeceğiz.

Riya, inkâr ve hıyanetten yüzleri görülmeyen bedbahtlara geleceğimizi ipotek ettirmeyeceğiz, insanımızı harcatmayacağız.

Milliyetçi Hareket, tahrip olmuş değerlerimizin ve yıkılmaya yüz tutmuş milli varlığımızın içinde Türk milletinin ayakta kalmış son kalesidir.

 

”21 MART’TA ANKARA ARENA KAPALI SPOR SALONU’NDA…”

Büyük milletin sözü senettir, gayrimillî hükümetleri silecek tek hareket Milliyetçi Hareket, tek lider Sayın Devlet Bahçeli, tek yol üç hilalin yoludur.

Bu aziz vatanı ve büyük Türk milletini temiz ve samimi duygularla seven herkesin yeri Milliyetçi Hareketin safları olmalıdır. Bizim yüreğimizde herkese yer vardır. Bizim gönlümüzde herkese yetecek sevgi vardır. Bu topraklara vatanım diyen, bu insanlara milletim diyen herkese kucağımız açıktır. Bu bayrak benim, bu ülke benim diyen herkese kapımız açıktır. Biz her bir vatandaşımızı Cenab-ı Allah’ın bir kutlu emaneti, büyük Türk milletinin öz evladı kabul ederiz.

Milletimizin büyüklüğü ve kurtuluşu için ömürlerinin baharında bu mutlu sonu görmeden toprağın kara bağrına giren şehitlerimize ve ölümsüz Türk milletine gönüller dolusu selam olsun. Allah milletimizi korusun.
21 Mart 2015 tarihinde, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştireceğimiz 11. Olağan Büyük Kurultayımıza tüm vatandaşlarımız davetlidir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.