DOLAR
8,5040
EURO
10,2660
ALTIN
498,34
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
23°C
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Cuma Parçalı Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
23°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
24°C
    “ Sakın Gözüme Gözükme Bayramda da Evime Gelme!” Kadir KESKİN Hafta sonları pansiyon öğrencileri, pansiyon müdür yardımcısının izniyle ailelerinin yanına giderler. Biz de yemeklerin israf olmaması için pansiyonda kalan öğrenci sayısına göre yemek çıkarırız. Bir hafta sonu lisemizin birinci sınıfında okuyan ve okul pansiyonunda kalan dört öğrenci, Pansiyon Müdür Yardımcısı...
KAYGILARDAN ÂZÂDE MEVSİMLERDE BAYRAM Kemal ÇOPUROĞLU Şimdi her istenildiğinde alınan Ve daha eskimeden çöpe atılan  Ayakkabı, pantolon, gömlek değil; Kadri kıymeti bilinen Ve Yıllarca giyilen Bayramlıklara sarılmadan uyuyamayan, Uyuyunca da Bir bayram rüyâsı gören: Gönençli, Kıvançlı Ve Mutlu çocukların bayramıydı bizim bayramlarımız… Bizi mutlu kılan; Belki içten bir kucaklanış, Ve...
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...

MHP, seçime ittifak yaparak girmeyecek

MHP, seçime ittifak yaparak girmeyecek
31.03.2015
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ”Mevcut konjonktürde MHP’nin bir ittifaka açık olmadığını tekraren ifade ediyoruz. MHP, 7 Haziran genel seçimlerine ittifak yaparak girmeyecektir” dedi

 

MEDYADA sürekli gündemde tutulmaya çalışılan ittifak haberleriyle ilgili açıklama yapan  Yalçın, ”Partimiz tek başına ve bütün seçim çevrelerinde genel seçimlere katılacak ve iktidar alternatifi olacaktır. Ancak MHP olarak kapımız, penceremiz milletimizin bütün fertlerine; saflarımızda siyaset yapmak isteyen herkese ardına kadar açıktır. Bununla beraber her partide olduğu gibi MHP’de de katılım ve adaylık sürecinin belli kural ve yöntemleri vardır”  değerlendirmesi yaptı.

HaberRes_41324.jpg.pagespeed.ce.yW-JC-nUbb

YALÇIN, ”Ayrıca iktidarın yegâne alternatifi ve Türkiye’nin meselelerini çözmeye kararlı olan MHP’nin başka partilerle ittifak yapmasını makul ve mantıklı bulmuyoruz. Gönüllerinde MHP sevgisi yatanları ve Türkiye’yi AKP iktidarının soktuğu girdaptan partimizin çıkaracağına inananları, 7 Haziran’da sandığa gidip bizimle yürümeye çağırıyoruz. MHP ile gerçekten ittifak düşünenleri partimizi desteklemeye,  saflarına katılmaya ve mülevves AKP iktidarından memleketi temizlemek üzere bize omuz vermeye, bizimle yürümeye davet ediyoruz” çağrısı yaptı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın, medyada sürekli gündemde tutulmaya çalışılan ittifak haberleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yalçın, ”7 Haziran’da yapılacak genel seçimler yaklaşırken seçmen algısına yönelik haber ve yorumlarda artış gözlenmektedir. Bilhassa son kamuoyu araştırmalarına göre MHP’nin iktidara yürüdüğünün anlaşılması üzerine, iktidar çevrelerinde bir panik ve telaş havası hâkim olmuştur. Bu sebeple AKP yandaşı medya, muhtemel bir hezimeti durdurmak üzere harekete geçmiştir. Gerek yazılı ve gerekse görsel medyada MHP’nin yükselişini durdurmaya yönelik değerlendirmeler birbirini kovalamaktadır.

Bu tür haberlerde son trend, MHP’nin bazı küçük partilerle ittifak yapıp yapmayacağı konusundadır. Bu çerçevede AKP iktidarından kurtuluş çaresini MHP’de görenler de fikir üretip tartışmaya başlamıştır. AKP’nin ihanetine uğrayan eski kader ortaklarıysa seçim ittifakı konusunda partimize baskı kurmaya soyunmuşlardır.Hatırlanacağı üzere ittifak meselesi hakkında partimizce daha önce yeterince net açıklamalar yapılmış, kamuoyu bilgilendirilmiştir. MHP’nin hiçbir siyasi parti ile ittifak yapmayacağı duyurulmuş; bununla birlikte dışarıdan hangi mahfilden olursa olsun, partimize müracaat edecek kimselerin değerlendirileceği, bu değerlendirme sonunda uygun görülen herkesin milletvekili adayı olabileceği ifade edilmiştir” dedi.

 

”KAPIMIZ, PENCEREMİZ MİLLETİMİZİN BÜTÜN FERTLERİNE; SAFLARIMIZDA SİYASET YAPMAK İSTEYEN HERKESE ARDINA KADAR AÇIKTIR”

”İttifak konusundaki iyi niyetli yaklaşımlar saygıyla karşılanmaktadır. Ancak bulanık suda balık avlama hesabındaki çevrelerin gri propagandaları ve kafa karışıklığına yol açma gayretleriyle MHP’nin politikalarına yön verme hevesindeki baskı ve çıkar gruplarının medya üzerinden atağa geçmeleri üzerine bu hususta yeniden doyurucu bir açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur” diyen Yalçın, ”Hem medyada hem de siyaset platformunda kimi kalem ve ağızlar, küçük partilerle ittifaka tevessül ettiği gerekçesiyle partimizi suçlamaktadır. Kimilerine göreyse MHP, bazı küçük partilerle ittifak yapmadığı takdirde tarihî bir fırsatı kaçırmış olacaktır.

Özellikle ikinci kategoridekiler, başka partilerle ittifak yapması için medya üzerinden partimiz üzerinde baskı kurmak suretiyle MHP’yi böyle bir yola sevk etmeye çalışmaktadır. İyi niyetle kaleme alınmış bazı yazıları ve söylenmiş bazı sözleri tenzih ederek belirtmeliyiz ki bu tür değerlendirmelerden partimiz değil, MHP’nin gümbür gümbür geldiğini görerek korkuya kapılanlar çıkar ve yarar sağlayacaklardır. İttifak olmayacağından, ortaya çıkacak tabloyu oya tahvil etmek isteyen çevreler hemen eleştiri bombardımanına başlayacak ve saldırıya geçeceklerdir.

İttifak dedikoduları ve bu konudaki zorlama haberlerin medya üzerinden ısrarla pompalanmasında bazı partilerle bunların temsilcilerinin böyle bir niyetlerinin olması da rol oynamaktadır. Bunların, seçimlere MHP ile girerek Mecliste temsil edilme hakkını kazanmayı planlamalarını normal karşılıyoruz. Ama mevcut konjonktürde MHP’nin bir ittifaka açık olmadığını tekraren ifade ediyoruz. MHP, 7 Haziran genel seçimlerine ittifak yaparak girmeyecektir.  Partimiz tek başına ve bütün seçim çevrelerinde genel seçimlere katılacak ve iktidar alternatifi olacaktır.

Ancak MHP olarak kapımız, penceremiz milletimizin bütün fertlerine; saflarımızda siyaset yapmak isteyen herkese ardına kadar açıktır. Bununla beraber her partide olduğu gibi MHP’de de katılım ve adaylık sürecinin belli kural ve yöntemleri vardır” açıklaması yaptı.

 

”BİZİMLE YÜRÜMEYE DAVET EDİYORUZ”

Yalçın, ”Ayrıca iktidarın yegâne alternatifi ve Türkiye’nin meselelerini çözmeye kararlı olan MHP’nin başka partilerle ittifak yapmasını makul ve mantıklı bulmuyoruz. MHP; milliyetçi-Ülkücü camianın siyasetteki temsilcisi olmakla beraber sadece belli bir camianın sesi değil, bütün milletimizin hissiyatının tercümanıdır. O bakımdan sadece partimizin tabanının değil, AKP iktidarının hukuksuzluklarından yaka silken ve ona oy verdiği için pişman olanların da nedametlerinin gereğini yapmak üzere genel seçimlerde partimize teveccüh göstereceğine inanıyoruz.

Gönüllerinde MHP sevgisi yatanları ve Türkiye’yi AKP iktidarının soktuğu girdaptan partimizin çıkaracağına inananları, 7 Haziran’da sandığa gidip bizimle yürümeye çağırıyoruz.

MHP ile gerçekten ittifak düşünenleri partimizi desteklemeye,  saflarına katılmaya ve mülevves AKP iktidarından memleketi temizlemek üzere bize omuz vermeye, bizimle yürümeye davet ediyoruz.

Biliyoruz ki eğer tarihî fırsat aranıyorsa en doğrusu, sandığa yansıyacak gönül ittifakıdır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.