EŞİT MİLLİYETÇİLİK VE ALEVİLİK

Bu haber 01 Nisan 2015 - 3:34 'de eklendi ve 441 kez görüntülendi.

     Ali BADEMCİ

Bakalım şu AKP politikaları ülkeyi nerelere kadar götürecek; milliyetçiliğin ayaklar altına alınmasından sonra şimdi de eşitlenmeye çalışılan devlet ideolojisi ile azınlık milliyetçiliği. 400 milletvekilinin hayal olduğunu anlamış olmalılar ki şimdi de BDP’nin barajı aşması için çalışıyorlar; Hazreti Arınç Başbakan Yardımcısı olarak Anadolu Alevilerini bu partinin saflarına davet ediyor! İşin Türkçesi yetmeyen Kürt azınlık hareketini Alevi hareketine entegre ederek sayı tamamlamaya çalışıyorlar; kendileri bu işi cemevi falan söylemleri ile beceremediler de şimdi de Anayasayı birlikte düzenleyecekleri yeni bir güç yaratmaya çalışıyorlar! Nasıl olsa beynelmilel İslâmi görüşler için farketmez; hâlbuki hiçbir zaman Aleviler bu kanaatte olmamışlardır. Aleviler sosyal yardım almaz, iane kabul etmez, kulla kulluk yapmaz, tarihleri ve konumları böyledir. Akdeniz Alevileri iaşe için katiyen BDP’ye gitmez ve varlıklı insanlardır; MHP’ye gelemiyorlarsa CHP’nin kapıları açıktır, demokratlığa savaş açıldığı bir dönemde herkes yerini ve mekânını korusun!

Geçmişte sadece marksist söylemlerden ötürü özellikle Tunceli Deylemileri’nin Zaza hareketi dolayısıyla marksist sola yeşil ışık yakabilirler! Şimdi bu köprünün altından çok sular aktı ve durağan ideolojilerin zamanı çoktan geçti! “Kürd’ün Alevisi olmaz” diye bir halk deyimi veya teşhisi vardır; bu çok doğrudur, zamanında Türkmen Alevisi olan Gülten Kışanak’ı babası bir Kürd’e zorla vermiş! Aleviler Kürd’e kız da vermez!  Çok kızgın oldukları Yavuz’ın akıl hocasının İdris Bitlisi olduğunu ve bu dönemde Kızılbaşlar’a ne kadar zulmedildiğini çok iyi bilmektedirler. Marksist kökenli Alevi dostlarım eğer iktidar oyunlarına dikkat etmezse çok kötü olur! BDP barajı aşması lazımmış, varsa gücü aşsın kardeşim, buna engel olan mı var? AKP Güney ve Güneydoğu’da hatta İstanbul-Ankara-İzmir’de vidaları biraz gevşetsin, sosyal yardım zekâtını kessin bu iş biter, neden Aleviler’i davet ediyor?

Efendim BDP, MHP’ye kavuşmalı imiş; yani MHP’yi biraz daha gerilere çekmek gerekiyormuş! Bu da istihbarat dünyasının son oyunu! Yani sezon tiyatrosu; elbette biliyorlar ki MHP bir puan artarsa AKP iki puan düşecektir; çünkü birçok ülkücü halen bu partiye rey vermektedir; özellikle hassas yerlerde listelerinde karakteri zayıf ülkücüler de vitrin malzemesidir. Şu AKP’nin bütün işi-gücü politik cinliklerle dolu; MHP, TC’nin Atatürk devlet ideolojisinin sözcüsüdür; insafsızlığa bakın ki bunu BDP ayrılıkçı hareketi ile eşleştirmeye çalışmaktadır. Muzurluğun bu kadarına da pes doğrusu; bir taşta iki kuş vuracak çünkü Kürt hareketi bunların himaye ve kontrolü altındadır; BDP’yi yükselterek MHP’yi de düşürerek Anayasa değiştirecek sayı bulmaya çalışıyorlar; Cumhurbaşkanı’nın 400 milletvekili hayali ancak böyle realize olabilir. Hiç düşünmeyin ki olmaz falan diye, kumpas budur!

İmralı canisi ancak böyle affedilebilir ve hapisten kurtarılabilir! Ya Anayasa değişecek veya Cumhurbaşkanı’nın yüksek himmetleri ile efendi ve Kandil canilerinin önü açılacak. Genel Kurmay Başkanı “PKK’nın meşrulaşması” gibi laflar ediyor; işte açılımı budur. Bu şartlar altında özellikle MHP’liler ve Alevi Cemaati uyanık olmalı ve siyasi komplolara düşmemelidir. Allah millet için en hayırlısını versin ve bu fırsat düşkünlerine yol açmasın.

Muhabbetle.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments