DOLAR
8,2970
EURO
10,0759
ALTIN
489,80
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
21°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

PARSAK, HIDIRELLEZ’DE SOFRALARA KONUK OLDU

PARSAK, HIDIRELLEZ’DE SOFRALARA KONUK OLDU
07.05.2015
0
A+
A-

Hıdırellez günü dolayısıyla şenliklere katılan MHP Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, şenlikte vatandaşların sofralarına misafir edilerek, uzun uzun sohbet etme imkânı buldu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili adayları ve partililer seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, İhsaniye Döğer Sarıcaova’da düzenlenen Hıdırellez şenliklerine katıldı. Ardından Işıklar kasabası ile Dinar ilçesi Hıdırellez şenliklerine katılarak vatandaşlarla biraraya geldi. Vatandaşlar Parsak’ı bağrına bastı. Mehmet Parsak’a şenliklerde MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, MHP 2. sıra milletvekili adayı Aziz Aslan, ilçe, belde teşkilat başkanları ve çok sayıda partili eşlik etti.
mehmet parsak

SOFRALARA MİSAFİR EDİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, bugün ki çalışmalarına, Kızılören’den başladı. Çocuklara ve yaşlılara özel ilgi gösteren Parsak, gittiği yerlerde halkın gönlünde taht kurmayı başardı. Parsak Kızılören ziyaretlerinin ardından İhsaniye Döğer Sarıcaova’da düzenlenen Hıdırellez şenliklerine katıldı. Burada da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Parsak, şenlikte vatandaşların sofralarına misafir edilerek, uzun uzun sohbet etme imkanı buldu. Daha sonra Parsak, Işıklar kasabası ile Dinar ilçesi Hıdırellez şenliklerine katıldı.
mehmet parsak (8)

SGK PRİMİNİ KALDIRACAĞIZ

Gittiği birçok yerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim beyannamesini vatandaşlara anlatan Parsak, bu yönde de tek umudun MHP’de olduğu mesajını verdi. Parsak, “Kadınlarımıza çocuklarımıza ve engellilerimize yönelik davalarda zaman aşımı kaldırılacak, mahkeme ve harç masrafı alınmayacaktır. Emeklilerimize Mart ve Eylül aylarında 1400’er lira olmak üzere yıllık iki asgari ücret tutarında emekli desteği hakkı tanıyacağız. Cumhurbaşkanı milletvekili emeklisi aynı tutarda ödenek alacaktır. Emeklilerin banka promosyonu alabilmelerinin önünü açacağız. Esnafımızın emekli aylığından kesilen SGK primini kaldıracağız. Sağlık hizmetinde alınan ek ücret ve katılım payı uygulamasına son vereceğiz” dedi.

KADIN İSTİHDAMINI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini, emekli aylığı zammını özel bir endeksle belirleyeceklerini kaydeden Parsak, “Emekli aylığı hesabından refah payını çoğaltacağız. Yaşa ve prim gün sayısına takılanların mağduriyetini mutlaka gideceğiz” diye konuştu. Kadınlara yönelik projelerden de söz eden Parsak, “Kadın istihdamını yaygınlaştıracağız. Kadınlara doğum için doğum borçlanma hakkını getireceğiz. Aile birliğinin korunması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmalarını tesis edeceğiz. Girişimci kadınlara yüzde 50’si hibe olmak üzere destek vereceğiz. Şiddete maruz kalan kadınlara adli yardım desteği sağlayacağız ve zaman aşımı mahkeme harç ve masraflarından muaf tutacağız” diye konuştu.
mehmet parsak (7)

SOSYAL REFAHI ARTIRACAĞIZ

Sosyal refahı artıracak destekleyici düzenlemeler yapacaklarını vurgulayan Mehmet Parsak, muhtaç ailelere, harcama kartı hilal kart imkanı sunulacağını belirterek şunları söyledi: “Kamu arazilerini yoksul vatandaşlarımıza tahsis edeceğiz. Çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak. Mazot 1 lira 75 kuruş olacak. Yetim ve öksüz evlatlarımıza aylık 100 lira bağlayacağız. Şartlı eğitim ve sağlık yardımını 50 lira artıracağız. Yoksullara yönelik toplu konut yatırımında belediye harçları sıfırlayacağız. Vatandaşlarımız borç ve yüksek faiz sarmalından kurtarılacaktır. 65 yaş aylığı 300 liraya yükseltilecektir.”
mehmet parsak (2)

SEVİM: “AKP CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINI SİYASETE ALET EDİYOR”

SEVİM: “AKP CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINI SİYASETE ALET EDİYOR”

Siyasi seçim yasaklarına özellikle AKP’nin uyması gerektiği konusunda uyarıda bulunan MHP Tanıtım ve Medya Başkanı Ertuğrul Sevim, “AKP bu seçimlerde Cumhurbaşkanlığı makamını siyasete alet ediyor. Bizler kesinlikle MHP olarak bu tür oyunlara gelmeyiz ve buna da müsaade etmeyiz” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı bugün, parti il binasında bir basın toplası düzenledi. Toplantıya İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim, Seçim İşleri Komisyon Başkanı Recep Avşar, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı Aziz Aslan çok sayıda partili ve basın mensupları katıldı. Yapılan toplantıda konuşan İl Başkan Yardımcı Ertuğrul Sevim 7 Haziranda yapılacak olan seçimlere her geçen gün biraz daha yaklaşıldığını ifade ederek; her gün yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını söyledi.

SEVİM AKP’Yİ UYARDI

Yaptıkları çalışmaların kendileri açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Sevim, “7 Haziran seçimleri bizler için ne kadar önemliyse diğer siyasi partiler açısından da o kadar önemlidir. Hepinizin bildiği gibi 7 Mayıs’ta siyasi yasaklar başlıyor. Siyasi partilerin, özellikle değişik mecralarda billboard yasaklarına uymaları gerekiyor. Bu süreci düzgün bir şekilde kullansınlar. Artık seçim sürecine girmiş bulunuyoruz, buradan özellikle şunu belirtmek istiyorum; bu siyasi seçim yasaklarına özellikle AKP’nin uymasını buradan temenni ediyorum. Niçin böyle bir uyarı yaptığıma gelince; AKP bu seçimlerde Cumhurbaşkanlığı makamını siyasete alet ediyor. Bizler kesinlikle MHP olarak bu tür oyunlara gelmeyiz ve buna da müsaade etmeyiz. Aksi taktirde YSK’ya her türlü şikayet dilekçemizi ibraz etmekten de kaçınmayız. Seçim sürecinin demokratik bir ortamda sürmesi temennimizdir” dedi.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GELİYOR

Ardından söz alan MHP Seçim İşleri Komisyon Başkanı Recep Avşar ise, 10 kişi ile birlikte gece, gündüz demeden bu seçimlerde güzel bir uyum içerisinde çalıştıklarını beyan etti. Ve bu on kişinin dışında ise yine çok sayıda gönüllünün Milliyetçi Hareket Partisi için çalıştığını söyledi. Cuma günü Milliyetçi Hareket Partisinin seçim bürosunu açacaklarını kaydeden Avşar açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ün teşrif edeceğini söyledi. Bundan böyle seçim sürecinin kendileri açısından daha da önem arz ettiğini ve bu süreçte Tüm teşkilat üyeleriyle canla, başla mücadele edeceklerinin altını çizdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.