DOLAR
8,7540
EURO
10,3892
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Gök Gürültülü
25°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
KUŞ VE İNSAN SEVGİSİ Kadir KESKİN Zamanın en büyük alimlerinden olan Zembilli Ali Efendi ,herkes tarafından sevilir ve sayılırdı. Sık sık tertip ettiği sohbet toplantıları çok samimi bir hava içinde geçerdi..Bir yaz günü hava oldukça sıcaktı..Zembilli Ali efendinin arkasındaki bahçede güller ve yeşillikler arasında sohbet ederken ağaçların tepesinden de cıvıl...
ŞARAP VAKTİ  (Hikâye) Kemal ÇOPUROĞLU     Evvel zamanlardan bir Kasım ayıydı; bir akşam üzeri öğretmen emeklisi karı koca Trabzon’a gitmek üzere   birlikte Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaydılar.       Ekonomik tarife uçaklarının seferine daha üç saat vardı ve oturmaktan sıkılan bu öğretmen emeklisi karı- koca  bir çay içmeye karar verdi. Havaalanlarında  kafeterya- kafe  denilen ve...
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...

MHP´Lİ BAŞKAN’DAN “BEYAZ TOROS” ELEŞTİRİSİ

MHP´Lİ BAŞKAN’DAN “BEYAZ TOROS” ELEŞTİRİSİ
22.10.2015
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Abdurrahman Başkan, ‘beyaz Toros’ tartışmaları ile ilgili olarak, “Türkiye Cumhuriyeti başbakanları bu tür tehditler yapmazlar” dedi.

Tokat Sanayi Sitesi’nde seçim çalışmalarına devam eden MHP Tokat Milletvekili Başkan, esnafları ziyaret ederek sohbet etti.
Tokat Sanayi Sitesi’nin geri kalmasındaki birinci sebebin düzenli bir yol aksının olmamasından kaynaklandığını ileri süren Başkan, “İkincisi Sigara Fabrikası gibi ya da meyve suyu fabrikasının buradan taşınması ile o fabrikanın ihtiyacı olan makineler tamirler sanayide bir iş oluyordu.
Aynı zamanda oraya gelen kamyonlarda önemli bir iş imkanı sağlıyordu. Tokat Sigara Fabrikamıza sadece 100 kamyon mal taşıyordu.
Dışarıdan gelenlerle birlikte 250-300 kamyonun sanayiye önemli girdisi oluyordu. Sanayi de caddeler gördüğünüz gibi boş, iş yok.
Nasıl olsa oyumuzu alıyoruz diye siyasetçiler buralarla ilgilenmemişler, doğru dürüst ziyaret bile etmemişler. Tokat her geçen gün kan kaybediyor” dedi.

Abdurrahman Başkan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Van mitinginde, “AK Parti iktidardan inerse buralarda terör çeteleri ya da eskiden olduğu gibi beyaz Toroslar dolaşacak” sözleri ile başlayan tartışmayla ilgili açıklamalarda bulundu.
Açıklamaları üzüntü ile karşıladığını ifade eden Başkan, “Türkiye Cumhuriyeti başbakanları bu tür tehditler yapmazlar.
Onlar icra makamıdır, zaten çözecek olan odur. Yeniden beyaz Toros gelir ne demek? Siz beyaz Toros ile neyi ifade ediyorsunuz? Hangi günlere vurgu yapıyorsunuz? O günler geçti diyorsanız bunu yeniden anlatmanın ne anlamı var? Bu şantajla oy.
Yani artık tek başlarına iktidar olamayacaklarını anladıkları için tek başına iktidar olabilmek adına ne varsa biraz Makyavelistçe kullanıyorlar. Makyavel e mezarından kalksa AKP’yi gördüğü zaman bunlardan benden daha beter diyebilir duruma geldi.

Türkiye’nin bunlardan hızla kurtulması lazım. Önce Türkiye’nin hukuk devleti olması lazım, demokrasi herkese lazım. Beyaz Toros benzetmesi ile ‘ironi yaptım’, o günler geride kaldı diyor. Ama orada tam tersi anlatmasından direkt şantaj yapıyor. Biz gidersek bunlar gelire getiriyor.

Türkiye artık belirli şeyleri geride bırakmıştır. Hiçbir şekille Türkiye’nin geriye doğru gidişi yoktur. Türkiye bizim iktidarımızda emin adımlarla ileriye doğru gidecektir” diye konuştu.

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ NEYE HAYIR DEMİŞ?”

Başkan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirerek, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Milliyetçi Hareket Partisi neye ‘hayır’ demiş? MHP ülkenin bölünmesine, Cumhuriyetin değiştirilmesine, haksızlığa, rüşvete, yolsuzluğa hayır demiş. Bunun dışında demiş olduğu hayır yok.
Anayasa’nın 4 maddesinden bahsediyor. Anayasa’nın 4 maddesinin bana göre Davutoğlu da değiştirilmesini istemiyor.
17-25 Aralık bakanların Meclis’te oylandığı zaman Davutoğlu gelmedi. Yani bakanların 4’ünün Yüce Divan’a gitmesini isteyen de Davutoğlu idi. Cumhurbaşkanının yasal sınırları içerisinde olmasını zaten isteyen Davutoğlu. Çözüm süreci zaten bitmiş batmış. Her gün şehit haberleri.

Tokat 7 tane evladını şehit verdi. Artık Türkiye’de siyasetçilerin beyanın düzgün olmasına dikkat etmemiz lazım. Gelecek nesli yalanlarla kandırmamamız lazım. CHP 32 günü işgal etti.
Eğer 32 gün boyunca koalisyon kurulmayı becermeye çalıştı. Beceremediği zaman deseydi ki 10-15 gün sonra koalisyon görüşmelerini bitiriyoruz diye.
O zaman Davutoğlu, hükumeti kurma görevini iade edecekti. Belki Kılıçdaroğlu’na gelecekti. Bence CHP ile AKP farklı gözükse de bence birbirlerinin aynı olduklarını, bunların belki de bir sonrakinde başka senaryoların içerisinde birlikte olduklarını düşünüyorum.

MHP lideri ülkesi için fayda sağlayacak her şeye gövdesinin altına koyar. Ama memleketi böldürecek bir işlem varsa da buna genel başkanımız dahil olmak üzere MHP’nin hiçbir ferdi buna razı gelmez.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Abdurrahman Başkan, Süreyya Bey Barajı’nın şu anda 66 bin 165 hektarlık bir alana sulama hizmeti verdiğini ve sadece Amasya’nın bu imkandan yararlandığını ifade ederek, “Zile’nin toprakları Süreyyabey Barajı’nın suyunu bekliyor” dedi.

Ankara’da katıldığı BM Çölleşme ile Mücadele Konferansı sonrası Tokat’a dönüşte Süreyyabey barajında incelemelerde bulunan MHP Tokat Milletvekili Abdurrahman Başkan, Süreyyabey Barajı inşaatının 1998 yılında başladığını, AKP’nin 13 yıllık iktidarı döneminde ihmal edildiğini ileri sürdü.

Büyük ümitlerle başlanılan barajının şu anda 66 bin 165 hektarlık bir alana sulama hizmeti verdiğini ve sadece Amasya’nın bu imkandan yararlandığını ifade eden Başkan, “Bu baraj, Amasya ile birlikte Tokat, Yozgat ve Çorum illerinde toplam 653 bin 230 dekar tarım alanı sulama yapma kapasitesine sahip. İhmal sebebiyle şu anda kapasitesinin 10’da biri oranında bir alanı suluyor.
Kalan su boşa akıp gidiyor. Barajının kapasitesinden bahsederken üretilen enerjiye de değinmek istiyorum. Şu anda barajdan 14 MW güç ile de yıllık 51 GWh’lik enerji üretmektedir. Oysa barajın kapasitesi 50 milyon kilovat saat elektrik enerjisidir. Enerjide dışa bağımlı bir ülkenin kaynaklarını unutması, unutturması kabul edilir bir tavır değildir” diye konuştu.

Barajın tam olarak faaliyete geçmesi ile birlikte Zile Ovası’nın önemli bir kısmının suya kavuşacağını ifade eden Başkan, “Zile’de 190 bin dönümlük arazi bu suyu bekliyor. Maşat Ovası, Zile Ovası susuzluktan kırılırken, bu su boşa akıp gidiyor. Göçün önüne geçmek istiyorsanız, bu toprakların insanlarının ihtiyaçlarını gidermek zorundasınız.

Bu insanlar sulu tarıma geçtiğinde, hayvancılıktan istedikleri verimi bulduklarında niye başka illere göç etsin. MHP iktidarında tüm projelerin eksikliklerini gidererek insanlarımızın hizmetine sunacağız. Net bir şekilde ifade etmek gerekirse Zile’nin toprakları Süreyyabey Barajının suyunu bekliyor” şeklinde konuştu.

PROJE İHALESİ YAPILDI

DSİ 72. Şube Müdürlüğü yetkilileri ise Süreyyabey Barajı’nın Zile’deki tarım arazilerini sulaması amacıyla proje ihalesinin yapıldığı ve 2016 yılında sulama kanalı inşaatının başlayacağı bilgisini verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.