betexper
ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
23°C
İstanbul
23°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Az Bulutlu
26°C
Pazartesi Az Bulutlu
25°C
Salı Sağanak Yağışlı
24°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
23°C

HÜRRİYET’İN SURİYE İHÂNETİ

HÜRRİYET’İN SURİYE İHÂNETİ

       İddia ve ilân ediyorum, tartışma yapacaklar gelsin Suriye’de 10 miyon Türk olduğunu ispat edelim! Arapça konuşmakla insanlar kendini unutmaz! En önemli Nusayri şehri Lazkiye’nin  en büyük mahallesi Türkmen’dir. Dolayısıyla yazdıklarımız deli saçması değil  doğrunun ta kendisidir. Fakat bunları anlamak için Türk kanı taşımak gerekiyor, Türklüğün şuurunda olmak gerekiyor. Keşke bu gazetenin varlığına devlet müsaade etmese! Paralel den sonra bunların da üstüne gidilse!  Millet herşeyi görüyor ve biliyor! Bu gazeteyi evlere sokmamak lazımdır! Para verip alanlar da aynı ihanetin  günahına gireceklerdir! İşte esas IŞİDÇİ bunlardır! Türklüğü inkâr edenlerin yüzlerine tükürün!

 

Ali BADEMCİ

alibademci@gmail.com

 

 Hürriyet Gazetesi ülkemizin en çok tirajı olan  yayın organıdır. Üstelik basın dünyamızın imparatorluğu iddiasındadır. Son yıllarda gözden düşmesine rağmen  hâlâ kendini  devlet ve hükümet yerine de koymayı  politikasının  esası olarak  benimsemiştir. Önde gelen yazarları her devirde patronun işlerini tâkip eden ihâle takipçileridir. Adam gibi milliyetçi hariç her türlü düşünce sahibini bu gazete bulabilirsiniz. Tayyip Bey bu imparatorluğu çeşitli şekillerde salladı da hep Hürriyet’in yanında olduk. Ama birçok yayınını iyice inceledikten sonra şahsen pek yanıldığımızı  anladık. Elbette meslekten geldiğimiz için duygusal olarak  birçok konuda  mağduriyetlerine iştirak ediyorduk. Fakat hiç de böyle değilmiş ve maalesef Hükümet ve Devlet haklıymış. Hakikatten bunlar  ihânet içinde imiş.

 

Suriye’deki soydaşlarımız çok doğru bir şekilde  Devlet politikası olmuşken Hürriyet ve  destekçileri gibi  Devlet politikasını  çarpıtıyorlar. Bu hafta içinde “Suriye Türkmenleri” adı ve Gökçe Aytulu imzalı bir dizi yayına koydular. Sadece ilk nüshasını gördüm ertesi gün de  devamı olacağı ilân edildiği halde  yayın kesildi. En azından tâkip eden gün göremedik. Yayına göre bugün ve âcil olarak herşeyi bırakmak gerecek. Ne kadar garip bir iddia ki  lütfen bir milyon olarak  ifâde eden  Suriye Türklüğü ile  bin yıl  bu ülkeye sahiplik  yapmışız.  Emeviler döneminin hemen sonrasında evvela Karluk ve Kıpçaklar’la  tanışan Suriye’de  Türkler’in kurduğu Tolunoğulları ve İhşidler devletleri hiç buralara gelmemiştir. Devlet merkezi  Kahire  yerine Fustat’ı onlar kurmuş değil! Fatimî Halifeliği’ne sanki Türkler son vermemiş ve  buralardaki Türk kütleleri Haleb’e göçmemiş Yerin dibine geçmiş. Selçuklular   Türkmen adı ile  Suriye’ye  gelmemiş! Fakat Anadolu’dan önce bu geniş ülkeyi sadece havadan görmüşler. Yani o zamanın rakamı ile üç Türkmen  Suriye’yi Türkiye yapmış. Peki kaynağınız ne iki üç  “Stratejist”! Bunlar ne bilir? Amerikan iddialarını ve düşüncelerin tercüme edip  servis yaparlar! Aşk olsun!

 

Yazı 8 Aralık’da yayında idi,  bir hafta öncesinden hazırlık yapmışlar ve  bizim kitabımızın  dijital nüshasını  Ötüken’den almışlar! Lâkin ve ne yazık ki bir satırını okumamışlar aşırı bulmuşlar! Çünkü ellerine verilen senaryo ile örtüşen yanı yok, Suriye’de Türkler  daha başından beri tamamen tarihi ve ispatı olan verilere dayanarak  ortaya konmuştur. Kültür tarihi bilgileri ve geleneklerine kadar sosyolojik ve dini bilgilerle de fevkalade desteklenmiş!  Bunlar görülmemiş de sırf Hükümet ve Devlet’e karşı olmak için uydurma ne kadar magazin bilgisi varsa ortaya konmuş! Belli ki gerçekleri ortaya koymak varken   sırf devlet politikasını ortadan kaldırmak için  mesele siyasi Kürt gözü ile ortaya konmuş! Demek ki bunların itibarsızlıkları gerçekten kendilerinden menkul imiş de bilmiyor ve gazeteyi almakla ülkemize ve milletimize ihanet ediyormuşuz!

 

Biz Suriye Türkü’yüz! Beş yıl önce burada Kürt denildiği zaman akla sadece   sınırlarımızın doğu ucunda bulunan  Kamışlı  akla gelirdi, Kobani  bir Alman şantiyesi imiş de sonradan ortaya çıktı ve “Kanton” oldu. Burada birçok Kürt’ün kimliği bile yoktu da uzun yıllar mesele oldu! Şimdi PYD var  gece Türkiye’de, gündüz Suriye’de savaşıyorlarmış. Sayılı 5000’i geçmez! ABD ve Rusya’da bunların arkasında ve en azından havadan ve lojistik destekleri var! Böyle bir durum karşısında  hiç benimsemediği halde  Türk insanının  IŞİD tarafları olmaması mümkün mü? Şükür ki  birkaç radikal İslâmcı’nın dışında   böyle yolunu kaybeden Türk yoktur.

 

Aslında Kamışlı  Irak’a daha yakın, bizim Nusaybin’in karşısı, gerçekten hudut boyunda  iki tarafta da  Kürt yerleşimi var; fakat Türkiye’de olduğu gibi Türkmenler ile  beraber yaşarlar! Fakat Ceylanpınar’dan batıya doğru gelirseniz  Kürtler küçük bir azınlıktır. Zaten PKK çarpışma alanlarına da bakarsanız bunu görürsünüz. Akçakale, Mürşitpınar, Kargamış, Akçaköy, Kilis’in güneyine bakarsanız  iki taraf ta Türkmen’dir. Hatay hududunda Afrin bölgesi leçeliktir ve burada  nüfuz azdır ve yerleşime müsait değildir. Buralardan Kırıkhan’a yerleşmiş  eski Kürt ağaları vardır ki  Kürtçe bilmedikleri gibi  Kürt olduklarını da söylemezler. Hatay hududunu teşkil eden  leçeliklere Kürt Dağı deniliyor ama   aslı Dedekorkud’un Qurt Dağı’dir. Osmanlı’nın son döneminde  diğer isim  zikredilmemiştir. Türkiye’nin  belki de Kürd’ü olmayan tek ili Hatay’dır. Ancak son zamanlarda  bazı siyasi iskanlar olmuştur, onlar da Kürtlüğü kabul etmez! HDP’nin aldığı oylar sol oylardır; buna bakıp aldanmak doğru değildir. Nereden Kürt koridoru oluşturulacakmış! Amanoslar’ı aşıp da  Dörtyol’da   denize kavuşacaklarmış! Bu sebeble o dağlarda dolaşan  bir gurup Ermeni kalıntısı  ile mi bunu sağlayacaksınız?

 

Mürşitpınar-Kilis’in güneyi  Halep Türkmenleri’dir.  Osmanlı ve İran  Safevi kayıtlarında bunlara “Şamlular” denir ki bu isim bütün Suriye  Türklerini kapsar. Bu bölgede 300’ü aşkın Türkmen köyü vardır. Elbette güncel  demografik rakamlar yok; lâkin 1909 Salnamesi’ne  göre   Haleb’in  %40’ı Türktür. Yani bugün en kötümser  rakamlarla şehirde  2 milyon Türk bulunmaktadır. Arap Milliyetçisi Hüsnü Mahalli  “Direnen Suriye” kitabında bunlara Türk Arabı  demektedir. Bu konuda en doğru bilgiler ondadır ve kendisi de Carablus asıllı fakat eşi Türkmen’dir. Arapça konuşmak Suriye’de   Araplaşmak alâmeti değil  üst tabaka olmak gibi bir düşünce ürünüdür ve onlar  şehirli Türkmen’dir

 

Halep Bayır Bucak arasında İdlip  yukarının  arka bahçesidir, Türkmen yoğunluğu hemen hemen %50’dir. Fakat Bayır Bucak bir efsanedir.  Yayladağı’ndan çıkan ve Lazkiye’ye kadar uzanan bizim Boklu Dere dediğimiz Kureyş Deresi deniz kenarı olan Bucak veya Basit nahiyesini Bayır’dan ayırır. Bayır’ın devamı Türkiye’nin Yayladağ ve Altınözü ilçeleri ile köyleridir. Eskiden Antakya’dan Bayır’a gitmek için Karbeyaz Kapısı kullanılırdı. Burası Bayır’a dahildir ve  Cisrişuğur adı verilen  Halep Türkmen ucuna  12 kilometre mesafededir. Cisrişuğur  Uç Köprüsü anlamındadır. Burası Hama Hums’a açılır ve  Şam’ın batısındandan Golan Türkmenleri’ne çıkar. Beyrut da Beyyurdu demektir. Buradan öte  artık Kahire’ye kadar  eski Türkler yaşar, bir kısmı Dürzi bir kışı Bektaşidir. Golan’a İsrail saldırısından sonra  bunlar Şam’a yerleştirildi. Bay Hürriyet Şam’a gitsin  ve Muhiyyidin Arabi türbesi civarında  dağlı ve Türkmen mahallesi olarak  adlandırılan   mahalleyi görüp ondan sonra  talihsiz rakamları ortaya koysun. Masa başı haber haber değildir, cehalet amaçlıdır. Buyursunlar tartışalım ve  yanlışlarını anlatalım.

 

Suriye’de Nusayriler azınlıktır ve nüfusları Osmanlı döneminde Hatay da dahil  büyük yekun olmamıştır. Şimdi Türkiye’de Suriye’nin yarısı kadar  Nusayri yaşar! Nusayrilik de Dürzilik gibi bir Türk Kültür ürünüdür. Beşir’in anası  ve Hafız’ın  başhatunu  Enise Mahlut Esad’ın hayatına  bakın! Enis ve Enise adını   sorgulayın en fazla Türkler kullanır! Hafız zamanında bile Suriye ordusu Enise’nin elindedir, aynı Harezmşah Tereken gibi devletin en güçlü   şahsiyetidir. Enise sanıldığı dibi Afrikalı değil Bayırlı ve Selkın asıllıdır. Selkınler  Araplarla Türkler arasında  bir aşirettir, ki bugün Hatay’da dünya kadar Selkınî vardır.

 

Şimdi bay Hürriyet eline eski kayıtlı alıp bizim kullandığımız  Dr. Esat Arber’in  haritasına bakarak  Golan-Hama-Hums-Bayır Bucak, İdlip, Halep ve hududumuzda  Yeni İl Türkmenleri’nin hesabını yapsın da, sonra ülkesine ve milletine  ihânetten vazgeçebilirse geçsin! Hükümet düşmanlığını bırakmayabilir, elbette kuyruk acısı vardır, fakat  Devlet’e karşı olmaktan vazgeçsin. Kendini biraz Türk hisseden böyle bir şey tapmaz, hele Aydın Doğan gibi bir adam!
İddia ve ilân ediyorum, tartışma yapacaklar gelsin  Suriye’de  10 miyon Türk olduğunu ispat edelim! Arapça konuşmakla insanlar kendini unutmaz! En önemli Nusayri şehri Lazkiye’nin en büyük mahallesi Türkmen’dir. Dolayısıyla yazdıklarımız deli saçması değil doğrunun ta kendisidir. Fakat bunları anlamak için Türk kanı taşımak gerekiyor, Türklüğün şuurunda olmak gerekiyor. Keşke bu gazetenin varlığına devlet müsaade etmese! Paralel den sonra en bunların da üstüne gidilse!  Millet herşeyi görüyor be biliyor! Bu gazeteyi evlere sokmamak lazımdır! Para verip alanlar da aynı ihanetin günahına gireceklerdir! İşte esas IŞİDÇİ bunlardır! Türklüğü inkâr edenlerin yüzlerine tükürün!

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Porno Gratuit Porno Français Adulte XXX Brazzers Porn College Girls Film érotique Hard Porn Inceste Famille Porno Japonais Asiatique Jeunes Filles Porno Latin Brown Femmes Porn Mobile Porn Russe Porn Stars Porno Arabe Turc Porno caché Porno de qualité HD Porno Gratuit Porno Mature de Milf Porno Noir Regarder Porn Relations Lesbiennes Secrétaire de Bureau Porn Sexe en Groupe Sexe Gay Sexe Oral Vidéo Amateur Vidéo Anal