ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacak
DOLAR
16,3609
EURO
17,5335
ALTIN
974,13
BIST
2.418,10
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
25°C
İstanbul
25°C
Açık
Cuma Açık
27°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Az Bulutlu
25°C
Pazartesi Az Bulutlu
25°C

MHP de bir lider sorunu varmış algısı yaratılmaya çalışılmakta

MHP de bir lider sorunu varmış algısı yaratılmaya çalışılmakta
05.03.2016
0
A+
A-

MHP Kırklareli İl Başkanı Av.Hakan Akten Basın Açıklamasında Bulundu..

Değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz.

Bilindiği üzere 23 Şubat 2016 tarihi itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli Kurucu İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdii edildi. Yönetim kadromuzdaki tüm arkadaşlarla birlikte tereddüt dahi etmeksizin, üzerimize yüklenen sorumluluğu bertaraf etme gayreti içerisinde girmeyi bir an bile düşünmeksizin görevi kabul ettik. Bu hususta öncelikle tüm yönetim ekibime, bir kez olsun yutkunmaksızın, bahane üretmeksizin görevi kabul ettikleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Yönetim kadromuz her biri birbirinden değerli ve nitelikli arkadaşların biraraya gelmesi ile teşekkül etmiştir. Bu yönüyle her ne kadar yönetim kadromuzu gösterir yazılı doküman siz değerli basın mensuplarına verilecek ise de çalışma arkadaşlarımın isimlerini tek tek saymak suretiyle tanıtmaktan onur duyarım. Yönetim kadromuz; Av. Erdinç Şendoğan. Nazan Çölgeçen Hanımefendi. Sencer Karaman. Av. Alper Demirelli. Av. Özden İlbey. Aycan Elmas Hanımefendi. Yalçın Eryılmaz. Sabahat Keklik Hanımefendi. Dr. Ogun Karkiner.  Emine Demiray Hanımefendi. Bülent Gönel.  Harun Kıyar. Kaya Kurtişoğlu. Yunus Koç.  Cihan Alkan.  Serdar Mert.  İbrahim Aysan.  Zinnur Özdere.  Erdem Tezeren.  Ekrem Keklik.  Ertan Göntürk.  Coşkun Bayraktar.  Halim Gültekin. Yalçın Çetintaş.  Alper Yayıkçı.  Hayati Katılmaz.  Bahattin Timur. Mehmet Ergüven’den oluşmaktadır.

    Esasen ülkenin yangın yerine döndüğü, her gün şehit haberlerinin geldiği içinde bulunduğumuz süreçte gönül isterdi ki ülke siyaseti ile ilgili görüşlerimizi dile getirelim, tartışalım, istişare edelim. Ancak maalesef Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde bir lider sorunu varmış algısı yaratılmaya çalışılmakta ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne en çok ihtiyaç duyulan bu süreçte ülkücü irade mensupları adeta suni bir gündemle meşgul edilmeye çalışılmaktadır. Tüm ülküdaşlarım bilmelidir ki hali hazırda Milliyetçi Hareket Partisi kongre sürecinde değildir, bunun aksi yönünde kongre süreci varmış gibi algı yaratılma gayretleri nafile çabalardan öteye geçmemeye mahkumdur.

    Yine unutulmamalıdır ki hangi kıstas kabul edilirse edilsin ortada bir başarı var ise bu genel merkez ve tüm teşkilatların başarısı, bir başarısızlık söz konusu ise bu da ayni şekilde genel merkez ve tüm teşkilatların başarısızlığıdır. Bunun ötesinde kendimizi dışarıya atarak suçlu bulma yönünde sarfedilen çaba sonucunda eğer varsa sorunun çözülmesi mümkün olmayıp sadece sorunun ötelenmesi anlamına geleceği bilinen bir gerçektir. Kaldı ki kendisini ülkücü ideolojiye adamış, ömrünü bu uğurda vakfetmiş büyüklerimizin bizler öğrettiği, ne şekilde olursa olsun iktidar olmak değil, ülkücü ahlak çerçevesinde milli ve ilkeli duruşumuzu muhafaza etmek suretiyle iktidara talip olmak ve bu yönde çalışmaktır. Bu yönüyle seçimlerde alınan oyun yüzdelik dilimdeki karşılığının tek başına başarı ya da başarısızlık kıstası olarak kabul edilmesi hiçbir ülkücü ideoloji mensubunun kabul edebileceği bir durum değildir. Bu durum karşısında varsa Milliyetçi Hareket Partisi bünyesindeki eksikliklerin konuşulma ve tartışılma yerinin yazılı ve görsel medya yada sosyal medya değil, bizatihi teşkilatların bünyesi olduğu hususunu hatırlatmakta yarar görüyorum.

Ülkenin içinde bulunduğu durum itibariyle ülkücü ideolojiyi benimsemiş ve hayatlarını buna göre şekillendirmiş tüm Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının bırakın ayrışmayı, eskisinden daha çok birbirine kenetlenmesi elzemdir. Bizim için vatandaşlarımızın her biri çok değerlidir. Hele ki Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş, hizmet etmiş ve bu hususta kafa yormuş her bir ülküdaşımız bizim için vazgeçilemeyecek ve kaybedilemeyecek niteliktedir. Bu açıdan Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanı olarak, tüm yönetim ekibimizle birlikte yılmadan, sıkılmadan, kırmadan, bölmeden ve ötekileştirmeden çalışacağımızı, her bir vatandaşımıza kapımızın ardına kadar açık olduğunu tüm samimiyetimle belirtmek isterim.

    Aynı şekilde yaşadığımız süreçte “ülkücü ülkücünün kardeşidir” düsturu ile kardeşlik hukuku çerçevesinde fikir beyan edilmesi ve tartışılmasının davamıza zenginlik katacağı inancını taşımakla birlikte ülkücü ahlak ve edep dışı açıklamaların yine bizatihi bu davaya gönül verenlere zarar vereceği ve onarılması zor hasarlara yol açacağı gerçeğinin nazara alınması gerektiği inancındayız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 47 yıllık şerefli mazisinde hala bir ulu çınar gibi dimdik ayakta kalabilmesinin sebebinin sandıktan çıkan oy sayısı değil, ülkücü ahlak ve terbiye ile geleneklerimize bağlılığımız olduğu hususu hatırdan çıkartılmamalıdır.

    Konuşmamı nihayetlendirirken yaşanan sürece hafızamızı tazeleyerek katkı sağlayacağı inancı ile Rahmetli Alparslan Türkeş’in “Sandıktan bir oy çıkmasa dahi, İslamdan, İnsaniyetçilikten, Türkçülükten asla vazgeçmeyiz. Biz politikacı değil, bir Davanın takipçileriyiz” sözünü hatırlatır, siz değerli basın mensuplarına teşekkürlerimi sunar, yeni görevimizin hayırlı olmasını temenni ederim.

                                    Hakan AKTEN

                                Milliyetçi Hareket Partisi

                                 Kırklareli İl Başkanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.