DOLAR
8,7727
EURO
10,4586
ALTIN
503,26
BIST
1.399
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Salı Mevzi Sağanak
26°C
Çarşamba Gök Gürültülü
26°C
Perşembe Mevzi Sağanak
28°C
Cuma Parçalı Bulutlu
28°C
TARİH TEKKERÜR EDER Mİ? Fuat YILMAZER Tarih tekerrürden ibarettir sözünün doğru olduğuna inanmıyorum. Tarih tekerrür etmez ama aynı veya benzer hataları tekrarlarsan aynı veya benzer olaylarla karşılaşmak tabidir. Bu tarihin tekerrürü değil, hataların tekrarı ile aynı veya benzer sonuca varmanın karşılığıdır. Hataların tekrarlanmaması için bilinçlenmek, bilinçli olarak hafızayı taze tutmak...
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 13 Ahmet URFALI      Yunus, şairden çok bir filozof ve ahlâkçı idi. Düşüncelerini tasavvufa dayanarak savunmaktadır. Onda tasavvuf kaos içindeki bir toplumda kozmoza varan bir yoldur.                                                   İ.Hakkı Baltacıoğlu 37. Aşk uluları söyledi aşktan kuruldu bu yurt Gönül kardeşliğinin ışığı alınlarda şavklandı Yıldızlardan sağılan sevgiyi çoğaltıp bengisuyla Kırbalar...

Arzu Erdem: Biz AB’ye Muhtaç Değiliz

Arzu Erdem: Biz AB’ye Muhtaç Değiliz
23.06.2016
0
A+
A-

“Tam bir ülkücüyüm” Ülkü ocaklarında görev yapmadığını ancak “Tam bir ülkücü” olduğunu belirten Arzu Erdem, “Ülkücünün sadakat de dahil olmak üzere, bütün özellikleri taşıyorum.” diye konuştu.

ddc531aec1b5bccd2c9a

MHP’li Arzu Erdem, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB ile müzakarede referanduma gidilebileceği açıklamasına ilişkin “Cumhurbaşkanının böyle dönemsel çıkışları oluyor. Bunlardan biriside bugün yaptığı çıkış. Referandum dendiğinde AB ile ilgili böyle bir sürecin yaşanmasının makul olmadığını düşünüyorum. Biz AB’ye muhtaç değiliz.” dedi.
MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, TBMM grup salonunda emeklilikte yaşa takılanlarla birlikte basın toplantısı düzenledi. Arzu Erdem emeklilikte yaşa takılanların sorunlarından bahsederek bu konuda verilen kanun tekliflerinin iktidar partisi tarafından yanıtlanmadığını bildirdi. Emeklilikte yaşa takılanlardan Serpil Şahin de toplantıda yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.
Arzu Erdem, Oktay Vural’ın Grup Başkanvekilliğinden istifa etmesine ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi: “Bizim ülkümüz milletimize hizmet etmek. Bu noktada kullandığımız yöntemlerde doktrinimiz aslında. Ülkücüde bulunması gereken en güzel örnekler, menfaatleri uğruna mücadele etmeyi bir kenara bırakın önce vatan, sonra millet, sonra partim ve en son ben demeliyiz. Biz artık ‘ben’ de dememeliyiz. Ülkümüze aşık olan insanlarız bizler. Lider- teşkilat- doktrin esasında bu üçleme çok önemlidir. En önemlisi doktrinimizde amacımıza ulaşmak. Sabır metanet gerekiyor. Makul duruş gerekiyor. Bizler bu duruşu sergileyeceğiz. MHP’de siyaset yapanların önce vatan sonra millet sonra partim demeli. Ben unsurunu tamamen kenara bırakmamız gereken dönemdeyiz biz. Biz demeyi bilirsek terörün de üstesinden geliriz.”
Arzu Erdem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB ile müzakerede referandum açıklamasına yönelik şöyle konuştu: “AB uyum komisyonundayım. AB ile ilgili aylardır yaptığımız çalışmalarda AB sürecinin önünü bir şekilde tıkanacağını söylemiştim. Cumhurbaşkanının böyle dönemsel çıkışları oluyor. Bunlardan biriside bugün yaptığı çıkış. Referandum dendiğinde AB ile ilgili böyle bir sürecin yaşanmasının makul olmadığını düşünüyorum. Biz AB’ye muhtaç değiliz. Şu anda ortaya çıkan siyasi bir başarısızlıktır. Bizim gücümüz kendimize yeter. Cumhurbaşkanı bu tarz açıklamalar yaptığında arkasından başka şeyler geliyor, bekleyip göreceğiz.”
Vatanım, Milletim, Sonra Partim, En Son ‘Ben’…
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, “Gururla Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili olarak burada durduğumu, Devlet Bahçeli’nin bir evladı olarak yanında olacağımı, bundan sonra da vatan, millet ve ülküm için mücadele edeceğimi söyledim. Menfaatlerimizi bırakıp ’önce vatanım, milletim, sonra partim, en son ‘ben’ demeliyiz” dedi.
“Tam bir ülkücüyüm”
Ülkü ocaklarında görev yapmadığını ancak “Tam bir ülkücü” olduğunu belirten Arzu Erdem, “Ülkücünün sadakat de dahil olmak üzere, bütün özellikleri taşıyorum.” diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, “Gururla Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili olarak burada durduğumu, Devlet Bahçeli’nin bir evladı olarak yanında olacağımı, bundan sonra da vatan, millet ve ülküm için mücadele edeceğimi söyledim. Menfaatlerimizi bırakıp ‘önce vatanım, milletim, sonra partim, en son ‘ben’ demeliyiz” dedi.
MHP’li Erdem, TBMM’de Küçük Grup Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Erdem, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarından bahsederek, “3 milyon Suriyeli’ye sahip çıktık ama emeklilikte yaşa takılan 500 bin kişiye sahip çıkamadık. Bu durum hak ve adalet ilkeleriyle ne kadar bağdaşmaktadır” ifadelerini kullandı.
Erdem, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmesine ilişkin soruya ise, “Burada önemli olan benim durduğum yer. Gururla Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili olarak burada durduğumu, Devlet Bahçeli’nin bir evladı olarak yanında olacağımı, bundan sonra da vatan, millet ve ülküm için mücadele edeceğimi söyledim. Menfaatlerimizi bırakıp ‘önce vatanım, milletim, sonra partim, en son ben’ demeliyiz” karşılığını verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa Birliği ile ilgili referandum yapılabileceği sözlerini değerlendiren Erdem, “Referandum gibi bir süreci yaşamanın makul olmadığını düşünüyorum. Biz AB’ye muhtaç değiliz. Bizim gücümüz kendimize yeter. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamasını inandırıcı bulmuyorum, arkasından farklı bir şey çıkacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu:

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Meclis’te, “Emeklikte yaşa takılanlarla” birlikte basın toplantısı düzenledi.

Erdem, “3 milyon Suriyeli’ye sahip çıktık ama emeklilikte yaşa takılan 500 bin kişiye sahip çıkamadık. Bu durum hak ve adalet ilkeleriyle ne kadar bağdaşmaktadır?” dedi.

Devlete göre genç, özel sektöre göre yaşlı kabul edilen emeklilikte yaşa takılanların arafta bırakıldığını, sorunlarının görmezden gelindiğini belirten Erdem, bu konuda verilen çeşitli kanun tekliflerinin iktidar partisi tarafından yanıtsız bırakıldığını bildirdi.

Emeklilikte yaşa takılanların sağlık güvensesinden yararlanamadığını ifade eden Arzu Erdem, “Aktüerya dengenin bozulacağından bahsediyorlar. 3 milyon Suriyeli’ye kucak açtık, 10 milyar dolar para harcadık. Savaştan kaçanlara sahip çıkacağız ama mağdur olan milletimizin her bireyi de çözüm bekliyor.” diye konuştu.

“Küçük yaşta işe başlayanların kabahati ne?” diye soran Erdem, şu değerlendirmelerde bulundu:

“İşe geç başlayıp, yaşı büyük olan az çalışmakta ve emekli olmaya hak kazanmakta, küçük yaşta işe başlayanlar beklemek zorunda ve sağlık hizmetinden yararlanamamaktadırlar. Emeklilikte yaşa takılanlar, 500 bin kişi. 3 milyon Suriyeli’ye sahip çıktık ama 500 bin kişiye sahip çıkamadık. Bu durum hak ve adalet ilkeleriyle ne kadar bağdaşmaktadır? Bu insanlar erken emekli olmak istemiyor. Prim gün ve hizmet süresini tamamlamış olanlar emekliliklerini istiyor.”

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın Grup Başkanvekilliği’nden istifasına ilişkin bir soru üzerine Erdem, “Vural’ın sözleriyle ilgili açıklama yapmak istemiyorum. Kendi tercihleri, argümanları. Burada önemli olan benim durduğum yer. Gururla MHP’nin milletvekili olarak burada durduğumu, Devlet Bahçeli’nin bir evladı olarak, yanında olacağımı, bundan sonra da vatan, millet ve ülküm için mücadele edeceğimi söyledim. Menfaatlerimizi bırakıp ‘önce vatanım, milletim, sonra partim, en son ben’ demeliyiz.” karşılığını verdi.

Ülkü ocaklarında görev yapmadığını ancak “Tam bir ülkücü” olduğunu belirten Arzu Erdem, “Ülkücünün sadakat de dahil olmak üzere, bütün özellikleri taşıyorum.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “AB ile ilgili referandum yapılabileceği” sözleriyle ilgili bir soru üzerine Erdem, şunları söyledi:

“AB ile ilgili ortaya çıkan siyasi başarısızlıktır. Referandum gibi bir süreci yaşamanın makul olmadığını düşünüyorum. Biz, AB’ye muhtaç değiliz. Bizim gücümüz kendimize yeter. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamasını inandırıcı bulmuyorum, arkasından farklı bir şey çıkacağını düşünüyorum.”

“Gezi Parkı’yla ilgili referanduma gidilebileceği” açıklamalarıyla ilgili bir soruya da Erdem, “Her konuda, maliyet oluşturacak şekilde milleti tekrar tekrar sandığa götürmeyi doğru bulmuyorum.” yanıtını verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.