Son dakika: Kırım’da saldırı! Onlarca ölü ve yaralı var

Bu haber 17 Ekim 2018 - 17:56 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

Rusya’nın kontrolündeki Kırım’daki bir okulda silah sesleri ve patlama duyuldu. Son dakika haberine saldırıda en az 18 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralı. Saldırganın 18 yaşındaki öğrenci olduğunu açıklayan Rusya, olayın bir ‘terör’ eylemi olmadığını duyurdu.

Rusya tarafından ilhak edilen Kırım’da bulunan bir  okulda meydana gelen saldırıda 18 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin de  yaralandığı bildirildi. 

Emniyet birimlerince yapılan ilk açıklamaya göre, patlama Kırım’daki bir yüksekokulda gaz sıkışması nedeniyle meydana geldi. Ancak daha sonra, patlamanın okulun kafesindeki bomba yüzünden gerçekleştiği açıklandı.

Son olarak da patlama öncesinde, maskeli saldırganların okuldakileri silahla öldürdüğü haberleri geliyor. Okulun müdürü, silahlı adamların içeri girerek bulabildikleri herkesi öldürdükten sonra kendilerini patlattığını ifade etti.

Rus yetkililer, saldırganın 18 yaşındaki öğrenci Vladislav Roslyakov olduğunu açıkladı. Moskova’ya göre, saldırı bir ‘terör’ eylemi değil, bir katliam.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments