Birbirinden güzel ve anlamlı 24 Kasım mesajları! En güzel Öğretmenler Günü şiirleri

Bu haber 18 Kasım 2018 - 23:16 'de eklendi ve 1.150 kez görüntülendi.

Ulu önder ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm öğretmenlere armağanı olan 24 Kasım Öğretmenler Günü için geri sayım başladı. İşte birbirinden güzel ve anlamlı 24 Kasım mesajları ve en güzel Öğretmenler Günü şiirleri…

Öğretmenler Günü bu yıl yine 24 Kasım’da kutlanacak. Cumartesi gününe denk gelen Öğretmenler Günü için en güzel ve anlamlı mesajları haberimizde derledik.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜN ÖNEMİ

Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıl dönümüdür.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

* Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun. Bir gün dersem ki ben öğretmenim sen sex hikayeleri güneş kadar uzakta bile olsan her bakışımda gülümseyişini görürüm ışıksız açmazmış çiçek, gelmezmiş bahar inan seninle her mevsim bahar öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…* Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avuk?t, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu ins?nl?r senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

* Milletleri kurtaranlar, Yalnız ve ancak Öğretmenlerdir. Öğretmenden, Eğiticiden yoksun bir Millet, Henüz Millet adını almak kabiliyetini Kazanmamıştır.

* Öğretmenlik Tanrı sanatıdır.(Hz.Ali) Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.(Hz. Ali)

* Başta Başöğretmenimiz ATAM ve Şehit Öğretmenlerimiz olmak üzere, Elleri öpülesi bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” kutlu olsun.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞİİRLERİ

Canım ÖğretmenimSen bize bilgiler Sen bize öğütler Sen bize hayat verdinCanım Öğretmenim

Sen bize öğrettinSevgiyi,saygıyıSen bize öğrettin Canım Öğretmenim 

Senden öğrendik Kalem tutmayıBoyamayıCanım Öğretmenim 

Biricik Öğretmenim“Öpmek istiyorum hep o şefkatli elleri.Yerimde sayıyordum, alıp geçtin ileri.Bana hep sen öğrettin o güzel bilgileri.Benim bilgi kaynağım, sevgili öğretmenim… “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments