MHP Milletvekili Taşdoğan’dan ‘çocuk anne’ uyarısı: Gaziantep’te son 18 ayda 1605 çocuk, anne oldu

Bu haber 29 Kasım 2018 - 12:04 'de eklendi ve 729 kez görüntülendi.

MHP Gaziantep milletvekili Muhittin Taşdoğan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep’te yaşanan sorunlara ve diğer bazı gelişmelere değindi.

MHP’li vekil Taşdoğan, kentte ‘çocuk anne’ sorununun bulunduğunu ve sayının her geçen gün arttığını söyledi.

Taşdoğan, son 18 aylık verilere bakıldığında 1605 çocuğun anne olduğunu söyledi.

MHP’li vekil, çocuk haklarının yok sayılmasının engellenmesi amacıyla TBMM çatısı altında bir komisyon kurulması ve ivedi şekilde bir düzenleme yapılması gerektiğini kaydetti.

HAVA KİRLİLİĞİNDE SINIR DEĞERLERİN AŞILDIĞI GÜN SAYISI 120 İLE 140 GÜN ARALIĞINDA

Gaziantep’in çevre sorunlarına da değinen Taşdoğan, hava kirliliği konusunda Dünya Sağlık Örgütü ve küresel ölçekler baz alındığında Gaziantep’te bir yıl içerisinde sınır değerlerin aşıldığı gün sayısının 120 ile 140 gün aralığında olduğunu da ifade etti.

Sınır değerlerin aşılması hususunun kaygı verici olduğunu vurgulayan Taşdoğan şunları söyledi:

“Hava kirliliği birçok hastalığı da tetiklemektedir. Özellikle solunum yolları ve kalp hastalıklarına yol açmaktadır. Hava kirliliğine neden olan kaynaklar evsel ısınma, araç yoğunluğu ve düzensiz sanayi işletmeleri başta gelmektedir. Sanayi şehri olan Gaziantep’in önemli sorunlarından birisi de ambalaj atıklarının kontrolüdür. Bu konuda çalışmalar olsa da yeterli düzeyde değildir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al