AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

Bu haber 10 Aralık 2018 - 11:38 'de eklendi ve 596 kez görüntülendi.

AÖL 1. dönem sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. MEB tarafından 8-9 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen AÖL 1.dönem sınavlarının ardından adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağı sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açıköğretim Lisesi 1. dönem sınavları bu hafta sonu gerçekleştirildi. Binlerce adayı yakından ilgilendiren AÖL 1. dönem sınavlarının sona ermesinin ardından adaylar şimdilerde sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayımlanacağını ve sonuçların hangi tarihler arasında açıklanacağını araştırmaya başladı. 

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB tarafından konuya ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken AÖL 1. dönem sınav sonuçlarının ay sonuna kadar adaylara duyurulması bekleniyor. 

AÖL SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınavlar yapıldıktan sonra cevap kâğıtları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmaktadır ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda “Kopya Analiz Tekniği” kullanılmaktadır. 

Sınavınızın iptal edilmemesi, maddi ve cezai yaptırıma maruz kalmamanız için cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz, kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz. Kopya çekene, kopya çektirene ve kopyaya yardım edene hapis ve para cezası verilmektedir. Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular, hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunuz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al