Lider Bahçeli: MHP, Pençe Operasyonu’nu ön şartsız desteklemektedir

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 0:04 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

Bahçeli, Twitter hesabından terörle mücadele ve Pençe Operasyonu’na  ilişkin paylaşımda bulundu.

Terörizmin karanlık hedeflerinin, terör örgütlerinin hain ve hunhar  eylemlerinin sadece Türkiye için değil bütün ülkeler için bir numaralı tehdit  olduğuna işaret eden Bahçeli, terörün insanlık için büyük bir musibet, vahim bir  felaket olduğunu, dünyanın bu felaketle amasız, aracısız, amansız mücadele etmesi  gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin terörizmin ağır sonuçlarına ciddi ölçüde maruz kaldığını  aktaran Bahçeli, bölücü terör örgütlerinin yıllardan beri ülkenin güvenliğini,  varlığını, birliğini, milli bekasını kesif şekilde hedef aldığını, terörün  beşeri, sosyal ve ekonomik maliyetinin çok fazla olduğunu vurguladı.

Bedeli can vererek, kan dökerek ödenen cennet vatanın, mensubiyeti  olmaktan onur duyulan aziz milletin küresel operasyonların, emperyalist  komploların, tarihi hesaplaşmaların odağında yer aldığını belirten Bahçeli,  Türkiye’nin mücavir bölgelerine terör örgütlerinin alenen yuvalandığını ifade  etti.

Türkiye’nin terörle mücadelesinin haklı, meşru, yerinde, insanlık  vicdanına ve uluslararası hukuka uygun olduğunu kaydeden Bahçeli, terör  örgütlerinin kökünün kazınmasının, tamamen imha edilmesinin Türk milletinin ilk  gündem konusu, devlet olma vasfının en önemli gayesi ve bu gayenin tavizinin  imkansız olduğuna dikkati çekti.

Dün, topçu atışları ve jetlerin hava akınıyla başlayan, ardından  Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesine komando tugaylarının intikaliyle derinleşen  Pençe Operasyonu’nun terörle mücadele sürecinin en önemli safhalarından birisi  olduğunun altını çizen Bahçeli, şunları kaydetti:

“MHP, ‘Pençe Operasyonu’nu ön şartsız desteklemektedir. Duamız Türk  Silahlı Kuvvetleri’mizin kahraman askerleri üzerinedir. Teröristlerin inleri,  sığınakları, barınakları, silah ve mühimmat depolarıyla birlikte bütün unsurları  yok edilmelidir. Irak’ın kuzeyi köşe bucak temizlenmeli, tepeden tırnağa  canilerden arındırılmalıdır. Pençe darbeleriyle teröristler doğduklarına pişman  edilmelidir. PKK için kaçış ve kurtuluş yolları kapanmalıdır. Aynı durum PYD/YPG  için de uygulanmalıdır. Mücadele gittiği yere kadar uzanmalıdır.

Beklentimiz ve temennimiz terörle mücadelenin Fırat’ın doğusunu da  kavraması ve kuşatmasıdır. Hıyanet hiçbir teröristin yanına bırakılmamalıdır.  Terörle mücadele ve sürdürülen tesirli operasyon siyasi ve diplomatik kanallarla  da güçlendirilmeli, genişletilmelidir. Pençe Operasyonu’na katılan  kahramanlarımıza başarılar diliyorum. Hepsinin alınlarından öpüyorum. Hükümetin  ve devletin sonuna kadar arkasında durduğumuzu tekraren muhataplarına ilan  ediyorum. Milli bekamızın müdafaası için her fedakarlığa hazır olduğumuzu ifade  etmek istiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments