DAĞLAR YİNE TÜRK DOĞURUYOR

Bu haber 18 Mart 2020 - 2:14 'de eklendi ve 1.819 kez görüntülendi.

Hüseyin Hatıl

Güneşin yüzünü göstermek için bin bir naz yaptığı, gecenin bütün ayazını sabaha taşıdığı bu kış günlerinde, mevsimin soğuk olmasından daha çok aldığımız şehit haberleri ile üşür oldu yüreğimiz.

Her gün acıya uyanır olduk. Her gün şehit haberleri ile kahroluyoruz.

Bin yıl önce, Asya bozkırlarından bin bir umut taşıyarak geldiğimiz Anadolu’yu, bu cennet parçası yeri, vatan yapabilmek için çok bedeller ödemiş bir milletin evlatlarıyız.

Anadolu’yu vatan eylemek sadece savaş meydanlarından ibaret değildi tabiî ki.

Bu topraklar üzerinde dünyanın tüm milletlerinin hayran olduğu bir medeniyeti inşa etmişiz.

Yunus’un dilinde aşk’ı, Mevlana’nın gönlünde sevgiyi, Mimar Sinan’ın ellerinde ahengi, Akif dizelerinde ruhu, Mustafa Kemal’in gözlerinde azmi işlemişiz nakış nakış toprağa…

105 yıl önce bizi bu topraklardan söküp atmak isteyen 7 düvele karşı, Kafkaslardan Balkanlar’a, Suriye’den Arap çöllerine kadar uzanan geniş bir alanda varlık mücadelesi vermiş, kurtuluş mücadelemizi bağımsız cumhuriyetle taçlandırmışız.

Yüz binlerce vatan evladının can vererek bize miras bıraktığı bu kutlu toprak, bugün yeni bir kuşatma ile karşı karşıya.

Emperyalizmin kanlı dişlerini bünyemize batırdığı bu kuşatma, bazen ekonomik krizlerle kendini gösteriyor. Bazen ise ya bir bombalı saldırıda yada kalleşçe bir pusuda bu kuşatmayı hissediyoruz millet olarak.

100 yıl önce Çanakkale’ye bütün gücüyle saldıran İngiliz general Hamilton başarısızlığını: “Gebe dağlar, durmadan Türk doğuruyor”  sözüyle ifade etmiştir. İngiliz Ordusu’na “Çanakkale Geçilmez” dedirten ruh, bugün hala dimdik ayaktadır.

Daha geçtiğimiz hafta İstanbul’da etnik bölücü teröristlerin polisimizi hedef alan saldırısında 44 aslan parçası, Kayseri’de çarşı iznine çıkan Mehmetçiklerimize düzenlenen bombalı saldırıda ise 15 Mehmetçiğimizi şehit verdik. Dün ise  Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında El-Bab’da vatan müdafaası yapan kahramanlardan 14’ü vatan uğruna toprağa düştü.

7 düvel, bütün kahpeliği ile saldıradursun, O dağlar Türk doğurmaya devam ediyor ve dünyaya haykırıyor: “Gelecek bin yılda da bu topraklardayız”

Şehitlerimize rahmet dualarıyla…

Hüseyin HATIL
Hüseyin HATILahlathatil@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments