ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

Kanal İstanbul ihalesi kelle aldı: Ulaştırma Bakanı görevden alındı

Bu haber 28 Mart 2020 - 3:32 'de eklendi ve 677 kez görüntülendi.

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Türkiye Corona virüsü ile boğuşurken Kanal İstanbul’a ait ilk ihaleyi gerçekleştiren bakan tepkilerin odağında yer almıştı.

Son dakika haberine göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alındı. Turhan’dan boşalan koltuğa Adil Karaismailoğlu atandı. Atamaya ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yer alan kararda, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır” denildi.

ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

1969 yılında Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu.

Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı. Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başladı. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat