DOLAR
8,7540
EURO
10,3892
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

İNSAN NE İSTER?

İNSAN NE İSTER?

İNSAN NE İSTER?

Asena Kınacı MORAL

             İnsan ne ister? Mavi gökyüzü altında güneşli günler görmek ister. İnsan ne ile yaşar? İnançları ile yoğurduğu insanlık onuru ile yaşar.

            Tanrının yarattığı günden beri benim güzel milletim insanın insanca yaşaması gerektiğine inanarak İlay-ı Kelimetullah demiştir. Mazlum ve masum haklının hakkını aldığı bir dünya kurmak için Kızılelma Ülküsüne gönül vermiştir.

             Her toplulukta olduğu gibi mavi gökyüzü altında güneşli günler görmek istemeyenler, o günleri görmek isteyenlere engel olmak isteyenler var.  Kara yürekleri ile fitne ve fesatla dolu inançlarıyla insanlık onurunu çiğneyenler var.

             Yazdıkları, söyledikleri, yaptıkları gizli olmayan ve Türk devletine kin ve nefret kusan PKK,  terör örgütüdür. Bu hain ve kalleş örgütü öven de seven de teröristtir. Türkiye Cumhuriyeti devleti yıllardır bu yıkıcı ve bölücü terör örgütü ile mücadele etmektedir. Bu mücadelede Türk milleti büyük maddi ve manevi kayıplar vermiştir. Terör örgütünün saldırılarına kurban verdiğimiz çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek insanımız saymakla bitmez. Askerlerimiz, öğretmenlerimiz, doktorlarımız, işçilerimiz hepsi vazgeçilmez değerlerimizken hain terör örgütünün kurbanı oldular. Okullarımız, hastanelerimiz, iş makinelerimiz yakıldı. Köyler, kasabalar, ilçeler ve hatta şehirler yakılıp yıkıldı.

              Bu terör örgütünün bombalı, silahlı hain saldırıları ile kalleşçe giriştikleri eylemlerde  pek çok kıymetli canımızı kaybettik. İnsanlarımızın pek çoğu gözünü, kolunu, bacağını, elini, ayağını kaybetti. Milletimin asil evlatları gazilik şerefine iman ederken genç yaşta engelli bireyler olarak hayatın zorluklarına göğüs germek zorunda kaldı. Analar evlatsız kaldı.   Evlatlar öksüz, yetim kaldı. Gelinlerimiz eli kınalı dul kaldı. Kızlarımız yüreklerindeki gizli sevdalarla gözü yaşlı kaldı. Ata babalar oğul derdiyle boynu bükük kaldı.

             Türk milletinin varlığına kastedenler için, huzurunu bozanlar için,  Türk töresinin adaletinin işleyeceği gün muhakkak gelecektir. Ağızları, gözleri kurşunlanan kundaktaki masum bebeklerin, bombalarla uzuvları parçalanan vatandaşlarımızın,  şehit edilen öğretmenlerimizin, kurşunlanan yiğit askerlerimizin, yakılan yıkılan köylerimizin,  kasabalarımızın, şehirlerimizin hesabı sorulacaktır. Milletimizin  gelecek güzel günlerinden çaldıklarının bedeli bu terörist örgüte ve terör sevicilere ödetilecektir.

             Vatan sevgisi ve savunması üzerine Türk milleti destanlar yazan bir millet olarak tarihe altın harflerle geçmiştir. Binlerce yıllık köklü Türk tarihinde özgürlüğün önemini uzun uzun anlatmaya gerek yoktur. Tarihin her sayfası Türk milletinin özgürlüğünün bedelini nasıl ödediğini gururla yazar. Ve düşmanlar da bilirler ki vatan aşkı ile ölmek de  öldürmek de Türk’e düğündür.

            Türk için vatan toprağının her zerresi, her karışı kutsaldır. Vatan toprağı verilemez, devredilemez, vazgeçilemez.  Türk milletinin ve devletinin  beka değerlerini hiçe sayarak başka planlar yapan  bir başka devlet, örgüt, çete büyük Türk devletinin ve  milletinin daimi düşmanıdır.

Türk milletinin düşmanları hep vardı, var, hep var olacak. Çocukluğumuzdan beri memleketimizi talan eden bu kalleş örgüte artık  bugün “Dur!” denmelidir. Dedelerimiz, babalarımız ve biz bu terör örgütünün varlığında  mavi gökyüzünün altında huzurlu yaşayamadık. Ancak bizim görevimiz çocuklarımızın ve torunlarımızın mavi gökyüzü altında güneşli günler görmelerini sağlamaktır. Ezanların susmadığı, ay-yıldızlı bayrağın dalgalandığı  mavinin yeşilin en güzel olduğu vatanımızda çocuklarımızı ve torunlarımızı huzur içerisinde İslam ahlâkı ve Türk töresinin gösterdiği yolda insanlık onurunu taşıyarak ilelebet yaşatmak bizim vazifemizdir.

             İslam’ın nuruyla, Türk’ün kucaklayıcı duruşuyla ve “Ezan dinmesin!” “Bayrak inmesin!” halis niyetiyle sevgi dolu bir dünya kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti devleti, varlığına kasteden düşmanlara, hainlere, teröriste, teröristi övene, sevene Yüce Meclisi ile,  hukuk kuralları ile, kamu kurum kuruluşları ile, asker ve kolluk kuvvetleri ile gereken mücadeleyi –cevabı- verecektir. Ve her şeyden önce düşmanların bölücü ve yıkıcı her türlü faaliyetleri Türk milletinin imanlı göğsüne çarparak bugüne kadar olduğu gibi başarısız olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.