ÖN YARGI

Zeliha Alkan

Türkmen Beyi Devlet Bahçeli Osmaniye’de

Bu haber 06 Nisan 2013 - 16:41 'de eklendi ve 2.772 kez görüntülendi.

 

Osmaniye Belediyesi’nin yeni hizmet binasının temel atma ve Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba’nın adı verilen Samet Aybaba İzci Kampı’nın açılışını yapmak üzere memleketi Osmaniye’ye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Toprakkale İlçesi’nde  coşkuyla karşılandı.

Bahçeli, Osmaniye Belediyesinin Musa Şahin Bulvarı’nda düzenlediği toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye’nin önündeki 3 siyasi dönüm noktası olduğunu belirterek, milli ve manevi değerleri koruyacak şuurun muhafazasının bu 3 seçime doğrudan bağlı olduğunu söyledi.

AK Parti’nin önümüzdeki seçimlerde Gavur Dağı’ndan esen milli rüzgarla sarsılacağını ifade eden Bahçeli, “Türkiye bitmeden AKP gitmelidir. Türk milleti çözülmeden AKP yenilmelidir. Türk vatanı parçalanmadan AKP sandıkta mahkum edilmelidir. Türk bayrağı daha fazla inmeden AKP düşmeli ve bir daha başını kaldıramamalıdır” diye konuştu.

Terör örgütü ile görüşmenin kitaplarında yazmadığını vurgulayan Bahçeli, “Gelin hainlere, teröristlere, kendini akil zanneden aklı karışıklara, BOP’un kıdemli eş başkanlarına her şeyimizle kapalı duralım” dedi.

Türkiye’nin zor ve gergin günler geçirdiğini, AK Parti’nin ülke yönetiminde sınıfta kaldığını öne süren Bahçeli, son 10 yılda bölücülüğün arttığını, terörün cesaret kazandığını, milli kimliğin erozyona uğratıldığını ileri sürdü.

“İmralı canisi tamamen aynı hedefte buluşmuştur”

“Başbakan Erdoğan’ın Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını, Türk bayrağının saygınlığını gölgelediğini” iddia eden Bahçeli, şöyle devam etti: “Erdoğan, üniter yapıyı temelinden dinamitleyecek eyalet modelini gündeme getirdi. Başbakan veya başkan olabilmek için her yola müracaat edebileceğini gösterdi. Hatta bu konuda İmralı canisi ile fikir birliğine bile varmıştır. Bununla da yetinmemiş PKK ile anayasa hazırlayacak kadar kontrol ve dengeyi kaybetmiştir. AKP, BDP, PKK ve İmralı canisi ortaklığı da tüm yönleriyle deşifre olmuştur.

Başbakan Erdoğan ile İmralı canisi tamamen aynı hedefte buluşmuştur. Bu ikili Türkiye’nin parçalanması için müştereken faaliyete geçmişlerdir. İmralı’da cani başıyla müzakere masaları kurulmuş, ihanet görüşmeleri arkası arkasına gerçekleştirilmiştir. Adaya BDP’li heyetlerin birisi gitmiş, diğeri gelmiş, İmralı canisi sanki hakkı yenilmiş, özgürlüğü gasp edilmiş mağdur bir siyaset figürü seviyesine çıkartılmıştır. Böylelikle Türk milleti vahim bir bölünme sürecine sokulmuştur. Bunun adına da çözüm denilmiştir, PKK ile görüşmeler barış kılıfınIn içine saklanmıştır.”

“Bu akılsızlar…”

Akil insanlar heyetinin Türk milletini karanlığa ikna etmek için harekete geçtiğini savunan Bahçeli, “63 kişilik aklı kararmış, kafası karışmışlar, çözüm diyerek PKK’nın teklifini milletimize anlatacaklar ve buna da inandırmaya çalışacaklardır” dedi.

Akil insanların neyi çözdüklerinin farkında olup olmadığını soran Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Neye alet olduklarının bilicinde midir? Bunlar için çözüm nedir? Bu PKK elçileri barıştan ne anlamaktadır. Türk milletine neyi anlatacaklar? Neyi kabullendirmeye çalışacaklardır. Başbakan Erdoğan ve sözde akil kadrosu kim ya da kimlerle halelleşmenin yolunu açmaktadır. Türkiye’de huzur PKK’ya teslim olunarak mı sağlanacaktır? Türkiye’de refah ve istikrar İmralı canisini kahraman, bölücülüğü de meşrulaştırarak mı temin edilecektir?

Bu akılsızlar hangi akla hizmet Başbakan Erdoğan’ın yanına sığınmışlardır. Milli değerlerimizle bu kadar ters düşen aklını yitirmişler Türk milletinin karşısına nasıl çıkacaktır? Türkiye’de utanmadan, yüzleri kızarmadan nasıl gezeceklerdir? Bunlar Tatar Ramazan filmini çevirecek mi zannediyorlar? Bunlar bölücülüğe hizmet ederek Almanya’dan susuz ne.. filmine ödül almayı mı zannediyorlar?”

Türk milletinin kutsal değerleriyle oynamanın, şarkı söylemeye, film çevirmeye, salonlarda ahkam kesmeye, ticaret anlatmaya, ders anlatmaya, kuru sıkı atmaya ve gazete sayfalarında zehir kusmaya benzemeyeceğini ifade eden Bahçeli, “Başbakan ve yanına aldığı akıl fukaraları, Türk milletinin tepki ve itirazlarıyla muhakkak tanışacaklardır” ifadesini kullandı.

Bahçeli, “AK Parti’nin PKK ile yürüttüğü müzakerelerin bir ayağında da anayasa hazırlığının bulunduğunu” iddia ederek, Türklüğün anayasadan çıkartılması ve ilk 3 maddenin ayıklanması konusunda AK Parti’nin PKK ile hem fikir olduğunu öne sürdü.

“Vur de vuralım, öl de ölelim”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tören alanına geldiği sırada meydanda toplanan partililer, “Vur de vuralım, öl de ölelim” şeklinde slogan attı.

Bahçeli, kürsüye çıktıktan kısa süre sonra ezan okununca konuşmasına bir süre ara verdi.

Törende Osmaniye Belediyesi mehter takımı gösteri yaptı ve sanatçı Zara konser verdi.

Bahçeli ayrıca, Toprakkale ilçesini ziyaret etti, Osmaniye Hali binasında incelemelerde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.