ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Özcan YENİÇERİ: Hasan Cemal’in yaptığını akiller yapamıyor

Bu haber 21 Mayıs 2013 - 17:23 'de eklendi ve 1.293 kez görüntülendi.

Hasan Cemal’in yaptığını akiller yapamıyor

…………

Hasan Cemal’in Berwar adlı teröriste sorduğu  “Neden dağ”  sorusuna şu cevap veriliyor:  “Kürt halkının özgürlüğü için… Kadınların özgürlüğü için…” Aslan adlı terörist ise “Önder Apo’nun ve Kürdistan’ın özgürlüğü için”, bir başkası da “Dilimize, kimliğimize baskılar yüzünden PKK’ya katıldım” diyor ve hedef olarak “Önder Apo’nun özgürlüğü” nü gösteriyor. Cemal,  “kadın gerilla”  dediği teröristle yaptığı konuşmayı şöyle anlatıyor: “Savuşka’ya soruyorum, barıştan umutlu mu diye. ” Pek umutlu sayılmam. Ben önderlikten umutluyum, ona inanıyorum “ oluyor yanıtı.
Soruyorum Savuşka’ya, nereye kadar güveniyor ‘önderliği’ne?” Yanıt: “Zafere kadar…”  “Zafer nedir?..”  “Kürtlerin eşitliğidir, Kürtlerin özgürlüğüdür. Bunları içine alan demokratik modernitedir.”
Devam ediyor Savuşka: “Bakın, geri çekilme dağdan iniş değildir. Barış süreci için bir ara veriliyor savaşa…”  “Peki, kesin barış nasıl olacak?”  “İstenenler olursa… Önderliğimizin çizmiş olduğu çerçevedeki koşullar gerçekleştiğinde, eşitlik, özgürlük olduğunda gerçek barış olur.”
Teröristlerin bu sözleri, beklentileri ve tavırları dikkate alındığında hükümet yetkililerinin “sınır dışına çıkmak” ve “silah bırakmak” dışında  “bir pazarlık yok”  sözleri boşlukta kalıyor. Bu sözler, pazarlık yok diyenlerin suratına inen tokat oluyor. Adamlar, “çekilme, dağdan iniş değildir”, “istenenler olursa” yani Türkiye bölünürse “barış olur”, diyor… Daha ne desinler?

 

Özcan Yeniçeri / Yeniçağ

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=26838

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat