ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

BAHÇELİ, ENGİN ALAN’I ZİYARET ETTİ

Bu haber 19 Ekim 2013 - 17:41 'de eklendi ve 2.043 kez görüntülendi.

bahceli-engin-alan-i-ziyaret-edecek_normal_267757

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balyoz davasından tutuklu bulunan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ı Sincan cezaevinde ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balyoz Planı Davası’nda cezası Yargıtay tarafından onanan İstanbul Milletvekili Engin Alan’ı ziyaret etti.

AÇIKLAMA YAPILMADI
Bahçeli, cezaevinde yaklaşık 45 dakika kaldıktan sonra ayrıldı. Mhp lideri, çıkışında herhangi bir açıklama yapmadı. Bahçeli’nin ziyaretine Genel Başkan yardımcıları Ruhsar Demirel, Mevlüt Karakaya ve Sadir Durmaz eşlik etti.

Devlet Bahçeli’nin ziyaret ettiği tutuklu milletvekili Engin Alan, “Beni takasa tabi tutacaklarsa, şerefimle burada ölmeyi tercih ederim.” dedi.

“BURADA ÖLMEYİ TERCİH EDERİM”

MHP lideri, Alan’ın bayramını kutladı ve ‘Geçmiş olsun’ dedi. Mhp liderinin ziyaretten mutluluk duyduğunu belirten Engin Alan’ın, “dokunulmazlığının kaldırılmasının umurunda olmadığını” ilettiği öğrenildi. Alan’ın, “Beni bölücülerle bir tutup takasa tabi tutacaklarsa, şerefimle burada ölmeyi tercih ederim” dediği belirtildi. Alan ayrıca Yargıtay’dan çıkacak sonucu beklediğini, karara şaşırmadığını da görüşmede dile getirdi. “Hiçbir iddia doğru değil. Çok iyi kurgulanmış bir süreç” yorumu yapan Alan’ın, Tsk’yı yıpratmak ve zayıflatmak için bir projenin hayata geçirildiğini ve bunda da başarılı olunduğunu ilettiği öğrenildi. Mhp lideri Bahçeli’nin de Alan’ın bu kararlı tutumundan etkilendiği belirtildi.

HİÇBİR YANLIŞ İÇİNDE OLMADIM”

Engin Alan’ın ayrıca Mhp Liderine, “Hiçbir yanlış işin içinde olmadım, buna inanın” dediği de öğrenildi. Bahçeli’nin ise bu söz üzerine, “Bundan en ufak şüphem de yok, tereddütüm de yok” yanıtı verdiği ifade edildi. Mhp Lideri daha önce dile getirdiği gibi kararları eleştirirken Alan’a, “Sonuna kadar yanınızda olacağız. Aileniz de önce Allah’a sonra bize emanettir” ifadesini kullandığı belirtildi.

“MORALİ ÇOK YÜKSEK”

Bahçeli’ye ziyaretinde Mhp Genel Başkan Yardımcıları Ruhsar Demirel, Sadir Durmaz ve Mevlüt Karakaya eşlik etti. Durmaz, “Engin Alan’ı yüksek moralli gördük. Her ziyaretimizde biz daha çok moral bulup geliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat