KÜLTÜR ŞEHRİNE EĞİTİM 2023 GENEL MERKEZİNDEN ZİYARET

Bu haber 06 Ekim 2013 - 17:29 'de eklendi ve 2.497 kez görüntülendi.

Eğitim 2023 Derneği Genel merkez yöneticisi Gazi Karabulut, derneğin il temsilcisi Metin Akgün’ün daveti üzerine Elazığ’da bir takım ziyaretler ve programlara katıldı.

2013-10-04-1476

Yoğun geçen program, Elazığ’ın kanat önderlerine yapılan nezaket ziyaretleri ile başladı.
Saat 11:00’da Elazığ Eğitim 2023 Derneği İl binasında bir basın toplantısı da düzenleyen Karabulut, sözlerine ‘Kültür şehri Elazığ’da bulunmaktan ve gönüllerin birleştiği şehirde olmaktan” duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Derneğin 2007’de bir avuç idealist eğitimcinin girişimleri ile “bireyde bilgi toplumda sevgi” diyerek  kurulduğunu belirten Karabulut basın toplantısında şu görüşlere yer verdi:

“Kadim kültürümüzün ve Anadolu medeniyetinin en müşahhas örneklerinden birini sergileyen Elazığ’a, derneğimizin il temsilcisi marifeti ile gerçekleştirdiği çalışmalarına destek olmak, özellikle “Sokaktan Sahneye” diyerek ülkemizin değişik illerden ve Elazığ’ın farklı bölgelerinden bir araya gelerek kurdukları genç arkadaşlarımızdan oluşan tiyatro ekibine destek vermek için buradayız. Ayrıca yine il Temsilcimizle birlikte istişare ettiğimiz “’2023’te Elazığ” projemizi de basınımız ve yetkililerle paylaşmak için Elazığ’da bulunuyorum. Bu projeyi derneğimiz aracılığı ile ilin yetkililerine ulaştırıp Fırat Üniversitesi ve sivil toplum örgütleri ile desteklenmesini sağlayacağız. Ayrıca geçmişten günümüze kardeşlik duygularının en güzel şekilde yaşatıldığı bu ilde daha yıllarca aynı değerlerle güzel işler başarılacağına inancımız tamdır. Bu noktada genel merkez olarak her türlü desteği vermeye de hazırız.”
Basın toplantısının ardından Gazi Karabulut, derneğin il yöneticileri ile birlikte siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini ve Elazığ Valilisi Sayın Ömer Faruk Koçak’ı ziyaret etti.
Valilik ziyaretinde hazırlanan proje Elazığ Valisi sayın Ömer Faruk Koçak’ı  takdim edildi.
Ardından akşam Kanal E televizyonunda Haber Detay programına konuk olan Gazi Karabulut, Eğitim 2023 Derneği Elazığ Temsilciliğinde tiyatro ekibindeki oyuncularla yaptığı sohbette bu faaliyetlerin Türkiye’nin pek çok iline taşınması için genel merkez olarak gerekeni yapacaklarını ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al