ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

ÜLKÜCÜLER AND İÇTİ

Bu haber 04 Ekim 2013 - 16:52 'de eklendi ve 1.369 kez görüntülendi.

İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı üyeleri, demokratikleşme paketi kapsamında “Andımız”uygulamasının kaldırılmasını protesto etti.

İstanbul Ülkü Ocakları'ndan "Andımız" protestosu 

Galatasaray Meydanı’nda toplanan grup, üzerinde “Andımız” yazan büyük bir pankart açtı. Ellerinde Türk bayrağı bulunan gruptakiler, sık sık tekbir getirerek, slogan attı. Küçük bir çoçuğun okuduğu “Andımız” a gruptakiler de eşlik etti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, grup adına yaptığı açıklamada, demokratikleşme paketini eleştirdi. Kılavuz, pakette yer alan kamuda başörtüsü serbestliği ile Alevi ve Roman vatandaşlara yönelik “küçük” jestlerin, tepkileri bir parça olsun hafifletmek için yapıldığını savundu.

Terör örgütü ve uzantılarının cesaretlerinin, demokratikleşme paketinden sonra daha da artacağını öne süren Kılavuz, bu gidişatın sonunun hayırlı olmadığını iddia etti.

Kılavuz, Ülkü Ocakları olarak milleti uyardıklarını ve tepkisini ortaya koymaya çağırdıklarını söyledi.

 

Açıklamanın ardından İstiklal Caddesi’nden Odakule’ye doğru yürüyüşe geçen grup, daha sonra Tarlabaşı Bulvarı’ndan Taksim Meydanı girişine geldi. Çevik kuvvet ekipleri, grubun Taksim Meydanı’na çıkmasını engellemek için önlem alırken, gruptakiler burada toplu halde “Andımız” ı okuduktan sonra dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat