ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
16,6956
EURO
17,4801
ALTIN
967,32
BIST
2.405,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Cumartesi Açık
28°C
Pazar Parçalı Bulutlu
27°C
Pazartesi Açık
28°C
Salı Parçalı Bulutlu
29°C

Olcay Kılavuz Yurdu Karış Karış Geziyor

Olcay Kılavuz Yurdu Karış Karış Geziyor

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında 26 Aralık 2013 Perşembe Günü İzmir’e gitti. İzmir’in ilçelerini tek tek gidecek olan Kılavuz 1. gün Bornova, Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli, Aliağa, Bergama, Buca ve Karabağlar’ı ziyaret etti.

1388146844

GENEL BAŞKAN KILAVUZ YURDU KARIŞ KARIŞ GEZMEYE DEVAM EDİYOR

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında 26 Aralık 2013 Perşembe Günü İzmir’e gitti. İzmir’in ilçelerini tek tek gidecek olan Kılavuz  1. gün Bornova, Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli, Aliağa, Bergama, Buca ve Karabağlar’ı ziyaret etti. Bu ziyaretleri esnasında İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Bozkurt ve yönetimi de hazır bulundu.

 

Gittiği yerlerde çok sayıda Ocaklı Genç tarafından karşılanan Genel Başkan Olcay Kılavuz Ülkücü Gençlerle tek tek selamlaşarak sohbet etti. Ocaklı gençlere yönelik yaptığı konuşmada Genel Başkan Türk Gençliği’ne yönelik tavsiyelerde de bulundu.

 

Eğitim hayatlarını başarıyla tamamlamaları gerektiğini dile getiren Olcay Kılavuz gençliğimiz üzerinde oynanan oyunların da takipçisi olduklarını söyledi.  Sözlerini şu şekilde sürdürdü “ Ülkemiz gençlik anlamında çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bugün dünya üzerinde söz sahibi olmaya çalışan ülkelerin en büyük sorunu olan genç nüfus bizde fazlasıyla mevcuttur. Ancak bu verilerin sayısal açıdan fazla olmasının tek başına bir önemi yoktur.

 

Önemli olan sahip olduğumuz potansiyeli layıkıyla kullanmaktır. Eğitimli bir nesil yetiştirmek te bu işin anahtarıdır. Sizler lisans eğitimlerinizi mutlaka tamamlamalı, aldığınız diplomayla yetinmeyerek alanınızda uzmanlaşmalısınız. Üniversiteye hazırlanan Ülküdaşlarımızın da hedefi bu olmalıdır.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de işaret ettiği üzere “Başarı için muntazam plânlı çalışma yapmak lâzımdır. Son nefesimizi verinceye kadar çalışacağız”. Buradan hareketle sizlerde bir anınızı dahi boş geçirmemeli sistemli bir şekilde çalışarak kendinizi her alanda geliştirmelisiniz. Başarısıyla göz kamaştıran herkes tarafından yolu gözlenen, hayranlığı duyulan özlemi içerisinde bulunduğumuz gençliği kendi içimizde yaratmalıyız.

 

Türk Gençleri dünyaya Türkçe bakabilen, nitelikli, ahlaki ve ilmi anlamda kendisini yetiştirmiş bireyler olmalıdır. Üniversite öğrencilerinin daha iyi bir şekilde yaşaması ve eğitim hayatlarını sürdürebilmesi için hayata geçirdiğimiz Ülkü Evleri projesi, geleceğimizi aydınlatıp, ülkeye yön verecek nesiller oluşturmak içi hayata geçirdiğimiz Erol Güngör Gelişim programı attığımız önemli adımlardandır.

 

Bunlarla birlikte son dönemde Ülkücü Gençliğin içinde bulunduğumuz dönemi ve yaşanan hadiseleri daha yakından kavraması, milliyetçi bir perspektifle değerlendirmesi için başlattığımız Gençlik ve Eğitim Akademisi de önemli projelerimizden biridir. Eğitim ve kültür alanında araştırma ve geliştirme çabalarımız da devam etmektedir. Görüleceği üzere Ülkü Ocakları’nın hayata geçirmiş olduğu projeler Türk Gençliğinin gelişimine katkı sunacak faaliyetlerdir . Kendinize çağlara damga vuran, ilmi ve ahlaki anlamda sizin yaşlarınızda kendisini geliştirmiş Fatih Sultan Mehmet Han’ı, bitti denilen bir yapıyı ayağa kaldırıp Anadolu’yu yeniden fetheden Atatürk’ü, tabutluklara dar gelen, Türk Gençliği’nin baş ucu kitabı olan Dokuz Işık’ı bizlere kazandıran Başbuğ Alparslan Türkeş’i örnek alın. Onların ülkülerini ülküleriniz bilin. Gençliğimizi ne olduğu belirsiz karanlık odakların elinde oyuncak edemeyiz. Ortalık sizi yolunuzdan çevirmek için gezen gafillere, taşeron yapılara aldırmadan az önce söylediklerimden hareketle tarihinizden aldığınız güç ve ilhamla çalışmalarınıza devam edin. Bu ülkenin kaybedecek bir evladı bile yoktur. Çünkü Türk Milleti’nin umudu gençliktedir. Ülkü Ocakları da Türk Milleti’nin gençlik aşısıdır.” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye’nin içinde bulunduğu sürece de dikkat çeken Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Kılavuz konuşmasında “ Milli kimliğimizin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, devletimizin ve milletimizin hafızasından Türk adının silinmesi için her türlü eyleme girişildiği bir dönemden geçiyoruz. Açılım ihaneti çerçevesinde Habur’da başlayan rezaleti tarihimize kara bir leke olarak geçecek Oslo görüşmeleri izlemiştir. Eşkıya çetelerinin elebaşları hükümet temsilcileri tarafından muhatap alınmıştır.

 

Daha önce Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de defalarca belirttiği üzere taviz tavizi doğurmuş artık önü alınamaz bir hale gelmiştir. Bölgedeki vatandaşlarımız yalnız bırakılarak terör örgütünün hain emellerine kurban edilmek istenmektedir. Türk Milleti yaşanan tüm gelişmeleri kaygıyla izlemektedir. Kurtuluş yolunda bir çare aramaktadır. Bu noktada Ülkücü Harekete büyük bir görev düşmektedir. Topraklarımız üzerinde hesap içerisinde hesap yapanlara, geçmişte kursaklarında kalan heveslerini tekrar hayata geçirmeye çalışanlara gereken cevabı Ülkücü Hareket verecektir. Ülkücüler milli ve manevi değerlerin yılmaz savunucusudur.

 

Ülkücü hareketin son neferi yaşadığı sürece hiç bir faniye bu vatanı parçalamak nasip olmayacaktır.  Atalarımızın bıraktığı kutlu mirasa sahip çıkacak, ay yıldızlı bayrağımızı lekelemeye ve yere düşürmeye çalışanlara asla göz açtırmayacağız. Dün Dursun Önkuzu, Mustafa Pehlivanoğlu, Fikri Arıkan, Süleyman Özmen ve daha nicelerinin yaptığı gibi gerekirse yardan, anadan ve serden geçeceğiz. Her birinizin bu bilinçle hareket edeceğine yürekten inanıyorum. Gözlerinizdeki ışık yüksek mücadele azminizi ortaya koymaktadır.” dedi.

 

Kılavuz’a Bayraklı ve Bergama Ülkü Ocakları’nda tablo hediye edildi.

 

MHP Bayraklı ve Karşıyaka İlçe Başkanlıklarını da ziyaret eden Olcay Kılavuz yaklaşan yerel seçimlere ilişkin çalışmalar hakkında bilgi alıp başarılar diledi.

 

HABER : Yusufiyeli Cengiz AKYILDIZ – Emre SOYLU

 

                   
Selçuk Ülkü Ocakları
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN OLCAY KILAVUZ CUMARTESİ GÜNÜ(yarın) SAAT 14.00 DA SELÇUK ÜLKÜ OCAKLARINI ZİYARET EDECEKTİR. TÜM GENÇ KARDEŞLERİMİZİ CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 14.00 DA SELÇUK ÜLKÜ OCAĞINA BEKLİYORUZ.

 

bettilt giriş