ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Ruhsar Demirel’den Erdoğan’a: İmam oldun yanlış namaz kıldırdın

Bu haber 25 Aralık 2013 - 18:54 'de eklendi ve 824 kez görüntülendi.

yazir82091b325

Ruhsar Demirel: “Siz 1.600 bin liraya ev satan çocukların kimsesi oldunuz. Siz ülkedeki yoksullukla değil ayakkabı kutularındaki dolarları getirdiğini iddia ettiğiniz hayali lobilerle mücadele ettiniz. Siz hiç bu ülkenin çocukları için üzülmediniz, ağlamadınız. Siz uçak dolusu şarkıcıyla Somali’ye gitmeyi Konya’da ki açlıktan ölen çocuklara yeğ tuttunuz. Siz hiç caminin içini düşünmediniz.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel yazılı bir basın açıklaması yaparak Türk çocuklarına ve insanlarına olan duyarsızlığından dolayı Başbakan Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Dün Konya’nın Ereğli ilçesi’nde soğuktan zatürre olarak ölen Ayaz Bebeği örnek vererek “Hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukukunu getirip kendi çocuklarınızı aklayıp, emniyette, yargıda düzenlemelerle hayali düşmanlarınızla uğraşırken Ayaz bebeği (insanı) öldürürken milletin gözünde devleti de öldürdüğünüzü göremediniz” diyen Demirel’in açıklaması şu şekilde:

Yıllardır en az üç çocuk, insanı yaşat ki devlet yaşasın diye nikâh masasında hizalanıp, açılışlarda nutuklar atıldı.

Pakistan’dan dönüşteki telaşınız, endişeniz İzmir’de ki şehitler için değildi tıpkı Amerika dönüşü Reyhanlı’da ki ölümler için olmadığı gibi.

Önceliğiniz yalnız kendiniz,
Önceliğiniz yalnız kendi çocuklarınız
Önceliğiniz yalnız sizin gibi düşünenler,
Önceliğiniz yalnız bölücüler olunca,

Bu ülkenin annelerinin ağlaması, gözyaşları sizi hiç ilgilendirmedi yine.

Konya’dan gelen son haber, Ayaz bebeğin ölümü, insanı yaşatma konusunda beceriksizliklerinizi millete gösteren somut olay oldu.

“11 yılda 110 milyar liralık sosyal harcama yaptık. Kimsesizleri bulduk ellerinden tuttuk, onların derdini paylaştık, onların tebessüm edebilmesi için devletin tüm imkânlarını seferber ettik”

derken yoksulluğun içine doğan açlıktan, soğuktan, kimsesizlikten ölen Ayaz bebek ve emsallerini hiç aklınıza getirmediniz. Siz 1.600 bin liraya ev satan çocukların kimsesi oldunuz. Siz ülkedeki yoksullukla değil ayakkabı kutularındaki dolarları getirdiğini iddia ettiğiniz hayali lobilerle mücadele ettiniz. Siz hiç bu ülkenin çocukları için üzülmediniz, ağlamadınız. Siz uçak dolusu şarkıcıyla Somali’ye gitmeyi Konya’da ki açlıktan ölen çocuklara yeğ tuttunuz. Siz hiç caminin içini düşünmediniz.

Hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukukunu getirip kendi çocuklarınızı aklayıp, emniyette, yargıda düzenlemelerle hayali düşmanlarınızla uğraşırken Ayaz bebeği (insanı) öldürürken milletin gözünde devleti de öldürdüğünüzü göremediniz.

Son söz;
Üfürükçü oldun önce kendin çıldırdın,

Müezzin oldun cemaati yıldırdın,

İmam oldun yanlış namaz kıldırdın,

İşten el çektirecekler vaaz ile.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat