ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,2334
EURO
17,5698
ALTIN
963,60
BIST
2.421,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Hafif Yağmurlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
25°C
Pazartesi Az Bulutlu
27°C

Ülkü Ocakları Genel Merkezi Yıllık Değerlendirme ve İstişare Toplantısı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi Yıllık Değerlendirme ve İstişare Toplantısı

14564_1

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi yönetimi geçtiğimiz bir yıldaki çalışmalarının değerlendirildiği istişare yemeği ve toplantısı gerçekleştirildi. Balgattaki Ülkü Ocakları Genel Merkezi binasında yenilen yemeğin ardından başlayan toplantıda Türkiye Genelinde devam eden projelerin şuan ki durumları ele alındı. Ayrıca Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticileriyle önümüzdeki bir yılda yapılacak çalışmalar planladı.

Genel Başkan Olcay Kılavuz başkanlığındaki toplantıda Genel Sekreter Tolga Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Ozan Kaya, Mehmet Parlar, Sina Özçelik, Tuğba Türkaslan,  ve Genel Merkez Yöneticileri Furkan Kürşat Dündar, Ozan Polat, Emre Soylu, Tolga Kurtuluş, Burak Keskinkılıç, Hakan Ada, Zeynel Uğur Gölgeli, Alper Fatih Çıtak, Hasan Kumkale, Oğuzkağan Bozkurt, Kasım Güler, Gökhan Gökçek, Onur Ersançmış,  Yasin İlteriş Doğan , Taylan Bilgin, Burakhan Tidim, Gökhan Çakır,  Yasin Karadeniz,  Burak Aşıkoğlu, Emir Yazıcı, Cihat Sarıkaya,  Ayşad Bağış, Mehmet Yılmaz, Mehmet Onur Kasım,  Semih Argın, Soner Deniz, Abdullah Garip,  Onar Dinçer, Saltuk Buğra Çetinkaya, Abulkadir Şanlı, Turan Bozoğlan, Mehmet Ali Gelebek, Kazım Yıldırım, Bilgin Bilgen, Aykut Koç, Salih Pehlivan, Gökberk Aktepe, İlgar Kurbanlı, Talu Bilgili, Yahya Sencer Usta, Emre Özcan, Halime Merve Özkan, Ebru Eker, Beyza Bandırma, Buket Yeğenoğlu, Kübra Keser, Tuğba Susam, Ali Mehmet Tunç hazır bulundu.
Toplantıda Genel Başkanı Kılavuz’un Konuşması şu şekilde oldu:
“ Bugün buranın temsilcileri de yani Türkiye’nin yurt sathının her yerinde en üst makamını temsil eden arkadaşlarım varlıklarıyla burayı şereflendiren maneviyatlarıyla değer katan Türk milleti’nin kahramanları sizlersiniz. 1 yıllık zaman zarfındaki değerlendirmeleriniz neticesinde pek çok büyük faaliyet yapıldı. En basitinden Türkiye’nin her karışına şahsım, genel başkan yardımcılarım ve yöneticilerim gitti. Kararlılıkla şu ortaya kondu “bizler aldığımız bu sancağı zirveye taşıyıp şahlandıracağız” .Her yerde bu anlayışı ortaya koyduk eğer bu anlayışın dışında arkadaşımız olsa idi çalışmalar bu noktaya gelmezdi.
Gerek eğitim alanında gerek sosyal sorumluluk projeleri bağlamında gerekse sosyal ve kültürel faaliyetlerde başarılı icraatlar yaptık. Tabi ocak başkanlarımızda gayretli biçimde çalıştı. Bilgi yarışmaları bölgesel olarak gerçekleştirildi. Derece yapanlar Ankara’ya geldi. En azından Ülkü Ocakları bünyesinde bilginin önemi ve eğitim ihtiyacının olduğu Ülkü Ocaklarının ana faaliyet alanının eğitim ve kültür olduğu herkese gösterilmiş oldu. Arkadaşlarımız tatlı bir rekabet içinde eğitim faaliyetlerine teşvik edildi. Kimi sevgi gözyaşlarıyla kimi hüzünle ayrıldı. Bunun yanında hepsi kendisini sorgulayıp biz ülkü ocaklılar olarak kendimizi yetiştirmek ve geliştirmek çok önemlidir muhasebesine giriştiler.

Erol Güngör gelişim programı çerçevesinde bölgesel faaliyetler gerçekleştirildi. Nasip olursa ülkemizin her ilindeki ocaklarımız geleceğin yöneticilerini Türk milletinin göz bebeklerini meslek sahibi uzman arkadaşlarımız tarafından yetiştirecek nitelikli hale getirecektir.Türk Gençlik Çalıştayı Ve Kurultayı yapıldı. Birincisi Başbuğ döneminde, İkincisi Eski Ocak Genel Başkanı Atilla Kaya bey döneminde yapılan çalıştay ve kurultay’ın üçüncüsünü Allah bize nasip etti. Sizlerin kararlığı ve azmiyle gerçekleşti. Türkiye’nin her yerinde 4 ana konu başlığı altında çalıştay yapıldı. Ankara da büyük bir heyecan ve kucaklaşmayla kurultayımız yapıldı.
Tüm teşkilatlarımız ben ve teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı arkadaşımız Ozan Kaya bey tarafından gece gündüz durulmadan defalarca gidildi. Ben bir eski ocak başkanı olarak ülkü Ocakları Genel Başkanı bir şehre geldiğinde duyulabilecek mutluluğun motivasyonu çok iyi bilen bir insanım, acizane hatamızla günahımızla uzun süre il ocak başkanlığı yaptık. Ülkü Ocakları Genel Başkanı şehre geldiğinde bütün şehri bağışlasalar o mutluluğu değişmezdim.
Ülkemizin bu zor günlerde arkadaşlarımızı yalnız bırakmamak adına her zaman her yerde kendileriyle birlikte olduğumuzu çalışmalarımızla ortaya koyduk. Ziyaretlerimizden sonrasında şehirdeki yansımalarıma baktığımız zaman çok olumlu tepkiler aldık.
Arkadaşlarımıza sahipsiz olmadıklarını gösterdik. Edirne’den Kars’a 4-5 saatte gelebileceğimizi bilen arkadaşlarımız daha kararlı ve azimli bir şekilde çalışmaya başlayıp mücadelelerine devam etmektedir. Ülkü Ocakları Genel Başkanı en fazla 4-5 saat uzaklıktadır.
Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticilerimiz bütün teşkilatlarımız nezdinde çok önemlidir. Dolayısıyla buradaki yöneticilerimiz sürekli sorgulama ve tefekkür içinde olmalı gece gündüz durmadan çalışmalıdır. Memleketin durumunu da göz önünde bulundurarak daha fazla neler yapabiliriz diye kendimizi sorgulamalıyız, bugüne kadar başarılı bir şekilde gelen yarım asırlık bir hareketiz. Bugüne kadar büyük bedeller ödenmiş acı hatıralarımızı unutmamışız yüreğimizin sızısı tazedir. Allah ömür verdiği müddetçe unutmayacağız. İşte dün Ahde vefa imandandır ilkesinden hareketle rahmetli Ali Metin Tokdemir’in hakka yürüdüğü gündür. Onun dışında yakın zaman içerisinde toprağa verdiğimiz seçim dönemlerinde evinin çevresinde Ülküdaşlarımızın geldiğini duyan bir torba unla gelen ülküdaşlarımıza çörek yapan rahmetli Pehlivanoğlu’nun annesini Zeynep anneyi toprağa verdik. Büyük bedeller ödemiş davanın mensupları olarak kendimizi sorgulamalıyız, layla lomla geçirecek vaktimiz yoktur.
Başta ben Ülkü Ocakları Genel Başkan Olcay Kılavuz olarak sadece kendimi burada muhafaza etmek için bulunma gibi bir anlayışla zamanı geçiriyorsam başımın üstüne çakılırım iki yakam bir araya gelmez. Burası hesapla kitapla tezgahla oyunla düzenle bir yere gelinecek yer değildir. Pardüse ceket giyip tespih sallamayla bir yere varamayız. Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak kalıcı eserler bırakmalıyız. Geriye dönüp baktığımda Allah’ın huzuruna gitmezden evvel kalıcı hizmetlerin bırakılması adına çaba göstermelidir.
Ben ülkücüyüm demekle ne ülkücülük ne de Türk milliyetçiliği olur. Hakkıyla ülkücülüğünüzü yaşayın. Biz Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticileri olarak sadece burada bulunarak, burada ocaktayız daha ne yapalım diyerek boş durmayın. Herkes düşünmeye tefekküre sevk etmeli kendini. Anadolu’daki yemiz yüreklerin sizlere olan inancı ve herkes ülkemizin içinde bulunduğu durumda temsil ettiği yerin farkında olsun böyle bir dönemde rahat uyumamız düşünülemez. Görevi her ne olursa olsun herkes üzerine düşeni yapmaları gerekmektedir. Daha önce ağabeylerimiz idam sehpalarına çıkarken gözlerini kırpmadılar. Allah’a ulaşmanın mutluluğu içerisindeydiler. Çünkü milletimizin sonsuza kadar değerleriyle yaşaması, İslam’ın bataklığa saplanmaması veya zehirli fikirlere kapılmaması uğruna Allahsızlara vatansızlara karşı canlarını verdi. Bugün biz bu acılara tekrar yaşamak istemiyoruz lakin gerekirse gereken neyse yapmaya hep beraber hazırız fakat biz yaşatma idealini ortaya koymalıyız. Yurdumuzun dört bir yanında ezilmişliğe biçareliğe terk edilmiş derdine düşmüş insanlar adına yüreğimiz sızlamalıdır.Nerede bir Türk varsa nerede bir Müslüman varsa biz orada olmalıyız.Bizler vicdan muhasebesi yapmalıyız.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak bende eksiklerimi hatalarımı bilmeli ve ona göre hareket etmeliyim umutsuzluğa kapılmak gibi bir lüksümüz yoktur. Biz bu milletin gerçek manada umuduyuz Bu milletin kurtuluşu biziz. Şöyle bakalım kim var bu milletin adına
Her şeyiyle varıyla yoğuyla mücadele edecek kim var Akp ülkemizi yöneten anlayış, Akp ile beraber Pkk’nın bütünlüğünü hepiniz görüyorsunuz. Diğer taraftan Chp var Pkkya bakışındaki rahatlık gevşeklik genişlik hepinizin malumu. Kim var sağımıza solumuza baktığımızda:
Şanı şerefi olan memleketimizin gerçeğini dikkate alır. Bir terörist başının dün yakalandığında Türk milletine ve devletine hizmet etmeye hazırım derken bugün savaşa da barışa da hazırım diyebiliyor. Bugün Türk ırkı yoktur demek andımızı kaldırmak kimin haddine. Sizin dışınızda menfaatin çıkarın her şeyin dışında kalmış Allah için ok gibi hedefe giderken her türlü engeli badireyi atlamayı şanı şerefi onuru namusu sayan kim kaldı. Ne mutlu türküm diyene’nin kaldırıldığı bayrak taşımanın provokasyon olduğu bir dönemdeyiz. Canavarın biri memleketi terk etmiş canavara yakışan ifadeyle arabamı şunların ülkesinde bıraktım derken ülkenin reis-i cumhurluğunu yapan kişi bu canavara ödül veriyor. Bunlara karşı ülkemizin birlik bütünlüğü için bunlara engel olaya çalışan tepki gösteren kim var.Siyasi olarak ta fikri bağlamda da biz varız! Bizim yüreğimiz yanıyor, dolayısıyla böyle bir davanın mensupları olarak ağzımızdan çıkan lafa dikkat etmeliyiz. Girdiğimiz ortamlara dikkat etmeli ülkücüye yakışır biçimde yaşamalıyız. Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi olduğumuzun farkında olarak ona göre hareket etmeliyiz.
Değinmek istediğim  bir başka konuda zaman zaman sosyal medya ve internet ortamında Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ni , Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak şahsıma iftira atan yazılar yazılabiliyor. Bu tür tahrik ve oyunlara gelmeyin. Cevap vererek Ülkü Ocakları olarak bunları yücelmeyin adam yerine koymayın. Lakin cevap vermememiz sizin gururunuzu , çalışma isteğinizi kırmasın. Bu demek değildir ki bunları kabul ediyoruz. Cesaretimiz yaptığımız işlerden bellidir fakat sabrımız cesaretimizin üstündedir. Zamanı ve yeri geldiğinde Ülkücü harekette fitne tohumu saçanları Ülkü Ocakları’na iftira atanları geldikleri yere sokacağız. Bundan Hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Konuşmamın başında da bahsettiğim gibi geçtiğimiz bir yılda başarılı işler yaptık ama Ülkemizin ateş çemberinden geçtiği bu süreçte daha çok çalışmaları daha başarılı işler ortaya koymalıyız. Devam eden projelerimizin yanı sıra önümüzdeki yılda da ocak genel merkezi yöneticisi arkadaşlarımla birlikte aldığımız bu sancağı çok daha ileriye taşıyacağımıza eminim. Tüm yönetici arkadaşlarıma güveniyor ve inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. “  dedi.
Kılavuz’un konuşmalarından sonra Genel Sekreter Tolga Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Ozan Kaya, Sina Özçelik, Mehmet Parlar, Tuğba Türkaslan son bir yılda birimlerin yaptığı çalışmalardan bahsetti. Sonrasında tüm Genel Merkez yöneticileri söz aldı.  Konuşmaların bitmesinin ardından Ahde Vefanın simgesi olan merhum Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Ali Metin Tokdemir’i ruhu için  Kur’an tilaveti gerçekleştirildi.
Kur’an tilaveti ardından hatıra fotoğrafı çektiren genel merkez yönetimi 2013 Değerlendirme toplantısını noktaladı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş