ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Ülkücülük ayak tırnağından saç teline kadar adam olmaktır

Bu haber 29 Aralık 2013 - 13:32 'de eklendi ve 935 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Selçuk Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür vakfını ziyaret etti.

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Bozkurt, Selçuk MHP İlçe Başkanı Ali Gümrah, MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür, Selçuk Ülkü Ocağı Başkanı Memiş Esener,  parti mensupları ve Ülkü Ocağı mensupları tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ilçe binasında gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.
yazir82235b325
Kendisini karşılayan çok sayıda gençle sohbet eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Ülkücülük ayak tırnağından saç teline kadar adam olmaktır. Ülkücülük beşikten mezara kadar adam gibi yaşamaktır. Ülkücülük sağına soluna bakmadan Allah rızasını gözeterek, kutlu sancağımızı en yukarı taşımak için yılmadan çalışmaktır. Ülkücü bulunduğu ortamda öncelikle kişiliğiyle sonra tüm davranışları ve özelliğiyle parmakla gösterilen kişidir. Haramla helali ayırt edip yaşam tarzını belirleyendir. Ülkücülüğümüzü ve Ülkü Ocakları’nın istismar etmeye çalışan, hayatını bu ilkelerden farklı bir şekilde programlaya ve yaşayanlara asla müsaade edilmeyecektir.

ÜLKÜCÜLER PARMAKLA GÖSTERİLECEK KİŞİLERDİR

Bütün il ve ilçe ziyaretlerimde eğitimin önemine vurgu yapıyorum. Sizler her şeyden önce okuduğunuz okullara, aldığınız eğitime önem vermelisiniz. Çünkü insan kendini belirli bir seviyeye getirmeden vatanı ve milleti için faydalı olamayacaktır. Ülkücü eğitimli, doğru analizler yapan bir birey olmalıdır. Ülkücü etrafındakileri aydınlatabilen iyiyi, güzeli, doğruyu ayırt ederek teşvik edendir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte Ülkücü Hareketin neferleri eğitim hayatında başarılı olmak mecburiyetindedir. Ülkücüler faydalı yaşayan, katkı sağlayan kimselerdir. Bugün önce kendine sonra milletimize olan sorumluluğunu planlı ve programlı bir şekilde çalışarak yerine getirebilirsiniz. Bu sistemli ve disiplinli çalışma sayesinde İnşallah yarının büyük Türkiye’sinin yöneticileri sizler olacaksınız. Devlete katkı sağlamak için yönetici pozisyonuna gelmeniz elzemdir. Sizler sembolik davranışlar yapmamalı, savunduğunuz değerleri kuru kuruya savunmamalısınız. Ülkücü sorgulayıp araştırmalı başta kendi fikir sistemi olmak üzere güncel konular, tarihi ve kültürel konularda bilgi sahibi olmalıdır.

Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Sizin vereceğiniz mücadele Ülkücü olmayanları dahi özendirecek ve cesaretlendirecektir. PKK paçavralarına göz yumanlara inat omuz omuza şanlı Türk bayrağımızı arşa yükselteceğiz. Türk gençliği kendi bulunduğu alanda eğitim hayatını en başarılı şekilde tamamlayarak, kendini devletin ve milletin hizmetine adayacaktır. 2023 Lider Ülke Türkiye yolunda kendi kulvarlarında üst düzey yönetici olmayı hedefleyerek, ülkemizin yönetici kadroları, bugün burada oturan Ülkücü kardeşlerimden tahsis edilecektir. Milli ve manevi duyguları güçlü, Türk Devleti’ni yıpratma ve sonrasında yıkma konusunda aynı safta buluşmuş şer koalisyonuna karşı mücadele etmek isteyen herkesi bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz. Şahsi kırgınlıkları bir kenara bırakarak hainlere inat birbirimize daha sıkı kenetlenmeli, bağlarımızı daha da güçlendirmeliyiz. Çünkü düşmanın ancak bu şekilde üstesinden gelebiliriz. Şu gerçeği herkes bilmelidir ki ülkemizi düştüğü bu karanlıktan kurtaracak olanlar; Ülkü Ocakları’nda yetişmiş kendini alanında tam donanımlı olarak geliştirmiş Ülkücü Türk gençleridir. ”

Daha sonra ülkücü gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Olcay Kılavuz, Selçuk’tan ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat