Mustafa Erdem’den Başbakan’a İmar Değişikliği Sorusu

Bu haber 09 Ocak 2014 - 1:00 'de eklendi ve 778 kez görüntülendi.

MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Erdem, Başbakan’a İstanbul’da gerçerkleştirilen imar değişikliğini sordu.

yazir82608b325

Erdem’in soru önergesi şöyle:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda yer alan sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim. 02.01.2014
Prof. Dr. Mustafa ERDEM
MHP Ankara Milletvekili

Hükümetiniz tarafından 2011 yılında çıkarılan bir KHK ile azınlık vakıf malları iade edildi ve bu iade işlemleri halen devam ediyor. İadesi gerçekleştirilen bu mallardan bir tanesi de Bulgaristan Ortodoks Eksarhlığına tapusu Eylül 2012’de tescil edilen İstanbul Şişli’deki Bahçeşehir Üniversitesine ait bir yerleşke ile Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin bulunduğu 59 bin metrekarelik arazidir. Medyaya yansıyan haberlere göre 1 Kasım 2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imar planı eğitim alanı olan arazi ticaret ve konut alanı olarak ve aynı zamanda inşaat alanı da 1 emsalden 3 emsale çıkartılmak suretiyle yeniden düzenlenmiştir.

1)  Tapuda eğitim alanı olarak görülen bu arazi hangi sebep veya sebeplerle ticaret ve konut alanı olarak değiştirildi?
2)  İnşaat emsali 1 iken neden 3’e çıkartılma ihtiyacı duyuldu?
3)  Bu değişikliklerin yapılması ile buradaki eğitim kurumlarının akıbeti ne olacaktır?
4)  KHK ile malları iade edilen vakıflardan bu şekilde imar planında değişiklik yapılan araziler var mıdır? Var ise bunlar hangi vakıf ya da vakıflara aittir ve ne tür değişiklikler yapılmıştır?
5)  Böyle bir imar değişikliği elzem miydi? Elzem idiyse neden KHK sonrasına bırakıldı?
6)  Haberde adı geçen firmanın başka projelerinde imar değişiklikleri yapılmış mıdır? Yapılmışsa bu değişikler neleri içermektedir?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al