DOLAR
8,4705
EURO
10,2921
ALTIN
502,04
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazartesi Parçalı Bulutlu
24°C
Salı Parçalı Bulutlu
28°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
26°C
Perşembe Gök Gürültülü
23°C
ZULÜMLE ABAD OLANIN AHIRI BERBAD OLUR FAHRETTİN MASUM BUDAK İsrail Yahudileri 20. yüzyılın başlarında, göz koyduğu bu günkü topraklara dönüş için çok korktukları Osmanlı Devletinin zayıf anını beklediler! Osmanlı İmparatorluğu yıkılmaya yüz tuttuğu andan itibaren de bu bölgeye yerleşmek amacıyla geniş araziler satın almaya başladılar. Takriben bir asır önce Filistin...
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN Efendi BARUTÇU Aziz dostlar, muhterem arkadaşlar;Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Yüce Allah’tan idrak ettiğimiz Ramazan hürmetine, bu ayda inen Kur’an hürmetine, bir lokma ekmeğini bile paylaşıp hiç şikayet etmeksizin yüksek bir iman ve ibadet şuuruyla oruç tutan; gariplerin, mazlumların, masumların oruçları hürmetine, dünyanın dört bir tarafında zulme uğrayan,...
    “ Sakın Gözüme Gözükme Bayramda da Evime Gelme!” Kadir KESKİN Hafta sonları pansiyon öğrencileri, pansiyon müdür yardımcısının izniyle ailelerinin yanına giderler. Biz de yemeklerin israf olmaması için pansiyonda kalan öğrenci sayısına göre yemek çıkarırız. Bir hafta sonu lisemizin birinci sınıfında okuyan ve okul pansiyonunda kalan dört öğrenci, Pansiyon Müdür Yardımcısı...
KAYGILARDAN ÂZÂDE MEVSİMLERDE BAYRAM Kemal ÇOPUROĞLU Şimdi her istenildiğinde alınan Ve daha eskimeden çöpe atılan  Ayakkabı, pantolon, gömlek değil; Kadri kıymeti bilinen Ve Yıllarca giyilen Bayramlıklara sarılmadan uyuyamayan, Uyuyunca da Bir bayram rüyâsı gören: Gönençli, Kıvançlı Ve Mutlu çocukların bayramıydı bizim bayramlarımız… Bizi mutlu kılan; Belki içten bir kucaklanış, Ve...

Türkeş: “Türk milleti endişelidir“

Türkeş: “Türk milleti endişelidir“

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş; Yaptığı basın açıklamasında Türk Milletinin endişeli olduğunu söyledi.

1497696_720658027967346_32210246_n

Türkeş’in Basın açıklaması şöyle:

Türk milleti endişelidir.
Endişelidir; çünkü devletini kemiren huzursuzluğu hazmedememektedir. Çünkü milletimizin biricik varlığı, yegâne dayanağı devletidir.
Devlet kutsaldır, tıpkı onu ayakta tutan milletin kutsal olduğu gibi. Bu hakikat tarihte geçerliydi, bugün geçerlidir, gelecekte de geçerli olacaktır.
Dün Sayın Zekeriya Öz’ün yaptığı açıklamalar Türkiye’de hukukun yeraltına gömüldüğünün acık işaretidir. Demokratik bir nizamda “kuvvetler ayrılığı” ilkesinin bu denli zedelendiği bir ortam kabul edilebilir değildir.
Başbakanlık ofisinin Sayın Öz’ün açıkladığı iddialara verdiği cevap ise fevkalade düşündürücüdür. Başbakanlık kaynakları iddiaları reddetmiş ve artık alışılageldik bir üslupla “yalan”, “iftira” ifadelerini kullanmıştır.
Mademki Sayın Erdoğan “kimseyi birine göndermemiştir”, o halde Sayın Öz’e gidip Sayın Erdoğan’ın adını kullananlar kimlerdir? Başbakan bunu hiç mi merak etmemektedir? Verilecek “normal” bir tepkide en azından söz konusu şahısların kimlikleri sorulur ve Sayın Öz’e Başbakan’ın ismiyle tehdit savuranların kim oldukları sorgulanırdı.
Nevar ki, Başbakanlık, yine bir “panik atak” haliyle, alelacele bir bildiri yayınlamış ve kamuoyunu kuşkulandırmıştır.
Sayın Erdoğan günü kurtarmaya çalışıyor ve bu da hatalar zincirini tetikliyor – netice itibarıyla zarar gören Türkiye oluyor. Başbakan’ın içini öyle bir hırs kaplamıştır ki, hadiseleri sağlıklı tahlil edememektedir. Kendisinin yasadığı bu körelme, tarihten ders ve ibret almasına da mani olmaktadır. 1970’lerde dönemin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Richard Nixon da, “Watergate” skandalı sebebiyle savcılara savaş açmıştı. Fakat ne oldu? Neticede hak ve hukuk galip geldi, Nixon ise utanç içinde istifa edip gitti.
Tarih, AKP gibilerini çok gördü, hem de her ülkede ve her coğrafyada. Ve Tarih, nihayetinde, hepsini layık oldukları şekilde göndermiştir.
Bugünün “kumpas” teorisyenlerine de bir çift sözümüz var: şimdi “kumpas” kurulduğunu söyledikleriniz, bunu aylar, hatta yıllar öncesinden dillendiriyorlardı. O zamanlar bu şerefli söz konusu davaların “kumpas” olduğunu bildikleri halde Türk adaletinden kaçmadılar; gittiler, ifadelerini verdiler, cezalarına razı oldular.
Eski Genelkurmay Başkanı’nın dahi adalete teslim olduğu yerde, bir Başbakan’ın oğlunun da teslim olması gerektiği aşikârdır. Başbakan’ın bu verimsiz inadı karşısında toplumumuzun hukuka olan güveni sarsılmaktadır. Herkesin kendi adaletini tesis etmeye çalıştığı bir ülkede hukuk değil, orman kanunları yerleşecektir.
Başbakan korkuyorsa, çekiniyorsa, kızıyorsa, o halde bu istikamette devam etsin – yapacağı tek şey tükenişini hızlandırmak olacaktır. Buna ses çıkaracak değiliz. Ancak erklerin birbirlerine neredeyse kılıç çektikleri bir atmosferde, devletin başının inisiyatif alma zamanının çoktan geldiği kanısındayız. Bunu hatırlatmak mecburiyetindeyiz.
Türk kamuoyu; çok ciddi, inandırıcı ve dürüst izahatlar beklemektedir. Şayet bu izahatlar verilmez ise; anarşi ve kaos büyüyecek, ülkemiz tamamıyla yönetilemez duruma gelecektir.
Onun için TÜRK KAMUOYU ADINA sesleniyoruz: “ADALET, hem de hemen!”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.