DOLAR
8,7540
EURO
10,3892
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

Yazgülü Aldoğan’ın edep yoksunu ifadelerini kendisine iade ediyoruz

Yazgülü Aldoğan’ın edep yoksunu ifadelerini kendisine iade ediyoruz

Semih Yalçın: “Yazının üslubu, Sayın Aldoğan’ın MHP’ye saldırmaktan aldığı pespaye zevki ortaya koymaktadır. Edep fukarası ve seviyesiz cümleleri, aynı zamanda adı geçen yazarın iç dünyasının tezahürüdür.”

yazir82659b325

MHP Genel Başkan Yardımzısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Posta Gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan’ın bugünkü “Batmasın, hepimiz bu geminin içindeyiz” başlıklı köşe yazısında MHP Genel Başkanı De. Devlet Bahçeli’ye karşı kullandığı üslûbu sert bir şekilde eleştirdi. Yazgülü Aldoğan’a “bir siyasi partinin genel başkanına nasıl hitap edileceğini bilmeyen ve hanım olduğunu unutan Yazgülü Aldoğan” şeklinde hitap eden Yalçın’ın yazılı açıklaması şu şekilde:

Bazı gayretkeş ve laf kalabalığını seven köşe yazarları,  MHP’ye ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye saldırmak için adeta fırsat kollamaktadır. Ellerine geçen her fırsatı değerlendiren bu gibilerin, kapı gıcırtısına bile oynayan köçeklerden farkı yoktur.

Gazeteciliğin bu kadarı; mesleki kıvraklıktan çok bel oynaklığına, oyun düşkünlüğüne girmektedir.

MHP ne yapsa bu oynak gazetecilere yaranamamaktadır. AKP’yi eleştirse her şeye muhalif, ana muhalefeti eleştirse uyumsuz, doğru bir işin hakkını teslim etse “Filanın kuyruğu oldu.” diye hücuma uğramaktadır.

Evvelce de söylediğimiz gibi MHP, mevcut siyasi partiler içinde en istikrarlı, en ilkeli ve en sağlam duran partidir. Oraya buraya eğilmediği, siyaset cambazlığına tevessül etmediği için politika simsarlarıyla bir takım medya köçeklerinin beğenisini kazanamamaktadır.

Hakikatte bu gibiler için MHP ne yaparsa yapsın fark etmemektedir. MHP halkın ezici çoğunluğunun teveccühüne mazhar da olsa bu iflah olmaz MHP muhalifleri bir yolunu bulup partimizi ve Sayın Devlet Bahçeli’yi eleştireceklerdir.

Posta Yazarı Yazgülü Aldoğan’ın bugünkü yazısının tam da bu niyetle kaleme alındığı, dikkati çeken bir husustur. Yazının üslubu, Sayın Aldoğan’ın MHP’ye saldırmaktan aldığı pespaye zevki ortaya koymaktadır. Edep fukarası ve seviyesiz cümleleri, aynı zamanda adı geçen yazarın iç dünyasının tezahürüdür.

Posta yazarının, tuvalet kültürü üzerinden siyaset simaları hakkında fikir beyan etmesi, “konağındaki”yazılarını hangi ortamda ve nasıl bir psikolojiyle yazdığını ortaya koymaktadır.

O bakımdan, bir siyasi partinin genel başkanına nasıl hitap edileceğini bilmeyen ve hanım olduğunu unutan Yazgülü Aldoğan’ın yazısında ele aldığı asıl konu hakkında ayrıntıya girmeye lüzum görmüyoruz.

Yazgülü Aldoğan’ın MHP Lideri Sayın Bahçeli’ye yönelik yakışıksız ve rezil ifadelerini kendisine iade ediyor, bir daha tekrarlanmayacağı inancıyla vakarını korumaya davet ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.