Yazgülü Aldoğan’ın edep yoksunu ifadelerini kendisine iade ediyoruz

Bu haber 09 Ocak 2014 - 16:00 'de eklendi ve 894 kez görüntülendi.

Semih Yalçın: “Yazının üslubu, Sayın Aldoğan’ın MHP’ye saldırmaktan aldığı pespaye zevki ortaya koymaktadır. Edep fukarası ve seviyesiz cümleleri, aynı zamanda adı geçen yazarın iç dünyasının tezahürüdür.”

yazir82659b325

MHP Genel Başkan Yardımzısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Posta Gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan’ın bugünkü “Batmasın, hepimiz bu geminin içindeyiz” başlıklı köşe yazısında MHP Genel Başkanı De. Devlet Bahçeli’ye karşı kullandığı üslûbu sert bir şekilde eleştirdi. Yazgülü Aldoğan’a “bir siyasi partinin genel başkanına nasıl hitap edileceğini bilmeyen ve hanım olduğunu unutan Yazgülü Aldoğan” şeklinde hitap eden Yalçın’ın yazılı açıklaması şu şekilde:

Bazı gayretkeş ve laf kalabalığını seven köşe yazarları,  MHP’ye ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye saldırmak için adeta fırsat kollamaktadır. Ellerine geçen her fırsatı değerlendiren bu gibilerin, kapı gıcırtısına bile oynayan köçeklerden farkı yoktur.

Gazeteciliğin bu kadarı; mesleki kıvraklıktan çok bel oynaklığına, oyun düşkünlüğüne girmektedir.

MHP ne yapsa bu oynak gazetecilere yaranamamaktadır. AKP’yi eleştirse her şeye muhalif, ana muhalefeti eleştirse uyumsuz, doğru bir işin hakkını teslim etse “Filanın kuyruğu oldu.” diye hücuma uğramaktadır.

Evvelce de söylediğimiz gibi MHP, mevcut siyasi partiler içinde en istikrarlı, en ilkeli ve en sağlam duran partidir. Oraya buraya eğilmediği, siyaset cambazlığına tevessül etmediği için politika simsarlarıyla bir takım medya köçeklerinin beğenisini kazanamamaktadır.

Hakikatte bu gibiler için MHP ne yaparsa yapsın fark etmemektedir. MHP halkın ezici çoğunluğunun teveccühüne mazhar da olsa bu iflah olmaz MHP muhalifleri bir yolunu bulup partimizi ve Sayın Devlet Bahçeli’yi eleştireceklerdir.

Posta Yazarı Yazgülü Aldoğan’ın bugünkü yazısının tam da bu niyetle kaleme alındığı, dikkati çeken bir husustur. Yazının üslubu, Sayın Aldoğan’ın MHP’ye saldırmaktan aldığı pespaye zevki ortaya koymaktadır. Edep fukarası ve seviyesiz cümleleri, aynı zamanda adı geçen yazarın iç dünyasının tezahürüdür.

Posta yazarının, tuvalet kültürü üzerinden siyaset simaları hakkında fikir beyan etmesi, “konağındaki”yazılarını hangi ortamda ve nasıl bir psikolojiyle yazdığını ortaya koymaktadır.

O bakımdan, bir siyasi partinin genel başkanına nasıl hitap edileceğini bilmeyen ve hanım olduğunu unutan Yazgülü Aldoğan’ın yazısında ele aldığı asıl konu hakkında ayrıntıya girmeye lüzum görmüyoruz.

Yazgülü Aldoğan’ın MHP Lideri Sayın Bahçeli’ye yönelik yakışıksız ve rezil ifadelerini kendisine iade ediyor, bir daha tekrarlanmayacağı inancıyla vakarını korumaya davet ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al