MEHMETÇİK VE KOMUTAN

Atilla ÇİLİNGİR

ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

Bahçeli: “Tahliyelerle Soygunun Üstü Örtülmeye, İktidar Masum Gösterilmeye Çalışılıyor”

Bu haber 15 Şubat 2014 - 15:53 'de eklendi ve 693 kez görüntülendi.

1623588_546072712167414_500213058_n

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Aralık operasyonuyla tutuklanan Halk Bankası Genel Müdürü’nün tahliye edildiğini belirterek, “Bu zat, ayakkabı kutusunu 4,5 trilyonla dolduran şahıs. Soygunun üstünü örtmeye, iktidarı masum hale getirmeye çalışıyorlar.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Aralık operasyonuyla tutuklanan Halk Bankası Genel Müdürü’nün tahliye edildiğini belirterek, “Bu zat, ayakkabı kutusunu 4,5 trilyonla dolduran şahıs. Soygunun üstünü örtmeye, iktidarı masum hale getirmeye çalışıyorlar.” dedi.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Seydikemer ilçesine gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde ilçeye giren Bahçeli, Seydikemer Belediyesi önünde kalabalık bir topluluk karşıladı. Ellerinde MHP bayraklarıyla alanı dolduran kalabalığa seslenen MHP lideri, alandakilerden 30 Mart seçimlerinde sandık başına gidip oy kullanmalarını istedi. Konuşmasının devamında iktidar partisine yüklenen Devlet Bahçeli, AK Parti Hükümeti’nin yargıyı siyasallaştırmaya çalıştığını açıkladı.
Bahçeli, yargının bağımsız ve tarafsız olması gerektiğini kaydederek şöyle konuştu:”Yasamadaki çoğunluğu ve yürütmedeki iktidar gücüyle bunlar yargıya da hakim olmak istiyorlar. Ayağı yerden kesilen, ne oldum diye şaşırmış Başbakan, ‘madem yasama ve yürütmede ben varım, yargı da benim kontrolümde olsun’ diyerek, yargıyı siyasallaştıracak bir çok çalışmanın içine girmiştir. Yargıyı kontrol altına alarak, kendi yandaşlarıyla doldurma ve istediğini yaptırma hevesi, Başbakan’ı başka yöne yönlendirmiştir. Başbakan bu gücü, milleti lehine değil, nefsine kurban olarak kendisini eleştirenlere hasım besleyerek, otoriter bir rejim, diktatörya olmaya adım adım herkese hissettirmiştir.”

YURT gezilerini sürdüren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muğla’da Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Beldibi ve Marmaris’te çeşitli ziyaret ve etkinliklere katıldı, halkın sorunlarını dinledi.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Seydikemer ilçesine giden MHP Lideri Devlet Bahçeli, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde ilçeye giren Bahçeli’yi, Seydikemer Belediyesi önünde de kalabalık bir topluluk karşıladı. Ellerinde MHP bayraklarıyla alanı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Bahçeli, alandakilerden 30 Mart seçimlerinde sandık başına gidip oy kullanmalarını istedi. Konuşmasının devamında iktidar partisine yüklenen Devlet Bahçeli, AKP Hükümeti’nin yargıyı siyasallaştırmaya çalıştığını vurguladı.

HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ’NÜN TAHLIYESI
Konuşmasının devamında 17 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan dün de mahkeme tarafından serbest bırakılan Halk Bank Genel Müdürü’ne de değinen Bahçeli, yapılan tahliyeyi eleştirdi. Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: “17 Aralık’ta bir savcıyla kolluk kuvvetlerinin Fatih Belediyesi’nden başlayan ve 4 bakanın oğluna kadar uzanan rüşvet soruşturması su yüzüne çıkmış ve 41 kişi tutuklanmıştır. Başbakan panik içinde, bana komplo kuruyorlar, paralel devlet kuruyorlar, bana darbe yapıyorlar diyerek, ortalığı karıştırmıştır. Savcıya kıymıştır, polis teşkilatını darma duman etmiştir. Büyük bir gürültü kopartılarak, Halk Bankası Genel Müdürü dün tahliye olmuş, ortalıkta serbestçe dolaşıyor. Bu zat ayakkabı kutusunu 4,5 trilyonla dolduran şahıs. Siz bu adamı, tahliye ediyorsunuz. Hala tahliyeler, devam ettirilmek isteniyor. Soygunun üstünü örtmeye, iktidarı masum hale getirmeye çalışıyorlar.”

Devlet Bahçeli, Muğla’da Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Beldibi ve Marmaris’te çeşitli ziyaret ve etkinliklere katıldı, halkın sorunlarını dinledi. AKP Hükümeti’nin yargıyı siyasallaştırmaya çalıştığını belirten Bahçeli, yargının bağımsız ve tarafsız olması gerektiğini vurgulayarak “Yasamadaki çoğunluğu ve yürütmedeki iktidar gücüyle bunlar yargıya da hakim olmak istiyorlar” diye konuştu. Gittiği her yerde coşkulu kalabalıklar tarafından karşılanan Bahçeli, herkesin 30 Mart seçimlerinde sandık başına gidip oy kullanmasını istedi.

 

 

Genel Başkanımız Muğla’da Bayır Köy mevkiinde coşku ile karşılandı

Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Muğla Seydikemer’den sesleniyor.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat