EKMEĞE DAİR

Efendi Barutçu

MHP’LI BÜYÜKATAMAN: SAYIN GENEL BAŞKANIMIZLA ILGILI BIR FEZLEKENIN GÖNDERILMIŞ OLMASI IRONIK BIR DURUMDUR

Bu haber 12 Şubat 2014 - 23:40 'de eklendi ve 591 kez görüntülendi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fezlekesinin Meclis’e gönderilmesine tepki göstererek, “Adı yolsuzluğa karışan dört bakanın fezlekesini Meclis’e göndermek yerine Sayın Genel Başkanımızla ilgili bir fezlekenin gönderilmiş olması ironik bir durumdur” dedi.

ismetbuyukataman2

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fezlekesinin TBMM’ye gönderilmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında, adı yolsuzluğa karışan dört bakanın fezlekesini Meclise gönderilmesi yerine Bahçeli’nin fezlekesinin gönderilmesine tepki gösteren Büyükataman, “Tertemiz geçmişi, şerefli mazisiyle Türk siyaset tarihine adını yaşarken altın harflerle yazdıran Sayın Genel Başkanımızla ilgili bir fezlekenin gönderilmiş olması ironik bir durumdur” dedi.

Büyükataman’ın açıklaması şu şekilde:

Sayın Genel Başkanımızın Bursa’da yaptığı bir konuşmayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı fezleke hazırlamış. Hazırlanan fezleke, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderilmiş.

Adı yolsuzluğa karışan dört bakanın fezlekesini meclise göndermek yerine tertemiz geçmişi, şerefli mazisiyle Türk siyaset tarihine adını yaşarken altın harflerle yazdıran Sayın Genel Başkanımızla ilgili bir fezlekenin gönderilmiş olması ironik bir durumdur.  Suçlandığı konu ise daha komiktir; ‘Suç işlemeye tahrik’.  Her fırsatta demokratik vasıtaları ve sandığı işaret eden Sayın Genel Başkanımızı bu ithamla suçlayanlar ihtimaldir ki Türk milletinin ferasetiyle alay etmektedirler.

Dün tabutluklarda yılmayan milliyetçilik, bugün fezleke göndermek suretiyle, dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments