MHP’LI DURMAZ: TÜRKIYE’DE AK PARTI HER GÜN YENI YASAKLAR GETIRIYOR

Bu haber 07 Şubat 2014 - 23:07 'de eklendi ve 805 kez görüntülendi.

sadirdurmaz1

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, AK Parti iktidarının, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayının ardından yolsuzlukları kapatmak için ülkede her gün yeni yasaklar getirdiğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde partisince düzenlenen seçim karargah bürosunun açılışına katıldı.

Durmaz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetini eleştirdi. Türkiye’de her gün yeni yasakların getirildiğini belirten Durmaz, “Türkiye’de yasaklar azaldı mı? Arttı mı? daha dün Meclis’ten bir torba kanunu geçirdiler. İnternete sınırlama getiren, halkın-vatandaşın bilgi almasını engelleyen, kısıtlayan ve onlara da kontrol etme ihtiyacı ile çıkarılan yasa Meclis’ten geçti.” dedi.

Durmaz, “AK Parti’nin yolsuzluk yapacağı 2004 yılından belliydi. Özelleştirme İdaresi’nin tamamına yolsuzluk bulaştırdılar. Biz o zaman da ikaz ettik. Bunların yolsuzlukla mücadele gibi bir niyeti yoktu. Ama bizlere inanmadılar. Şimdi her şey gözünüzün önünde, şimdi her şey somutlaştı.” diye konuştu.

Partisinin Boğazlıyan seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan Durmaz, AK Parti hükümetinin Türkiye’de her gün yeni yasaklar getirdiğini iddia ederek, “İnternete sınırlama getiren, halkın, vatandaşın bilgi almasını engelleyen, kısıtlayan ve onları da kontrol etme ihtiyacıyla çıkarılan yasa Meclisten parmak sayısıyla geçti” diye konuştu.

Paralel devlet iddialarına da değinen Durmaz, ülkede paralel devlet varsa bunun bilgi ve belgesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya konması gerektiğini söyledi.

Durmaz, Başbakan’ın kimseyi dinlemediğini, değer vermediğini savunarak, şunları kaydetti:

“Anketlere de inanmayın. MHP’yi 1999 seçimlerinde yüzde 9-13 arasında gösteriyorlardı. Biz o seçimden sağın lideri olarak yüzde 19’la çıktık. AK Parti’nin yolsuzluk yapacağı 2004 yılından belliydi. Özelleştirme İdaresinin tamamına yolsuzluk bulaştırdılar. Biz o zaman da ikaz ettik. Bunların yolsuzlukla mücadele gibi bir niyeti yoktu. Ama bizlere inanmadılar. Şimdi her şey gözünüzün önünde, şimdi her şey somutlaştı. Samimi bir iktidar kamu ihale kanunu ile 164 kere niye oynar? Cumhuriyet tarihinde ilk kez Sayıştay raporları Meclise gelmeden, biz hükümetin bütçesini görüşmek zorunda kaldık.”

Konuşmaların ardından, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Yozgat Belediye başkan adayı Uğur Bektaş, MHP Boğazlıyan Belediye başkan adayı Feramuz Bozoğlu, MHP İlçe Başkanı Tuncer Bozyokuş, MHP İl Başkanı Cevdet Kaya ve partililerin katılımı ile seçim karargah bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al